Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia motorblokk

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    A berugókarral / tengellyel én is nagyot szívtam, mert tényleg nehéz mindkettőből épkézlábat találni. Most az a "terv" hogy rendesen tartja a tengely a kart, de ha néha kicsit lazul, majd figyelem s utána húzom a csavart. Ja igen, érdemes legalább 8-as vagy annál erősebb csavart rakni, mert nekem az első próbálkozásoknál szépen törtek bele a "sima" csavarok.

    Komment


      Hát akkor marad a keresgélés Remélem a TL-ben is ugyanazok az elemek vannak mint a későbbiekben. A felhegesztésre én is gondoltam és visszamunkálni őket, de a receképzésen elakadtam. Igazándiból saját eszem szerint a hegesztés esztergálás részig ugyanúgy gondolom megoldani ahogy Gábor írta, viszont a ricnizést már mángorlással tudnám elképzelni ahogyan a küllőkre is gyártják a menetet. Nem tudom ez mennyire lenne kivitelezhető. Jó lenne tudni régen hogy csinálták ezt.

      Komment


        OdinHEM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Hát akkor marad a keresgélés
        Nem tudom mostanában mennyiért árulnak ilyesmiket, de pár éve vettem egy ricnizett tengelyt, a régi tengelyről levett (pl. esztergagépen az új tengely külső átmérőjével megegyező méretű fúróval megfúrt aztán vékony késsel leszúrt vagy valahogy levágott) fogasívet csak fel kellett hegeszteni.
        Nekem is csálén áll a berúgókar a frissen összerakott motoron, de majd a télen kompenzálom - így is indítható.

        Egyébként innen visszakanyarodva: megvan a bűnös, a szivató gumipogácsája nem érte el a nyílást az ötvényben + a súber nem csúszott le teljesen (pedig kézben tartva még nem akadt), így volt üzemanyag bőven, meg levegő is hogy járjon a motor óriási füsttel..
        dott kedvelte ezt.
        There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

        Komment


          A TL-ben nem ugyanaz a fogasív, mert abban állandóan forgó "telibe" közlőkerék van. Emiatt a fogasívből az ütközőnél ki van szedve, hogy visszahúzás után teljesen elváljon tőle.
          Kollarg, az a szivatógumi tényleg szivatja is sokszor az embert...én most szedegetem össze a karburátort és találtam egy nagyon jó passzos súbert a házhoz, de az meg feltolva akad meg teljesen, hogy a rugó le se tudja nyomni. Na, majd csiszolok rajta vízpapírral.

          Két csavar a blokkból kimaradt a horganyzásból, így kipróbáltam a hevítős-fáradt olajba mártós kezelést, tényleg nagyon jó lett!

          Click image for larger version

Name:	20120905808.jpg
Views:	1
Size:	51.6 KB
ID:	131929


          Remélem szeretitek a képeket, mert ahhoz képest, hogy lényegében semmit nem csináltam a blokkon, azért lettek...

          Másik esztergályos bácsi elhozta a fogasívet.

          Click image for larger version

Name:	20120905819.jpg
Views:	1
Size:	197.7 KB
ID:	131935Click image for larger version

Name:	20120905824.jpg
Views:	1
Size:	194.3 KB
ID:	131936

          No, meg csináltattam vele egy ilyet:

          Click image for larger version

Name:	20120905816.jpg
Views:	1
Size:	204.3 KB
ID:	131937

          Ez ide kerül bele:

          Click image for larger version

Name:	20120905813.jpg
Views:	1
Size:	195.8 KB
ID:	131938

          De mégis az a lényeg, hogy megakadályozza az olajfolyást innen:

          Click image for larger version

Name:	20120905812.jpg
Views:	1
Size:	123.7 KB
ID:	131939
          Utoljára szerkesztve a következő által: demeter; 2012 szept. 05, 16:53.
          Titus, soveny és 4 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Remélem szeretitek a képeket
            Habár csak a magam nevében beszélhetek, én szeretem a képeket.
            Én is megmutatom hogyan állok, egy picivel talán előbbre mint Te - de még világítótekercset kell cserélnem, km-órát összeraknom, kapaszkodót készíteni, pirosra varázsolni a féklámpabúrát és kezdeni valamit a hátsófékkel.
            Én ilyen szép részletes fotókat már nem nagyon fogok csinálni a blokk belsejéről - a motor megy, az egyest veszi szépen (rendszám nélkül meg nem akarom a többi fokozatot próbálgatni)

            Click image for larger version

Name:	J 001 (Medium).jpg
Views:	1
Size:	80.5 KB
ID:	131940


            Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2012 szept. 05, 19:33.
            sepy, Titus és demeter kedvelte ezt.
            There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

            Komment


              Énis énis énis!

