Közlemény

Collapse
No announcement yet.

MPM 210 kapálógép.

Collapse
X
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

Az új gyertya ma nem azt jelenti,hogy jó!

A jó gyertyát vedd ki a motorból és addig cserélgesd amíg nem találsz másikat amivel ugyanúgy működik! Ezeket jegyezd meg és tedd el,és keress olyat ami szintén jól szuperál és azzal járj.....!!!
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

Komment

Sziasztok!
      Azthiszem erre az évre végeztem a gépekkel, Donornak vettem egy másik ilyen gépet, de közbe rábukkantam gyári berántószerkezetre is fillérekért Most van bőven alkatrészem, összetudok rakni mégegy ugyanilyen gépet!
      Csak most más dolgom is akadt, Felraktam a motor burkolatot is, a motor szépen ketyeg,
      Szeretnék a géphez alakítani egy alternálókaszát, ezen elkeépzelés még folyamatban van...
      Keresek hozzá berántószerkezethez rácsot ami kiszűri a nagyobb szenyeződéseket...

Komment

Az összekapcsolódás is megtörtént, még világitó dolgokat kell beszereznem.

Komment

Sziasztok fórumozók!
          Ide hozott egy problémával az élet.
          Van egy Mpm 210-em és nem tudom a kuplungrészt szétszedni. A motort levettem róla. Levettem a zégergyűrűt,utána azt a porvédő tárcsát, van alatta egy sülyesztett fejű csavar, de sehogy nem birom megindítani, balos lehet, vagy jobbos? Tudnátok-e segíteni?

Komment

Szia!
            Hát bizony olyan berántó szerkezet nekem is jól jönne, csak úgy félve merem megkérdezni, nem lenne belőle még egy?
            Üdv.

Komment

László2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              de sehogy nem birom megindítani, balos lehet, vagy jobbos? Tudnátok-e segíteni?
              Jobbos,de ha jól megnézed pontozással le van rögzítve a hornyolás végein..(a rozsdán kívül ).

Legbiztosabban ütve csavar-huzóval indulna meg!
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

Komment

De jó, már van is reagálás! (pedig csak úgy becsöppentem ide)

Mi is úgy saccoltuk, hogy jobbos, próbáltuk csavarhúzoval-kalapáccsal ütögetni, elöbb finoman,aztán nem finoman, aztán...adtunk a pofájának, aztán melegítettük,fagyasztósprayztük, néha imátkoztam, néha durvábban fogalmaztam. Nem sikerűlt megindítani, pedig még csak nem is rozsdás. Volt úgy hogy fuggőlegesen vertünk rá széles csavarhúzóval, attól meg inkább rányitelődik, de mit tudtunk mást kitalálni. Már azon is gondolkodtam, hogy megpróbálom kifúrni, csak félő, hogy a menet megsérül.
                Már ezzel is okosabb lettem, hogy biztos jobbos.
                Köszi a tanácsot.

Komment

Sziasztok!
                  Igen az a menet jobbos, éppen néhány napja szedtem szét a komplett kuplungot, nekemis nehezen indúlt meg, melegítettem és aztán hírtelen lehűtottem, megindult kis kocogtatásra!
                  Elkezdtem boronálni 2 levél és betonoszlop rajta, elején csak induláskor nyikorgott, azt hittem az ékszíj laza, de nem az volt a ludas, 2-3 indulásnál már sokáig csúszott, majd megállt és nem indult el többet, kilazitottam a bovdent hogy jobban rányomódjon,
                  levált a kuplungról a betét,
                  Elvittem megcsináltatni, kapott új kopóréteget összeigazítva az ellendarabbal, és azóta működik! ha már szétszedtem a csapágyakat is kicseréltem

Komment

pityesz001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    éhány napja szedtem szét a komplett kuplungot, n
                    Egy biztos nedvességérzékeny, nem illik nagy-nyomással mosni és nem illik kint hagyni ázni sem,érzékeny a kiemelője....Elfogadnék egyet ajándékba én is ,igaz többet állna mint dolgozna.

Komment

Working...
                    X