Közlemény

Collapse
No announcement yet.

EAN esztergák szerelése, karbantartása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    laacika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Méh telepeket de nem volt szerencsém
    Nekem ne mond,hogy akkora gond egy csőből levágni két karikát vagy laposvasból karikát hajlítani és ellapított csövekből egy agyrészre körbehegeszteni pár vasdarabot.Az esztergát nem érdekli miért üt,hogy öntött vas-vagy hegesztett?????
    Van egy mondásom(csak egyre lustább vagyok alkalmazni) Ami nincs:azt meg kell csinálni.A hozzáállás a lényeg....
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      ..... vagy legalább kicsit bővebben --- miért vas ? nem jó alcsi ? szépnek kell lenni ? vagy csak funkcionálisan jónak ? vagy csak optikailag pont ilyen a megfelelő ? ....sokkal könnyebb segíteni .
      Mert így csak annyit mondhat az ember : nincs . Közben pedig lehet , hogy lenne megoldás

      Komment


        joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        vagy legalább kicsit bővebben --- miért vas ? nem jó alcsi ? szépnek kell lenni ? vagy csak funkcionálisan jónak ? vagy csak optikailag pont ilyen a megfelelő ?
        Vagy titokban háromkerekű szalagfűrészt akarsz készíteni vagy javítani? Marhára szalagkeréknek néz ki....
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

          Vagy titokban háromkerekű szalagfűrészt akarsz készíteni vagy javítani? Marhára szalagkeréknek néz ki....
          kicsi --- ja , vasra ? az lehet

          Komment


            Igen,szalagfűrész lesz,kiforditott lapos acélvágó fűrész.Ezért inkább öntöttvas a legmegfelelőbb.(rezgéselnyelő).
            Egyébként helyeslem és sokszor én is igy vagyok "ami nincs azt csinállni kell"

            Komment


              laacika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ezért inkább öntöttvas a legmegfelelőbb
              Én többlépcsős kombályn szíjtárcsából esztergáltam le a magam fafűrészéhez..elég volt egy párat összekajtatni,most-már még nehezebb,mivel megszűnt a MÉH-ből a kihozatal....
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                laacika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Szép estét mindenkinek.
                Ha volna valakinek 2db ilyen egyforma öntöttvas kereke az alábbi paraméterek között az kérem jelezze.
                Nagy segitség volna mert sehol nem talállok.Jártam a Méh telepeket de nem volt szerencsém
                Átmérő:290-320mm
                Szélesség:25-40mm



                Elnézést kérek amiért hát ez nem egy adok-veszek keresek oldal de hátha.

                Üdv:Laci.
                esetleg ? :

                Komment


                  joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                  esetleg ? :
                  Köszönöm a sok képet de ez brutál széles,még ha a küllőkig leszedemakkor is.
                  Köszi mégegyszer.

                  Komment


                    ... hát , másképp látjuk a dolgokat .....

                    Komment


                      joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      ... hát , másképp látjuk a dolgokat .....
                      Még ha ketté tudnám szúrni az is széles lenne,nekem a 27-es laphoz max 30mm es szélesség elég.
                      Akár hogy nézem ezt a kereket nem megfelelő.
                      Köszi mégegyszer!!

                      Komment


                        3 centi ? - akkor azt meg lézer kifújja lemezből , akár a neved és a dátum is lehet a küllő ...

                        Komment


                          joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          3 centi ? - akkor azt meg lézer kifújja lemezből , akár a neved és a dátum is lehet a küllő ...
                          Igen,de jobb alternativát találltam ki,szobakerékpár lendkereke,jó kis öntvénykerekek,már 1db ot sikerült beszerezni.

                          Komment


                            1 db , 250 x45 , nekem is van ..

                            Komment


                              joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              1 db , 250 x45 , nekem is van ..
                              Hú de kár hogy csak 250-es de majd akarok épiteni egy kisebbet is),ha neked nincs szükséged rá akkor megköszönök egy árat és egy fényképet.

                              Komment


                                Sziasztok,
                                Egy E1N gép boldog tulajdonosa lettem, majdem az egesz forumot vegigolvastam, az kb kiderült nekem, hogy barmilyen allapotu a főosóm nem fogom szetszedni. Viszont ahhoz hogy pár probaesztergálást végezzek rendbetenném a gépi előtolást mert most kidobja a lakatszekrenyen. Tehat szeretném szetszedni a lakatszekrényt. Van gépkönyvem de abban nincs lerajzolva. El tudnátok mondani hogy kell szétszedni? Remelem nem kell leszedni a vono, vezerorsók jobboldali csapágyait.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X