Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Jawa 250/559 restaurálás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    nandg83 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kérdésem az lenne hogy egy 250/559 es vázba bele lehet-e rakni egy 350 es blokkot? Mekkora átalakítás?


    Üdv: Adrián!
    Hello !
    A 350-360 és a 350-354 es tipus befér.

    Csak szélesebbek mint a 250 es blokk de nem hosszabb.
    Viszont cserélni kell a lábtarto (topóka ) tartóit és a hátso fékpedált tartójával együtt. A blokk szélessége miatt értelemszerüen hosszabbak. Okvetlen cseréld le ezeket is mert utolag veszödséges
    Ja és az ülés alatti plé is szélesebb , de az maradhat , nem okoz problémát.
    sepy, zahi és CZsolti kedvelte ezt.

    Komment


      Sepy
      Írtam már de nagyon csalóka mikor az „áramköri” lapot melyet én alap lapnak titulálok meghúzzuk szinte biztos, hogy elállítódik.
      Sőt, ha a lendkerékmágneses Pannóniát nézed, a lendkerék tájoló csapnak és a lendkerék hornyának is van minimális játéka, az is hibát okozhat.

      Én ezért is tartom fölöslegesnek a század milliméter pontosságú órázást a hengernél, mert úgyis bejönnek ezek az egyéb hibák...és akkor még nem beszéltünk arról, hogy minden alkatrészét mai szemmel nézve elég nagy szórással gyártották...

      Gyógyír a problémára, hogy talán nem annyira kényesek ezek a motorok az előgyújtásra, ami ráadásul fix is, tehát eleve nem minden fordulatszámra ideális...

      A lényeg, nem kell túlprecízkedni a dolgot. Nyilván kell egy alap beállítás, ha nem megy jól a gép, próbálgatni kell, kicsit ide-oda, aztán ahol a legjobb, ott hagyni. A kopások miatt néhány ezer km után úgyis elmászik, azért lehet újra kezdeni...
      Titus és mátéapu kedvelte ezt.

      Komment


        Énnekem ha használom rendesen / forgatom / akkor havonta kell hézagot állítanom mert nagyon kényes a 0,35 mm-re. A gyújtásom nem mászott még el eddig sosem. Kenem a filcet 1 henger miatt nem gond de ezek a mai fíberek sem a régiek sajna.
        kvaga, nandg83 és zahi kedvelte ezt.

        Komment


          sepy
          de ezek a mai fíberek sem a régiek sajna.
          Így van, kopik a megszakító műanyag talpa még akkor is, ha kened a filcet, és ezzel a kopással, ha kis mértékben is, de a gyújtás is változik.
          zahi kedvelte ezt.

          Komment


            Sajnos megdöglött a kilóméterórám esetleg valaki tud tanácsot adni mit csináljak vele, vagy van-e valakinek eladó?
            Köszönöm!


            Üdv: Adrián!

            Komment


              Veterán



              Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

              Komment


                Sziasztok!
                A kipufogómba ami mellesleg új, a furuja elkezdett zörögni!? Mi ennek az oka és tudok vele valamit csinálni?

                Üdv: Adrián!


                Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

                Komment


                  Sziasztok!
                  Nekem nemrég sikerült szerezni egy 360-ast, de olyan forum nincs és tudomásom szerint a felnik megegyeznek az a kérdésem, hogy az első és hátsó felni teljesen megegyezne?
                  A másik jawamark.cz-t nézegettem, de nem tudom mennyire minőségi a cucc és mennyire éri meg onnan rendelni?
                  Netán honnan lehet jó minőségű például kereket rendelni (természetesen az agyat tudom cserébe adni)!
                  Köszi Robi

                  Komment


                    boy0001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    az első és hátsó felni teljesen megegyezne?
                    Igen, egyformák.
                    boy0001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A másik jawamark.cz-t nézegettem, de nem tudom mennyire minőségi a cucc és mennyire éri meg onnan rendelni?
                    Azt, hogy mennyire éri meg neked kell eldöntened, ha az eredetinek mondott cuccok közül rendelsz azzal sztem nem lősz mellé. A török gyártásúak között van ami jó, és van ami elképesztően silány. Én is onnan rendeltem komplett kereket, és tényleg csak be kellett építeni.
                    RedBull477, mátéapu és 2 további látogató kedvelte ezt.

                    Komment

                    Ugrás az oldal tetejére
                    Working...
                    X