Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Veterán Alumínium javítás, hegesztés, visszamunkálás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    maradona67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy sor hatos EMW vasöntvény motorblokkon a felirat átalakítása
    Hány db-ból állt s sor ?

    Elképeszően:jó üzlet lehet?????
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #17
      maradona67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Egy sor hatos EMW
      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Hány db-ból állt s sor ?
      Érthetőbben leírom hathengeres /sor hatos/ mi a cégnél így hívjuk.

      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Elképeszően:jó üzlet lehet?????
      Akkor az üzlet szót ne is említsük, azt a munkát végeztem el amiért a megrendelő fizet.
      Ha a megrendelő V6 - os motorblokkot akar soror 6 hengeresből csináltatni ám legyen, ha megfizeti az ő dolga
      hogy, mit, miből, miért csináltat, a mi dolgunk a feladatot megoldani.
      maradona67 eredeti hozzászólása
      Csak érdekességként hogy miért fizetnek az emberek.



      Balról első vízpumpa lapát az eredeti, a második amit én készítettem a lapátok fel vannak hegesztve, a harmadik képenn a vízpumpa házba beleépítve.
      itt a motor forgásirány változás miatt kellett másik lapátot készíteni a vízpumpa házba.
      A 4. képenn egy /sor nyolcas/ Alfa motorblokk, soros nyolc hengeres.
      Aminek a hengerfeje 2 db összefordított négy hengeres hengerfejből lett csinálva.
      Utoljára szerkesztve a következő által: maradona67; 2018 okt. 27, 11:11.

      Komment


        #18
        maradona67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Aminek a hengerfeje 2 db összefordított négy hengeres hengerfejből lett csinálva.






        5 képek
        Akkor te olyat csinálsz amiről mások csak álmodoznak,Neked telik az álom motorodra?Ekkora gyakorlattal bármely észbontó gépet összelehet varázsolni!Tetszik a munkád és a lehetőségek is amiket rejt....!
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #19
          maradona67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          maradona67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Egy sor hatos EMW
          Bocs,a tudásom az egyhengeres motorkerékpárblokkig ért:ezért nem értettem,úgy tudtam a kéthengeres már BMW-lett.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #20
            Még egy kis különlegesség. Hathengeres Alvis autó motorjának hengerfej szeleprugói számomra is különlegesség mert a 13 éves veterán autó motor felújítós pálya futásom alatt ilyet nem láttam.
            Az utolsó képenn a kék szinű Alvis személy autó aminek a hengerfej szeleprugói mint érdekességek láthatók az előző képekenn.

            Komment


              #21
              hát nem egy életbiztosítás ....

              Komment


                #22
                mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Tetszik a munkád és a lehetőségek is amiket rejt.
                Igen sokszor van benne kihívás nem is kicsi. főleg amikor fotó alapján kell valami olyat legyártani amit boltban már nem lehet kapni.
                Legyen az gázrudazat vagy kuplung béka rugó vagy motorindító állvány, vagy bármi amit nem lehet kapni.

                Komment


                  #23
                  maradona67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                  Igen sokszor van benne kihívás nem is kicsi. főleg amikor fotó alapján kell valami olyat legyártani amit boltban már nem lehet kapni.
                  Legyen az gázrudazat vagy kuplung béka rugó vagy motorindító állvány, vagy bármi amit nem lehet kapni.
                  .... milyen motorindító állvány ?

                  Komment


                    #24
                    maradona67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Legyen az gázrudazat vagy kuplung béka rugó vagy motorindító állvány, vagy bármi amit nem lehet kapni.
                    Ne mondj ilyeneket,mert még jobban irigylem !!!!

                    Nekem az a totó,ha ránézek egy ismeretlen szerkezetre és elképzelem milyen alkatrészek vannak benne?Ma már a nagy százalékáról megmondom mit rejt:a kiálló tengelyekből és azok arányaiból .

                    Mennyivel érdekesebb ,hiányzó vagy sérült alkatrészeket pótolni,korhű kinézetet adva neki !!!!

                    És amit még-jobban irigylek,ha mindebből megtudsz élni.
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #25
                      Végignéztem és olvastam a témát
                      "Szó bennszakad, hang fennakad, Lehellet megszegik." mondaná Arany János
                      Fiatal/középkoromban voltak ügyes öreg mester ismerőseim/RIP/. Azt mondták, ha ezek elmennek kihal ez a szinvonal
                      Ugy látom vannak akik művészi szinvonalra emelnek egy-egy szakmát

                      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      És amit még-jobban irigylek,ha mindebből megtudsz élni.
                      Én jobban irigylem akik megrendelik ezeket a javitásokat

                      Komment


                        #26
                        horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Én jobban irigylem akik megrendelik ezeket a javitásokat
                        Aki EMW-ből BMW-t csináltat azt nem irigylem,mert ő nem értékeli az eredeti munkát a hamissal él !
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          #27
                          mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          még-jobban irigylek,ha mindebből megtudsz élni.
                          Mint írtam 13 éve egy veterán automotor felújító gépműhelyben dolgozom autoszerelő - hegesztőként
                          próbálom beindítani az itthoni műhelyt is Van egy univerzális AC/DC AWI hegesztőm, most tettem szert egy E2N esztergára amit felújítok,
                          van egy előtolásos állványos fúrógépem amit szintén felújítok az én elképzelésemnek megfelelőenn, hogy perselyezéseket is előtolással meg lehessen oldani
                          szóval rengeteg ötlet a fejemben amit megpróbálok leendő nyugdíjjas éveimre tőkésíteni.
                          Ami még lényeges olyan esztergályos szakik között dolgozom akiknek a kisujjában van a forgácsoló szakma, értem ez alatt a dugattyúgyártástól
                          a kis apróbb mütyűröket is.

                          Komment


                            #28
                            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Nekem az a totó,ha ránézek egy ismeretlen szerkezetre és elképzelem milyen alkatrészek vannak benne?
                            " mátéapu ,, erről mi jutna eszedbe Én mikor megláttam pálinka főző jutott az eszembe !
                            pedig csak egy 4 hengeres autó motorjának hengerei.

                            Komment


                              #29
                              horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Én jobban irigylem akik megrendelik ezeket a javitásokat
                              Ezeket a javításokat olyan emberek rendelik meg akinek ez a pénzügyi befektetésük megvesznek egy trágyagödörbe eltemetett roncsot, vagy mocsárban elsüllyedt autót
                              vagy motorkerékpárt majd felújíttatják és nagy haszonnal eladják valami aukciónn. Nem ritka hogy 600 - 800 ezer € autók motorját újítjuk fel.
                              Sokszor szétszedve kosárban zacskókban jönnek az alkatrészek és mikor szerelik össze vagy indítanák a motort, akkor szembesülnek vele hogy ez sincs az sincs
                              ilyenkor jövök Én aki legyártja, megcsinálja, átalakítja, felhegeszti meghegeszti.
                              Utoljára szerkesztve a következő által: maradona67; 2018 okt. 28, 18:15.

                              Komment


                                #30
                                maradona67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Csodás,a réz az egyik legjobb elérhető hővezető,ennyiből nem jöttem volna rá,hogy motor
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X