Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Jawa 250/559 restaurálás

Collapse
X
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

• nandg83 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kérdésem az lenne hogy egy 250/559 es vázba bele lehet-e rakni egy 350 es blokkot? Mekkora átalakítás?

Üdv: Adrián!
    Hello !
    A 350-360 és a 350-354 es tipus befér.

Csak szélesebbek mint a 250 es blokk de nem hosszabb.
    Viszont cserélni kell a lábtarto (topóka ) tartóit és a hátso fékpedált tartójával együtt. A blokk szélessége miatt értelemszerüen hosszabbak. Okvetlen cseréld le ezeket is mert utolag veszödséges
    Ja és az ülés alatti plé is szélesebb , de az maradhat , nem okoz problémát.
    sepy, zahi és CZsolti kedvelte ezt.

Komment

• Sepy
      Írtam már de nagyon csalóka mikor az „áramköri” lapot melyet én alap lapnak titulálok meghúzzuk szinte biztos, hogy elállítódik.
      Sőt, ha a lendkerékmágneses Pannóniát nézed, a lendkerék tájoló csapnak és a lendkerék hornyának is van minimális játéka, az is hibát okozhat.

Én ezért is tartom fölöslegesnek a század milliméter pontosságú órázást a hengernél, mert úgyis bejönnek ezek az egyéb hibák...és akkor még nem beszéltünk arról, hogy minden alkatrészét mai szemmel nézve elég nagy szórással gyártották...

Gyógyír a problémára, hogy talán nem annyira kényesek ezek a motorok az előgyújtásra, ami ráadásul fix is, tehát eleve nem minden fordulatszámra ideális...

A lényeg, nem kell túlprecízkedni a dolgot. Nyilván kell egy alap beállítás, ha nem megy jól a gép, próbálgatni kell, kicsit ide-oda, aztán ahol a legjobb, ott hagyni. A kopások miatt néhány ezer km után úgyis elmászik, azért lehet újra kezdeni...
      Titus és mátéapu kedvelte ezt.

Komment

• Énnekem ha használom rendesen / forgatom / akkor havonta kell hézagot állítanom mert nagyon kényes a 0,35 mm-re. A gyújtásom nem mászott még el eddig sosem. Kenem a filcet 1 henger miatt nem gond de ezek a mai fíberek sem a régiek sajna.
        kvaga, nandg83 és zahi kedvelte ezt.

Komment

• sepy
          de ezek a mai fíberek sem a régiek sajna.
          Így van, kopik a megszakító műanyag talpa még akkor is, ha kened a filcet, és ezzel a kopással, ha kis mértékben is, de a gyújtás is változik.
          zahi kedvelte ezt.

Komment

• Sajnos megdöglött a kilóméterórám esetleg valaki tud tanácsot adni mit csináljak vele, vagy van-e valakinek eladó?
            Köszönöm!

Komment

• Veterán

Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Komment

• Sziasztok!
                A kipufogómba ami mellesleg új, a furuja elkezdett zörögni!? Mi ennek az oka és tudok vele valamit csinálni?

Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Komment

• Sziasztok!
                  Nekem nemrég sikerült szerezni egy 360-ast, de olyan forum nincs és tudomásom szerint a felnik megegyeznek az a kérdésem, hogy az első és hátsó felni teljesen megegyezne?
                  A másik jawamark.cz-t nézegettem, de nem tudom mennyire minőségi a cucc és mennyire éri meg onnan rendelni?
                  Netán honnan lehet jó minőségű például kereket rendelni (természetesen az agyat tudom cserébe adni)!
                  Köszi Robi

Komment

• boy0001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    az első és hátsó felni teljesen megegyezne?
                    Igen, egyformák.
                    boy0001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A másik jawamark.cz-t nézegettem, de nem tudom mennyire minőségi a cucc és mennyire éri meg onnan rendelni?
                    Azt, hogy mennyire éri meg neked kell eldöntened, ha az eredetinek mondott cuccok közül rendelsz azzal sztem nem lősz mellé. A török gyártásúak között van ami jó, és van ami elképesztően silány. Én is onnan rendeltem komplett kereket, és tényleg csak be kellett építeni.
                    RedBull477, mátéapu és 2 további látogató kedvelte ezt.

Komment

Working...
                    X