Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Alumínium felületek tisztítása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    Joker! Ez aztán szép lett!

    Komment


      #47
      Igen -sima szürke - de ezt meg lehet póbálni elöször kicsiben is , mondjuk egy jó mocskos oldaldeklin .




      .......meg olcsó is . Gondolom disznóvágó üst meg akad .......aztán azt dumáljátok ki .
      sepy kedvelte ezt.

      Komment


        #48
        nagyon jó lett !! ha télen lesz elég időm én megcsinálom ezt a motoromon
        már csak a kérdés kb mennyi vízbe mennyi ultra ill trisót tettél,és mennyi ideig főzted?

        Komment


          #49
          Az üst asszem 50 l -? , az tele , 1 db o.5 ös ULTRA--1 kb olyan zacskó trisó . Addig főzd mig jó puha lesz !

          Nem tudom , de azért szerintem ez egy kicsit anyagminőség függő , ezért szerintem tényleg nem árt elöször egy próbadarabot használni . A mosószer nem megy tönkre , melegtheted akárhányszor .


          Ja és nem tudom számít-e ,de az én üstöm RÉZ -csak nem merem kifényesíteni , mert ..........
          zuzuj, gilersx és 2 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #50
            korompaiistvan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            hogy a kádban fürdetted a cuccokat?
            Én a mosogatógépre esküszök ha alkatrész tisztításról van szó
            Attached Files
            frod, joker és Gergő kedvelte ezt.

            Komment


              #51
              Ez nálunk, erősen váló ok lenne.:-))))
              sepy, gilersx és Che kedvelte ezt.

              Komment


                #52
                Ma elkészült a karbim.VClick image for larger version

Name:	DSCF0132.jpg
Views:	1
Size:	191.9 KB
ID:	134161Click image for larger version

Name:	DSCF0135.jpg
Views:	1
Size:	195.8 KB
ID:	134162Click image for larger version

Name:	DSCF0136.jpg
Views:	1
Size:	193.3 KB
ID:	134163égülis először trisós-ultrás vízben főztem egy darabig /"ameddig nem lett puha"(joker)/
                majd utána brigéciol,és kissé megpolíroztam,végül szétszedtem és alaposan nitróhígítóval takarítottam.sajnos a blokk még darabokban már várom a próbát milyen lett.addig van pár kép róla.
                Lentus, dongos78 és 5 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  #53
                  Üdv! Alura javaslok :chemsearch ND165 lúg. Használják konyhán mint zsíroldó.Nagyon király.

                  Komment


                    #54
                    Van még abból a kütyüből amire támaszkodik a karbi--? esetleg bontatlan csomagban ?

                    Komment


                      #55
                      Szemrevaló darab lett!
                      Én már többször próbálkoztam a trisóval, de egy sötét bevonaton kívül semmi nem lett vele. Azzal meg csak hátrébb voltam, mert nehezen jött le, de szebb nem lett. Biztos valamit nagyon bénán csinálok...

                      Komment


                        #56
                        zuzuj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        trisós-ultrás vízben főztem egy darabig
                        Körülbelül meddig főzted?

                        zuzuj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        /„ameddig nem lett puha”(joker)/
                        Erre azért még várni kellene

                        Komment


                          #57
                          nekem is beszürkült,a polírtól lett ilyen fényes,de a trisó valóban eltávolította róla az olajos szmötyit.




                          mittom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Körülbelül meddig főzted?



                          Erre azért még várni kellene
                          igen ez egy nagyon jó kis válasz Jokertől aki többet akar tudni erről az Aluminium felületek tisztítása rovatban olvashat róla.

                          Komment


                            #58
                            Nekem szokott használni koszos alkatrészeknél a féktisztító spray.De az igazi az ipari aceton mindent visz

                            Komment


                              #59
                              Sziasztok! Én a karburátoromat lúgba tettem, de kb. 1,5 órára Kicsit be mattult tőle. Tudnátok valami tanácsot adni, lúggal kapcsoaltban, hogy kb. meddig legyen benn az oldaldekni? Szakkönyvek azt írják, hogy 30s-120s ideig.

                              Komment


                                #60
                                Sziasztok!

                                Motorblokk belső olajzófuratainak a tisztításához kérnék segítséget egy barátom számára. Balsorsa összehozta egy olyan BMW autó motrblokkjával, ami szegény 220 ekm olajcsere nélküli futás után végre besült. Elmondása szerint a hozzáférhető helyekről a kimosott olajsár olyan volt, mint a centrifugálszűrő belseje. Tud-e valaki valami tuti módszert a furatok újbóli és tökéletes megtisztításához? Én elsőre az acetonos foltbenzint javasoltam, de biztos van ettől hatékonyabb és alaposabb megoldás is.

                                Köszönöm előre is. Üdvözlettel: CZsolti

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X