Közlemény

Collapse
No announcement yet.

V. Veterán Fórum Találkozó Tiszakeszi ( Július 27-28-29 )

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Igrich eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bár kétszer sem látom egy évben, mégis mehetek majd bájologni.
    A borítékot hamarabb is odaadhatod. Mond meg, hogy az a hétvégéd már foglalt. Bocsi !

    Komment


      #17
      mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A borítékot hamarabb is odaadhatod. Mond meg, hogy az a hétvégéd már foglalt. Bocsi !
      Bár ilyen egyszerű lenne! Kérdezték tőlem, hogy lehet templomban esküdni, mert az olyan szép. Mondtam meg kell keresztelkedni. És az ugye csak egy fél óra? - Nem. mondtam Egy évig katekumennek kell lenni és templomba is járni kell. Ja! mondták. Meg jegyes oktatásra s járni kell. Ja! mondták. És a pap nem a legújabb ágyi figurákról beszél, hanem a házasság szentségéről. Ja! mondták. Meg a hit nagyon fontos, mert anélkül szart se ér az egész, bármilyen szép is. Ez tavaly nyáron volt, remélem, ez elég sértő volt számukra....

      Komment


        #18
        Ha már így elindult a topik lesz majd egy kérésem, péntek este ne csukjátok majd be a kaput. Sajna pénteki szabi nem sikerült és ráadásnak délutános műszak. Szóval úgy lesz hogy melóból ki motorra fel... (Majd igyekszem úgy pakolni a dobozokba hogy minden beférjen így nem kell hazamnni a málháért éjjel.)

        Komment


          #19
          Zénó akkor ez hány dl. is? Így végig olvasva egy régi pince hangulatot ébresztesz bennünk. Még a végén csap híján lopóval kell előcsalni a nedűt. Páncélos a kapu nyitva áll előtted bár ha Zénó időben érkezik nem lesz ki becsukja!!

          Komment


            #20
            Igrich eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            És az ugye csak egy fél óra?
            Nekünk sem volt templomi eskűvönk. Meg is botránkozott a vidéki rokonság, de mivel nem voltunk vallásosan nevelve, képmutatásnak tartottuk volna a templomi szertartást. Aztán jött volna az első gyermekem keresztelője, mert azt azért fontosnak tartottuk. Csak hát a pap kijelentette, hogy nem kereszteli meg, ha nem vagyunk templomba összeházasodva.
            Ám legyen !
            Holnap .....?
            És úgy is lett ! Mint a romantikus filmekben. Semmi rokonság csak mi a pap, meg a harangozó néni ,mert ő volt a tanú.
            Csak úgy farmerba semmi cicoma !

            Tehát én kétszer nősültem !!

            Komment


              #21
              sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Zénó akkor ez hány dl. is? !
              Elvileg 125 deciliteres, azonban ez egy becsült térfogat, egyébként nagyjából ennyi belefért (aki annak idején aki a tárolót alkotta, ő adta meg az "adatokat") Két furatos (klasszikus kivitel), igény szerint csapot, vagy esetleg sarokszelepet is be lehet építeni, jelenleg alaposan le van dugózva.

              Komment


                #22
                mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Csak hát a pap kijelentette, hogy nem kereszteli meg, ha nem vagyunk templomba összeházasodva.
                Ugyanez esett meg szüleimmel amikor meg akartak kereszteltetni engem, de mivel öregem katona volt így nem lehetett templomi esküvőjük...

                Komment


                  #23
                  Mir-Mur te a gazdaságosabb megoldást választottad. Én is 2x nősültem csak közben egy berendezett házat hagytam hátra. Ezt viszont nem bánom mert az anyagiakat lehet pótolni de a szeretetet, megbecsülést sosem. Ez az én véleményem a vanért senkivel sem szabad élni ha más nincs mert rövid az ember élete és az előzők nélkül üressé válik.

                  Komment


                    #24
                    mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Tehát én kétszer nősültem !!
                    Én is csak én nem ugyanazt vettem el!

                    Komment


                      #25
                      Zénó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      vagy feldobom a PAv 40-est...
                      Mégis csak elegánsabb lenne így a csomagszállítás.

                      Komment


                        #26
                        Kedves Attila!

                        Amikor megtudod,hogy pontosan mikor lesz a találkozó,-kérlek lehetőleg azonnal írd meg!Azért kérem ezt tőled,mert vannak itt többen akiknek,a tapasztalat szerint nagyon nehéz a munkahelyi szabadság időpontjának összeegyeztetése.Nem rólam van szó,nekünk akármikor megfelel,de pl. a Tigrisnek örökké problémás a cégétől kiszabadulni,ezért lenne fontos az időpontot mielőbb tudni.

                        Mi mindenképp szeretnénk menni,nagyon komoly problémának kell adódnia,hogy ne legyünk ott és remélem ilyen nem fog bekövetkezni!Előre se ágyat,a révházban,se sátorhely foglalást nem igénylünk,-jó lesz úgy ahogy kiadódik,nem számít.A megszokott időpont lenne a legjobb de,ha másként lesz az se baj,csak az idő legyen hozzánk kegyes!

                        A mai napon néhány órára megmutatta magát a tavasz és nagyon jól esett,-remélem lassan már véglegesen beköszönt.A ragyogó napsütésben ellepték az utcán álló két diófát a varjúk és kalapálták le a fáról,a még fent lévő diókat.Szerettem volna fényképet csinálni róluk,de a félénkségük miatt nem sikerült,mert elriadtak,-végül sajnáltam,hogy megzavartam őket,-jópofák voltak.

                        Üdvözlettel:Che

                        Komment


                          #27
                          Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          de a félénkségük miatt nem sikerült,mert elriadtak,-végül sajnáltam,hogy megzavartam őket,-jópofák voltak.
                          Ne sajnáld, biztos visszamentek. Csak már óvatosabban

                          Múltkoriban mikor leesett 1-2cm hó a munkahelyemnél a csarnok előtti füves területen megjelent pár. Szépen kapirgálták ki a hó alól ami kelletett nekik. Aztán egy ajtócsapásra(csarnok vasajtója) elszállt az össze.
                          Másnap mentem dolgozni, azon a sok-sok négyzetméteres területen egy tenyérnyi hely se volt ahol a hó ne lett volna feltúrva. Szóval visszamentek ők (meg a csapat nagyobbik része is) csak megvárták amikor nincs ott senki.


                          Munkahelyem és a buszmegálló közötti útvonal fölött van a vonulási útvonaluk. Pirkadatkor én szürkületkor vonulnak arra, minden évben van pár nap amikor ez pont akkorra esik amikor arra megyek. Gyakran az az 5-6 perc alatt amíg elmegyek ott már nem látom a raj elejét a távolban, és amikor beérek az épültek közé még nem látom a végét! Nem tudom hogy hány ezer madár lehet, de rengeteg.

                          Komment


                            #28
                            Most akkor Varjú vagy Kánya vagy esetleg Mátyás madara a Holló??!

                            Komment


                              #29
                              sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Páncélos a kapu nyitva áll előtted bár ha Zénó időben érkezik nem lesz ki becsukja!!
                              Hát hajnali 2-3 körül már nem biztos hogy nyitva lesz... (22:10-ig van meló, onnét még kb fél óra mire kijutok a géphez :/ , aztán laza 3+ órás út)

                              Komment


                                #30
                                jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Hát hajnali 2-3 körül már nem biztos hogy nyitva lesz...
                                Van aki akkor ébred első álmából a kockás pokrócon...

                                Majd csak beenged.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X