Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kocka EAN 340/1000 eszterga felújítása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #76
    mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    van olyan műanyagrudam,hogy semmiféle fortéllyal nem tudtam megmunkálni
    Ilyenek az úgynevezett gumirugók, amiket többek között szerszámkészítők használnak a bélyeg és a nyomólap "szétnyomására", ahol nem fér el a spirálrugó.
    Gyorsacéllal nagyon élesre köszörülve, meredek élszögekkel szoktuk megmunkálni.
    De még így is rizikós némelyik, mert elhajlik.
    A furatosokba szoktunk beletenni szorosan acélszálat enyhén olajosan, hogy bele lehessen tolni, így már megmunkálható.
    movisz, pasetta és emu kedvelte ezt.

    Komment


      #77
      Kopasz 1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Gyorsacéllal nagyon élesre köszörülve, meredek élszögekkel szoktuk megmunkálni.
      Beszakadozik a felület !A gépem max fordulata 700/ perc~D50-lehet kicsi a vágósebesség....Munkahenger karmantyút szerettem volna csinálni,de nem értem el sima felületet.
      Kopasz 1 kedvelte ezt.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #78
        mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A gépem max fordulata 700/ perc~D50-lehet kicsi a vágósebesség
        Az igencsak kevés ezekhez az anyagokhoz.
        Kellene olyan 2500 ford./perc fordulat.
        Ott már lenne vágósebesség.
        mátéapu kedvelte ezt.

        Komment


          #79
          Uraim van egy kis gondom!
          E3N esztergán minden átmenet nélkül nem indul el a tokmány forgása. kézzel elforgatom, tehát nem mechanikai probléma. A tokmány remeg, ebből gondoltam hiányzik egy vagy több fázis.
          A betápnál megvan az összes fázis a motor olvadóbiztosítói egyben vannak, ebben a körben csak az irányváltó kapcsoló van még Click image for larger version

Name:	20220124_210507[1].jpg
Views:	117
Size:	1.08 MB
ID:	229818 A burkolat leszedése után ezt látom. nem jöttem rá hogy juthatok bele. Most hogy így necem a képet a hajtó fogasív tengelyén megtaláltam a biztosító csavart. A hajtottnál viszont nem tudom.
          A gápkönyv szerint egy vgk kapcsolót hajt aminek normál esetben a négyszögtengely végén van egy tengelyirányú menetes furat de az a képen látható módon le van fűrészelve, valakinek valami gondolat esetleg?
          pasetta és Kopasz 1 kedvelte ezt.

          Komment


            #80
            emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            E3N esztergán minden átmenet nélkül nem indul el a tokmány forgása
            Ha csak az egyik irányban nem forog, akkor ez akkor szokott előfordulni, ha javítás alkalmával el van téve egy - két foggal a fogasív a kapcsoló "fogasívén".
            Mivel itt nem látom az összejelölést a helyes összerakásról, lehet, hogy fogasív elrakásával jó lesz.
            Ha egyik irányban sem forog, akkor valószínű, hogy beégtek a kapcsoló áramátadói, ebben az esetben ki kell venni a kapcsolót és finom dörzspapírral, vagy tűreszelővel meg kell csiszolni őket.
            De az is előszokott fordulni, hogy szétesik a kapcsoló.
            Ilyenkor vagy összerakod, vagy csere.
            Az összejelölést így szoktuk megejteni, ahogy a képen van.
            Két jelölt fog közé kellene esnie az egy jelölt fognak.
            Attached Files
            Utoljára szerkesztve a következő által: Kopasz 1; 2022 jan. 25, 16:15.
            pasetta kedvelte ezt.

            Komment


              #81
              Köszönöm!
              Értem én mert egyre gondoltunk de hogy jön le a hajtott fogasív.
              Kopasz 1 kedvelte ezt.

              Komment


                #82
                emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                de hogy jön le a hajtott fogasív.
                Kétpofás lehúzóval.
                A négyszögtengelyt pedig lehetőleg középen kinyomatod a lehúzó menetes csavarjával a kapcsoló fogasívéből.
                A hárompofás nem biztos, hogy egyenlően eltudod tenni a 3 pofát, ezáltal lehet, hogy nem tudod kinyomatni a négyszögtengelyt.

                Komment


                  #83
                  Viszont ,ha hozzáférsz a kapcsolóhoz,leveszed a fedelet ,kiveszed a biztosítókarikát kihúzhatod a tengelyt egyben....
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    #84
                    Nem nyertetek, de köszönöm az igyekezetet!
                    A lelapolt részbe a tengelyre merőlegesen fúrtak egy menetet és abban van egy ászok csavar. Tudom hülyén hangzik de megálmodtam, és úgy volt.

                    pasetta, Kopasz 1 és 2 további látogató kedvelte ezt.

                    Komment


                      #85
                      emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Nem nyertetek,
                      Tudom csak szivatózol,nem baj rábékülünk!!!
                      Kopasz 1 kedvelte ezt.
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        #86
                        emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Nem nyertetek, de köszönöm az igyekezetet!
                        Ennyit számít, ha valaki ott van a gép mellett, vagy esetleg több száz kilométerről próbálunk segíteni.
                        De sebaj, értjük a viccet.
                        Kérdezz továbbra is nyugodtan, próbálunk találgatni (segíteni) továbbra is. Hátha egyszer csak sikerül eltalálni, mi a gond.
                        movisz, pasetta és mátéapu kedvelte ezt.

                        Komment


                          #87
                          Kopasz 1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Hátha egyszer csak sikerül eltalálni, mi a gond.
                          Neked is el kell jönnöd a talira,megismered egyből mosolyra szalad a szád,ha újból hszt látsz tőle.(vén gépészről van szó)
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            #88
                            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Neked is el kell jönnöd a talira
                            Megpróbálok idén ott lenni.

                            Komment


                              #89
                              Kopasz 1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Megpróbálok idén ott lenni.
                              Az odautad rendben van!

                              Komment


                                #90
                                emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Az odautad rendben van!
                                Köszönöm!
                                Tudni lehet már, hogy mikor és hol lesz?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X