Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Festés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem a szegecselés környéke volt rossz állapotban????
    Ez a vas több mint száz éves,ennyi idő alatt sokminden történt. Törve is volt, újra szegecselték pár helyen s sikerült mellé ütni is. + különbőzőek voltak a szegecsfejek. Voltak rendes rozsdakráterek,de nem volt rosszabb az állapot a dupla lemezeknél sem.
    mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    l,nem sok esély van a légmentes zárásra ilyen vékony anyagnál
    Nem az anyagvastagság számít,inkább a minőség. A dupla részeknél befolyattam az alapozót.
    pasetta, sepy és zahi kedvelte ezt.

    Komment


      Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Pl: Ez csak egy sárvédő.. Kb 10 óra munka van benne. Hegesztés,egyengetés,szegecsgyártás,újraszegecselés. Még nincs kész,van rajta kis simogatni való + egy rétegben fújni kell mikrofüllerrel s utána kerülhet rá a szín. Persze a belső is festve lesz.
      Hűűha... Hát én még olyan festőt nem láttam, aki szegecsel, egyenget, hegeszt. Minden elismerésem.
      Ezek szerint az enyémmel igen könnyű dolga lesz a jövendőbeli mesternek, mert csak fújni kell, a többi elvégezve. Igaz, hogy eszköz hiány miatt csak cinksprayvel tudtam konzerválni addig, míg találok rá olyat, aki befejezi.

      Click image for larger version

Name:	sárvédő_kicsi.JPG
Views:	152
Size:	7.2 KB
ID:	220825
      Beagle, pasetta és zahi kedvelte ezt.

      Komment


        Diesel125 eredeti hozzászólása
        eszköz hiány miatt csak cinksprayvel tudtam konzerválni
        Azt majd jól le kell mosni.. +drótkorong. Festő csak "kényszerből" vagyok.. ki kellett tanulnom mert nem találtam normális szakit mikor a veteránom fényeztetni akartam... (ez kb 30 éves sztori) egyiktől a másikig hordtam félévente,s csak rozsdásabb és hiányosabb lett. Autöszerelő,hegesztő szakmám van + még pár ami nem ide tartozik.

        Komment


          Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Azt majd jól le kell mosni.. +drótkorong.
          Nem olyan biztos az ...

          Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          ki kellett tanulnom mert nem találtam normális szakit mikor a veteránom fényeztetni akartam..
          Látod Mátéapu? Más is küszködik fényezőhiánnyal...


          Komment


            Diesel125 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Más is küszködik fényezőhiánnyal...
            Tévedés,ha megtudod fizetni előrevesznek,és azt csinálják amit kérsz!Az a probléma,hogy nem hétköznapi összegekért....
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              " Amit az ember maga csinál és el nem b@sz , az jó "

              Komment


                Diesel125 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nem olyan biztos az ...
                Teljesen igazad van,úgy is lehet.
                mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Tévedés,ha megtudod fizetni előrevesznek,és azt csinálják amit kérsz!Az a probléma,hogy nem hétköznapi összegekért....
                Pár fényezővel beszélgettem: -soha többet veterán motort! Annyi munkával megvan egy autó telifénye, s más az ár. Hétköznapi ár: segédmunka 1000Ft/h hagymaszedéskor nem kell gondolkodni,nem nagy felelősség,nehéz hibázni. Fényezéshez: anyag,szerszám,hely, védőfelszerelés,tudás, hibalehetőség,gari.... stb hány Ft/h? Nehéz úgy kihozni hogy jó legyen mindenkinek. A szomszédnak 10-et mondtam anyaggal a Simsonra.. -hát az sok,annyiból megcsinálom én... Ja.. fél óra mulva már motorozott,s a váz is le volt festve. Persze neki más volt az igénye,megfelelt úgy is,ameddig az ecset befért.

