Közlemény

Collapse
No announcement yet.

MPM 210 kapálógép.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

  • mátéapu
    replied
    Nem láttam hozzá javítóalkatrészt soha.! Komplet BING karbi 60000-ft volt vagy négy éve ,azóta nem találkoztam ujjal. Egyedül az MF-70 -es kisgép karbival működik elfogadhatóan ,viszont elég hamar elkopik a remegéstől .

    Leave a comment:


  • Metalboy
    replied
    Sziasztok,

    A saját MPM 210 -el küzdök már jóideje.
    A probléma : Fater sikeresen elgórta a gyári, illetve a gépen lévő Bing 1/23/103 karburátorból az úszót (nem tudom hogy ez e az eredeti karbija). Ebbe valót se az interneten se boltba nem tudtam beszerezni. Hasonló formából lett befaragva de vagy túlszívja magát vagy nem kap elég üzemanyagot.
    A lényeg, hogy szeretnék rá vagy egy új karburátort vagy valamilyen megoldást az úszó pótlására.

    Tudnátok pontos karburátor vagy úszó típusokat mondani/ajánlani?

    Leave a comment:


  • mátéapu
    replied
    Előgyujtás 2,5-3,0-m/m a hézag 0,35 m/m
    Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2023 aug. 08, 14:55.

    Leave a comment:


  • vtiti26
    replied

    Leave a comment:


  • vtiti26
    replied
    Rendben. Köszönöm. Semmi gond nincs amúgy. :-) Szétkaptam, megnéztem a gyújtást. Full BOSCH. Tudnátok egy megszakítóhézagot, valamint egy előgyújtás értéket mondani? Jelenleg a megszakító 0,5 mm az előgyújtás 1,98 mm felső holtpont előtt. Előre is köszönöm!!

    Leave a comment:


  • pasetta
    replied
    vtiti26 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Körbeolvastam, használtam a szememet, de sajnos egy ilyen hozzászólást sem találtam.
    Bocs, hogy úgy jött le: KIOKTATLAK! Nem hiszem, hogy kioktatású hangnemet ütöttem volna meg. Na de most! IME! A kép amit a LÉTEZŐ 14-es hozzászólásban meg KELLETT VOLNA találnod!

    Leave a comment:


  • vtiti26
    replied
    Szervusz!! Köszönöm a választ! Körbeolvastam, használtam a szememet, de sajnos egy ilyen hozzászólást sem találtam. Mindegy, megvan a válasz, szerettem volna szétszerelés nékül megtudni, mivel bontatlan a gép. Úgy gondoltam, azért vagyunk, hogy segítsünk egymásnak, de sajnos tudás helyett úgy látom csak a kioktatás megy. Azért köszönöm...

    Leave a comment:


  • pasetta
    replied
    vtiti26 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Valamint, honnan lehet megállapítani, hogy tirisztoros, vagy megszakítós a gép?
    Szervusz! Úgy vélem nagyon hiányos a tudásod. Az alapoktól kéne kezdeni... De mivel én a gépet nem ismerem, ezért javaslom, hogy a berántót vedd le és nézz a mágnes kerékre. A mellett .... NA VÁRJ CSAK! Jut eszembe! Mátéapu már rakott fel ide használatiutasításból képeket! Tessék használni a szemeidet és visszaolvasni! OTT lesz a megoldás! A 14. hozzászólásban! És kérlek mielőtt kérdezel, előtte olvass körbe, mert sok felesleges energia megy el a már megválaszolt kérdésekre, meg a tárhely is véges

    Leave a comment:


  • vtiti26
    replied
    Valamint, honnan lehet megállapítani, hogy tirisztoros, vagy megszakítós a gép?

    Leave a comment:


  • vtiti26
    replied
    Sziasztok! Új vagyok itt, kérdéseim lennének. Hozzájutottam egy jó állapotban lévő géphez. Csak nekem túl nagy.. Mit javasolták helyette?

    Leave a comment:


  • horex
    replied
    Zsiri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    . Ez így OK?
    Igen! Trafó 1. testre 15ös a megszakitóra. Kondi nélkül is van szikra csak nem elég intenzív, bár a Simsonom indult kondi nélkül is csak nem vette a fordulatot
    Mi ez, mágnesgyújtás? Ha igen, lehet gyenge mágnes vagy nem jó helyen van a lendkerék, bár ez utóbbi ritka eset, ék tájolja

    Leave a comment:


  • Zsiri
    replied
    Hello, Összehozott az élet egy MPM 10-el és most szenvedek a gyújtásával. Nincs szikra: új gyújtótekerccsel sem, a gyertyakábel is új, megszakító ok, kondi jó. Engem az zavar, hogy a régi és új gyújtótekercsnél is a fémház és a kis szürke kábel között csak 1,6 Ohm -ot mérek.Tehát a megszakítónál vagy test van, vagy 1,6 Ohm, amikor ki van nyitva. Ez így OK? Kösz a segítset.

    Leave a comment:


  • bandika753
    replied
    Bár most vettem:
    https://olajshop.hu/Eni-Rotra-MP-85W-140-1-L
    Ez megy bele inkább.
    Csak jó lesz.

    Leave a comment:


  • mátéapu
    replied
    Dehogynem csak legyen benne mindig....

    Leave a comment:


  • bandika753
    replied
    Sziasztok.
    MPM 210-be hajtóműolaj a kezelési szerint 85w140 kell, mindkét helyre.
    Nem jó bele a sima csigahajtóműbe tervezett 85w90?

    Leave a comment:

Ugrás az oldal tetejére
Working...
X