Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Alumínium felületek tisztítása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #61
    Benzines mosás nagynyomással?
    Én csőgörényeztem egy km spirállal, és alumíniumdróttal. Utána kompresszorral ki lett nyomatva a kosz belőle.
    sepy és CZsolti kedvelte ezt.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      #62
      Feltételezem (mert még nem láttam ) ez is csak egy olyan motor mint a többi ---a furatok záródugóval vannak lezárva . Ez egy filléres méretre kapható dolog . Tehát dugó ki -tisztít ,aztán vissza.

      Csak tanulságként mondom : csináltam olyan motorgenerált amikor odahívtam a tulajt és a saját kezével furattam ki a főtengely olajcsatornáit. fúrógép ,3,5 ös hosszu fúró---nem hitte el !

      Tehát bizton állítom nem lehet megnyugtatóan kimosni a nevezett alkatrész , mivel a centripetális erő hatására a korom és és egyéb kosz darabkák kővé tömörödnek .
      Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2013 márc. 12, 13:22.
      ptm004, OdinHEM és 3 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #63
        Wsievers, Joker köszi a válaszokat. A motorblokk egy sima soros négyhengeres. Tényleg semmi extra rajta.

        Komment


          #64
          Tisztelt Wsievers! Te talán valamikor olaj iparban dolgoztál? Ott használtak csőgörényt a lepárlókban.

          Komment


            #65
            sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ott használtak csőgörényt a lepárlókban.
            Fejőberendezésekben is van!

            Komment


              #66
              Nem nem...egyik helyen sem voltam
              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

              Komment


                #67
                Alloy Wheel Ball Polishing at Atomic Wheels - YouTube
                Ilyen kütyü van valahol hazánkban?
                supermax és CZsolti kedvelte ezt.

                Komment


                  #68
                  OdinHEM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ilyen kütyü van valahol hazánkban?
                  Nem tudom, de ahogy elnézem igazából nem egy komplikált szerkezet. A lényeg a vizes koptatáson van. Olyat viszont láttam, ami egy nagy mosdótál-szerűség volt. Belül ki volt gumírozva és excentrikusan volt rázatva. Az anyag szépen körbe-körbe rezzegve haladt előre. Apró gyöngykavicsok voltak benne és ultradermes víz volt az adalék. 4-5 órát rezegtettük benne az alkatrészeket. Nálunk a sorjázás volt a fő szempont. Aluhoz valószínűleg más csiszolóanyag kell. Szóróhomok, vagy szórógyöngy esetleg?
                  supermax kedvelte ezt.

                  Komment


                    #69
                    Azt néztem én is hogy nem olyan bonyolult akár még házilag is kivitelezhető lenne. A lényeg igazándiból a "tálka" alakjában vna az szabja meg az áramlást. A csiszoló anyag pedig szinte bármi lehet a kukoricátóla kerámiág szárazan nedvesen...
                    Igazándiból egy villanymotor tengelyére helyezett tárcsa ami ki van "billentve" az egyensúlyából súllyal, adja a rázkódást amitől a benne lévő anyag csiszol.
                    CZsolti és supermax kedvelte ezt.

                    Komment


                      #70
                      Itt van még egy videó. Ez jobban mutatja a technológiát. Látszik a koptatóanyag is. Az utolsó fázis valószínűleg porcelángyöngy lehet. Az folyik, mint a víz. (Legalábbis a folyadék viselkedését apró gyöngyökkel szokták szemléltetni.)

                      Hochglanzverdichten - YouTube
                      wsievers, sepy és kedvelte ezt.

                      Komment


                        #71
                        Sziasztok! Én mozdonyokkal foglalkozom szabad időmben és néhány napja hozzám került öt darab öntött alumíniumból készült gőzmozdony pályaszámtábla. A táblák erősen szennyezettek, van rajtuk korom, szénpor, olajsár és festékmaradvány.A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy merjek-e nekiállni és joker módszerével(fele trisó, fele ultra) kifőzni. A problémám az, hogy az alapfelület nem sima, hanem sűrűn bordázott és ha elszíneződik a felület a főzés után, hogyan szedem ki azt bordák közül? Végi olvastam a topicot visszamenőleg és tetszett is néhány megoldás, csak egy kicsit bátortalan vagyok, mert elég drágák ezek a táblák. Igazából minden megoldás érdekelne, amit házilag meg tudok csinálni. Előre is köszönöm a válaszokat. Íme az egyik tábla.Click image for larger version

Name:	1525407_795093253840601_920578065_n.jpg
Views:	1
Size:	111.1 KB
ID:	139165

                        Komment


                          #72
                          Először is üdv, itt a fórumon! Nagyon szép darab, amit felraktál, maga a mozdony is az, felénk sok járt ilyen.Nem tudom, kell-e ezt bántani. Amit leírtál, hogy milyen szennyeződés van rajta, hát, az elég patinás. Tán épp ez adja meg a szépségét.
                          Magam részéről nem nyúlnék hozzá. Ami módszert leírtál, az működő képesnek tűnik.
                          Ha mozdonyokkal foglalkozol, s ha már gőzös, az veterán- most azt ne firtassuk, hogy a MÁV mozdonyok nagy része koruknál fogva az - akár egy márka oldalt is nyithatnál. Biztos van sok olyan gépész, akit ez érdekelne.
                          Bocs, hogy konkrét tanáccsal nem tudtam szolgálni a felvetett témát illetően.
                          Utoljára szerkesztve a következő által: Igrich; 2014 jan. 26, 19:17.

                          Komment


                            #73
                            Gondolkodtam én is azon, hogy úgy hagyom ahogy van, mert tényleg patinásan néz ki. Csak sajnos minden táblám más és más állapotban van, nem mind áll így a kormos olajban. Van amelyiken színes festék maradvány van és van amire rákötött az átázott papír. Ezek 30 évet álltak egy pincében és vártak rám, nos a szaguk is megérett ennyi idő alatt. Biztos válóok, ha így vinném be őket a lakásba.
                            Az oldalnyitás nem foglalkoztat, nagyon jól működnek a vasutas témájú Index topic-ok, de azért köszönöm az ötletet.

                            Komment


                              #74
                              Használj egy kis házi módszert,legalább nem árt és szalonképesebb lesz.
                              Melegviz úgy hogy a tárgyad is átvegye,kézmelegen ultra por mosogatószerrel körömkefével elég használható eredményt lehet elérni,a festéket nem bántja az aluval is csinján bánik.Ja és kommentárt kérek (-:
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment


                                #75
                                Köszönöm a tanácsodat! A hétvégén talán eljutok oda, hogy neki is kezdjek a dolognak. Az eredményről természetesen teszek fel képeket. Azt hogyan érhetem el, hogy a felület fényesebb legyen és ne alakuljon ki rajta a matt oxid réteg? Olvastam itt folyékony polírozó szerekről és acélgyapotról, ilyet kéne vennem nekem is? Köszönöm a válaszokat.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X