                Komment


                  mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Tévedés,ha megtudod fizetni előrevesznek,és azt csinálják amit kérsz!Az a probléma,hogy nem hétköznapi összegekért....
                  Már bocs, de ez így elég közhelyesen hangzik. Mivel materiális javakról lévén szó elég evidens, hogy ha milliomosnak születik mindenki, akkor bármit ki tud fizetni. Akár a nem hétköznapi összegeket is. De, ahogy ez a fórum is bizonyítja, egyenlőre kevesebb a milliók nélküli ember, mint az ellenkezője. Ha ez nem így lenne, akkor mindenki készen venne magának veterán járművet mint Katarban. Ennek okán ide sem írogatna senki, mert nem csak mással fényeztetnének, hanem a lakatos és egyéb felújító munkákat, repaszalást is százezrekért elvégeztetnék. Biztos van ilyen is sok, de tippem szerint ezen a fórum töredék százalékban van jelen ilyen ember.

                  Én nem ingyen akarom, de azt Te is beláthatod, hogy itt elhangzik egy adott munkáért kb. 100ezerFt (sőt, kaptam 80eFt-os ajánlatot is, de csak autót fényeztek és az sem veterán volt, tehát nulla referencia) míg máshol meg a dupláját kérik, na az azért finoman fogalmazva is elég nagy "szórásképet" mutat. Én csak szimplán az arany középutat keresem. Bár megjegyzem, hogy az eredeti terv az volt, hogy magam festem, de látom, hogy két munkahely, építkezés, család mellett az elmúlt 3 évben ez nem jött össze és nem szeretném ha a projekt, csak egy "pincébe állított szobor" lenne, ami csak álom marad...

                  Komment


                    Diesel125 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Én csak szimplán az arany középutat keresem. Bár megjegyzem, hogy az eredeti terv az volt, hogy magam festem,
                    Igen a matek eléggé elkeserítő eredményeket hoz képbe,de engem is bosszant,hogy jó szakemberek tűntek el az anyagi elismerés hiányában,akik szeretettel végezték munkájukat,sokan a más szakmájában kénytelenek "szenvedni",de most ez van....ezt kell szeretni.Ezen emlékeim olyankor tűnnek elém:mikor a nyagyarcú támogatásból fenntartott osztja az észt,amit sikerrel,sikertelenül ellop a munkásaitól !
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A szomszédnak 10-et mondtam anyaggal a Simsonra..
                      Ááá! Hát itt a megoldás! Eladom a Csepelt és veszek egy Simsont..

                      Komment


                        Diesel125 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ááá! Hát itt a megoldás! Eladom a Csepelt és veszek egy Simsont..
                        Ezt ne vedd alapul,kedves szomszéd volt. Olyan is van akinek megcsinálom ingyen.. + olyan is akinek még fizetek is mellé..

                        Komment


                          Sziasztok

                          Esetleg valakinek van valami ötlete hogy hogyan tudnám a felső (nem eredeti) festékréteget eltávolítani? Remélem jó helyen kérdeztem..

                          Click image for larger version

Name:	IMG_20200120_141815.jpg
Views:	244
Size:	49.9 KB
ID:	221381

                          Komment


                            ritt74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            jó helyen
                            Jó helyen. Meg kell próbálni gyengébbtől az erősebb felé haladva oldószerekkel lemosni. Pl: lakkbenzin... észter.. végül nitro. Nehéz a tutit megmondani mert nem ismert a gyári,sem az utólag felvitt festék minősége.

                            Komment


                              Sziasztok, csak egy kérdés, ha adott egy szín (pl az én K55 traktorkék színem) amúgy talán RAL 5009 azúrkék vagy 5001 szóval nem tudom eldönteni.. hogy tudom kikevertetni? Elviszek egy kisebb alkatrészt? Esetleg tudtok ajánlani ilyet? Javítófestéket szeretnék, illetve beszereztem egy láncvédőt, ami sajna nem a gyári kék színű, ezt szeretném "hozzáidomítani" a motorhoz (ez sajna hiányzott) Köszönöm

                              Komment


                                ritt74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                hogy tudom kikevertetni?
                                Tiszakécske festékbolt... viszed a mintát,s akár sprajba is kitöltik.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X