              Itt tartok jelenleg. A blokk van felújítva eddig ugye, az ülés kárpitozás intézés alatt van.
              Kicsit kopott, nem nagyon csillog DE AZ enyém. Így szeretem, ahogy van pénz majd úgy cserélek le dolgokat.





              Ps: A zöld is az enyém.
              Utoljára szerkesztve a következő által: dott; 2012 szept. 05, 19:40.
              Titus, demeter és kollarg kedvelte ezt.

              Komment


                Zöldülök szép gépek! További kitartást és monetáris erőt az elkövetkező gépekhez Mondjuk ma mi is kiegyengettünk két hengerfejet apummal TL-hez valót Tegnap viszont sikeresen eltörtem az egyik gyűrűt a kettőből a vadiúj dugómhoz

                Komment


                  Nekem a blokk összerakásból a gyűrűk felimádkozása volt mindig amit a legjobban utáltam!
                  De egy öreg szaki javasolta, hogy a gyűrű feszegetése helyett inkább rakjak alá egy vékony alulemezt, s így a dugattyún lévő alsó helyre könnyen rácsúszott. Most próbáltam először, bevált. Előtte meg még simson-nál törtem én is gyűrűt... ajh de fel is húztam rajta magam. Kívánom hogy hamar tudjál pótlást venni belőle.

                  Komment


                    dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    egy vékony alulemezt
                    Akkor gondolom ismerős a másik alulemezes megoldás is a gyűrűkhöz:

                    Click image for larger version

Name:	ABS.jpg
Views:	1
Size:	18.7 KB
ID:	131942

                    Rém egyszerű, de nagyon jó megoldás, csak ott kell szorítani ahol a nyíl van és mehet rá a henger. Bár két gyűrűnél nem olyan nehéz, volt amikor a munkahelyemen két 4 hengeres, különálló hengeres blokkot kellett összedobni (3+1 gyűrűs dugattyúkkal), ott jól jött (mert bolti összehúzóra persze nem volt pénz).
                    Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2012 szept. 06, 07:27.
                    sepy kedvelte ezt.
                    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                    Komment


                      Srácok, nektek legalább van mit nézegetni, gyönyörködni, meg van mire felpattanni.
                      No, majd a jövő évi motoros szezonra remélem nekem is lesz.

                      (Gyűrűszereléshez kis szigszalag nem árt az ember hüvelykujjaira.)

                      Komment


                        :-)))) GÉPEK!!!!! Nincs itten kérem semmi hiba. Ha PannÓnia akkor csak szép lehet.:-)))) Bár. Egyéni löketem, de én nem tudok megbarátkozni a műanyag első sárvédővel.:-(((( Nekem nincs , is és ha véletlen olyan motorom lenne (bár az még fiatalka:-)))) amire műanyag lenne a tipus tiszta azt is lecserélném eredeti fémre.:-))) A műanyag olyan újkori találmány, nálam (mondom nálam!!!!) nem fér be a veterán imicsbe.:-)))))

                        Komment


                          A műanyag sárvédő állítólag '73 ban már vele volt, állítólag gyári, nekem se tetszik annyira, de ha megunom majd a p10-ről lekapom a fémet.

                          Komment


                            A mai nap is járattam tovább a T5-öt, szépen ment, nagyon halkan jár, reményeim szerint nem fog megragadni, mert nagyon betartom ám a lassan pöfögést. De lassú víz partot most, lassan de bejáródik majd.

                            Komment


                              mert nagyon betartom ám a lassan pöfögést
                              Az sem az igazi, néha kicsit emelni kell a fordulatot, mert kis gázzal kisebb a kenés is!! Néha húzasd egy kicsit, mindig változó fordulaton járasd, de ne emeld a fordulatot bizonyos határon túl! Érezni fogod, hogy egyre könnyebben pörög fel...
                              Nézd többször a gyertyaképet is, mert a szegény benzin-levegő keveréktől is megszorulhat a dugattyú!

                              Komment


                                Nincs itten kérem semmi hiba. Ha PannÓnia akkor csak szép lehet.:-))))

                                Jo eso erzes mikor az ember mintha csak sajat magat olvasna!!!!!Egyetertek az erzessel ez sajna Pannonia betegseg

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X