Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Szerelés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    A papírja elvileg megvannak a motornak, de csak elvileg. Tehát ha 50-60 körül van egy aránylag jó állapotú vagy legalábbis egyben van a motor csak esztétikai hibái vannak akkor érdemesebb megvenni és arról leszedni a szükséges alkatrészeket. Mint külön külön megvenni azokat. Igazűból erre voltam kíváncsi, hogy mi az az ár amiért még jó vétel lehet egy donor. Köszönöm a válaszokat.

    Komment


      #17
      Azt, hogy "elvileg" megvannak a papírjai, nem egészen értettem, de nem is ez az érdekes...

      Szerintem egy donor motor akkor éri meg, ha nincsen lestrapálva, ugyanis az a tapasztalatom, hogy egy lestrapált motoron jellemzően pont azok az alkatrészek nem használhatóak, ami neked kell. Egy használt alkatrészt kicserélni egy másik használtra?

      Ha viszont tényleg jó állapotban van (beleértve a kerekeket, kipufogókat, lámpákat, karburátort, km órát), akkor simán megér 50-60-at.
      Béla Rácz és demeter kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        Csak ennyi pénzért a neten nem találtam sajnos. A papírjai úgy vannak meg elviekben, hogy szegény jó mamámé volt a motor. Ki nem dobta szerintem a papírjait. Apum mondta, hogy megvannak a papírjai. Szerintem ő is 20 éve láthatta ezeket a dokumentumokat. Szóval vagy megvannak valahol vagy sosem lesznek meg. Azon agyalok, hogy utángyártott új alkatrészek és börzéről vagy netről vásárolt alkatrészekből vagy fél Pannóniából kellene dolgozni.

        Komment


          #19
          ...Így már érthető! A családon belül jó eséllyel összerakható a tulajdoni lánc póthagyatéki eljárással és némi utánjárással!!!

          Fel kellene "leltároznod", hogy mi cserélendő a motorodon, meg azt is, hogy ehhez viszonyítva mi használható a másikon!

          És ehhez kell még hozzátenni a börze és motorosbolt árakat, nem felejtve, hogy az alkatrészeknek utánajárás rengeteg utazási, ill. postaköltséggel is jár!
          CZsolti kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Gyorsabban jut hozzá alkatrészenként ahhoz ami kell. Ezért megvenni egy másik motort nem feltétlen jó ötlet, mert beleeshet az ember abba a hibába hogy ha már ez is itt van ez se legyen már ilyen csúf... Legalább is én így jártam, meg a másik ha már valamit megszerzek nagyon nehezen szabadulok tőle.
            Vannak veterános úri emberek akik rengeteg felújított akár még eredeti alkatrészt is forgalmaznak pl Fóti úr. Érdemes velük is felvenni a kapcsolatot alkatrész ügyben.
            A másik ha te nem vagy biztos abban hogy minek kell rajta lenni az adott típuson akkor, ha lefényképezed pár szögből hogy mindent lehessen látni esetlegesen a kényes részek kitakarva /vázszám, motorszám/, akkor itt a fórumon biztos, hogy lesz segítség a hiányzó alkatrész listához és nem kell egy komplett másik motort venni.
            Lemezjáték, UK és Che kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Úgy döntöttem, hogy elsőként újakat veszek(utángyártott vagy gyári mindegy).Kecskemét közelében van egy úriember akitől régen a Pannóniához gumi alkatrészeket vettem és kiderítettem, hogy szinte mindent árul. Neekem megvannak a felnik, meg az agyrész, kivéve a küllők. Most ha veszek csak küllőket amik krómozva vannak plusz anyákat. Elviszem krómoztatni utána befűzetem meg centíroztatom a kerekeket meg üzemanyag ottvagyok, hogy többet ér egy vadonatúj komplett kerék. Ha veszek használt cuccokat azokat is fel kellene újítani mivel célom az, hogy szép közel tökéletes eredeti állapotában pompázzon a gép.
              Amúgy láttam már hirdetéseket, hogy kitakarják a motorszámot meg vázszámot.Miért? Lényegtelen kérdés csak nem értem mivel úgysem lehet vele visszaélni.

              Komment


                #22
                Béla Rácz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Amúgy láttam már hirdetéseket, hogy kitakarják a motorszámot meg vázszámot.Miért? Lényegtelen kérdés csak nem értem mivel úgysem lehet vele visszaélni.

                Biztos vagy benne .. ?

                Komment


                  #23
                  Béla Rácz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Amúgy láttam már hirdetéseket, hogy kitakarják a motorszámot meg vázszámot.Miért? Lényegtelen kérdés csak nem értem mivel úgysem lehet vele visszaélni.
                  A rendszám alapján tudják, hogy hol van a gép és vannak olyanok, akik irtóznak az alkudozástól és ingyen-bérmentve segítenek az eladónak megszabadulni feleslegessé vált járművétől, ami már úgyis csak alkatrésznek éri meg ennyiért, vagy egy külföldi vevőnek.
                  sepy és dongos78 kedvelte ezt.

                  Komment


                    #24
                    Biztos nem voltam benne, csak nem gondoltam volna, hogy egy motorszámból ki tudják deríteni, hogy hol van a gép.

                    Komment


                      #25
                      Az akkor érdekes, ha valami különlegesebb típus bukkan fal, aminek a számai csábítóak lehetnek a hamisításra.
                      De a már elektronikus nyilvántartásban szereplő motor számaival senki nem megy semmire.

                      Komment


                        #26
                        Lemezjáték kedvelte ezt.

                        Komment


                          #27
                          A Kecskemét az biztos, Pannónia szintén, gumi alkatrészek szintén. Akkor nem tudom mit rontottam el
                          Ja és persze egyéb más alkatrészek is igaz.

                          Komment


                            #28
                            Lemezjáték és demeter kedvelte ezt.

                            Komment


                              #29
                              Kedves Béla! Én mielőtt még egy alkatrész gyűjteményt hoznál létre javaslom a papír oldalát tedd rendbe elsődlegesen. Mert ha nem kerül elő másként kell kezdeni. A" lehet" nagyon sokba kerül ha nem lesznek papírok.
                              dongos78, és kedvelte ezt.

                              Komment


                                #30
                                sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Kedves Béla! Én mielőtt még egy alkatrész gyűjteményt hoznál létre javaslom a papír oldalát tedd rendbe elsődlegesen. Mert ha nem kerül elő másként kell kezdeni. A" lehet" nagyon sokba kerül ha nem lesznek papírok.
                                Gondolom van módja,hogy egy papírok nélküli motor kapjon forgalmit,de a napokban tervezem,hogy megkeressem a papírjait.Anno 12 éve megtalaltam azt a könyvét amiben a szerelése és javitása volt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X