Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Jawa 250/559 restaurálás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Én nem olvastam de a 4 mm-t sokallom. A Sport-nál 2,9 mm hez viszonyítom csupán.

    Komment


      A Sportnál 65mm a löket. Az 559-nél 75mm. Ez az oka.
      sepy és zahi kedvelte ezt.
      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

      Komment


        Miért?

        Komment


          Click image for larger version

Name:	74-75.jpg
Views:	1
Size:	195.2 KB
ID:	148752

          sziasztok itt a könyv ide vonatkozó oldala .
          Üdv
          Ba701
          St.Z.350 és sepy kedvelte ezt.

          Komment


            Akkor jól tudok olvasni


            Üdv: Adrián!
            sepy kedvelte ezt.

            Komment


              Bocsánat mondotta a sündisznó és lemászott a drótkeféről! A félrevezetés joga fenntartva

              Komment


                [emoji3][emoji6][emoji16]


                Üdv: Adrián!

                Komment


                  nandg83 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Most 3,7 re sikerült beállítani! A felső holtpontona megszakító hézagom most 3,5 ön van amit hézagolóval állítottam de ha tovább forgatom akkor persze jobban kinyílik.


                  Üdv: Adrián!
                  Az nem gond, hogy a hézagot nem fhp-n kell állítani, hanem legnagyobb nyitáskor? Így nincs meg a megfelelő zárszöged...

                  Ja, hogy mi az a zárszög/zárásszög? Google... és megérted.
                  Utoljára szerkesztve a következő által: gesszti; 2016 máj. 17, 06:37.

                  Komment


                    Ja tényleg 0,35teveláb zárszög? Enyire nem vagyok művelt, de a dugó fhp nál állítottam hézagot és továbbtekerve a tengelyt ez esetben nyílik még ja...


                    Üdv: Adrián!

                    Komment


                      Azért írtam, a zárásszöget, mert azon keresztül érted meg, hogy mi is a jelentőssége a megszakítóhézagnak egy gyújtásnál, és hogy miért nem a felső holtponton mérjük.
                      dongos78 kedvelte ezt.

                      Komment


                        Ok tehát ott jell a hézagot állítanom ahol a legjobban nyit?! Ok!


                        Üdv: Adrián!

                        Komment


                          Igen. Minden megszakítós gyújtásnál ott kell állítani a hézagot, ahol a legnagyobb.

                          Fhp-nél nincs értelme. A bütyök profilja adott. A gyújtás időpontjától függően változik az fhp-nál mérhető megszakítóhézag is. A kettő összefügg. Egy független érték van csak, a legnagyobb nyitás mértéke. Ez a hézag, és a bütyökprofil együtt adja meg azt a szöget, amíg a megszakító zárva van.
                          Lemezjáték kedvelte ezt.

                          Komment


                            A Jawánál fhp hézag van megadva a gépkönyvben(A 350 nél biztosan). Legnagyobb nyitást eddig csak négyüteműeknél láttam említve(Az én esetemben 0,4-0,6 között), ott se a gépkönyben, hanem egy utólag írt beállítási segédletben.
                            Lehet egy Mz - nél úgy van megadva, ahogy te írod, de a jawanál világosan fhp hézag van. A legnagyobb nyitás mértéke nincs megadva.
                            Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2016 máj. 17, 11:11.
                            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                            Komment


                              Lehet egy Mz - nél úgy van megadva, ahogy te írod, de a jawanál világosan fhp hézag van. A legnagyobb nyitás mértéke nincs megadva.
                              Teljesen mindegy, hogy hogyan van megadva, és hogy mz, vagy jawa, vagy akármi. A megszakítós gyújtásnál legnagyobb nyitásnál kell ellenőrizni. A gyújtás időpontja és az fhp-nál mérhető hézag nem független egymástól a fix bütyökprofil miatt. Persze mindenki úgy állít gyújtást, ahogy akar. Legfeljebb kicsit többet, vagy kicsit kevesebbet fog vele szenvedni.
                              Lemezjáték, nandg83 és 2 további látogató kedvelte ezt.

                              Komment


                                Egyébként annak mi lehet az oka, hogy nyit a megszakító egy x résre, majd egy ponton még nagyobbat nyit, majd ezután zár? (Ezt az MZ-m gyújtás beállítása közben tapasztaltam, és nem értem a lényegét)

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X