Közlemény

Collapse
No announcement yet.

EAN esztergák szerelése, karbantartása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Kívánok neked jó munkát és sikert az EAN felújításához és persze szerencsét is,mert hidd el az is kell hozzá,no és sok-sok eszközt,ami egy felújításhoz szükséges!

    Üdvözlettel:Che

    Komment


      Ha itthon lesz, csinálok róla fotót. Azért Köszönöm.
      mátéapu kedvelte ezt.

      Komment


        Szervusztok!
        A kocka EAN álló és futóbábja kompatibilis lehet a korábbi EAN típussal? Van ebben valakinek tapasztalata?

        Komment


          Üdv mindenkinek.
          Itt vannak az ígért fotók az EAN főorsó házról.
          Szerintetek ezt a fogaskereket lehet egymagában cserélni? vagy ha megfordítom jó lessz úgy is?vagy a 3 fogaskerék egybe van
          Valamint az előre hátra fokozatot nem tudom váltani.
          Utoljára szerkesztve a következő által: maradona67; 2019 márc. 30, 19:48.

          Komment


            https://www.youtube.com/watch?v=DQC4EmU5YQc

            Ugyan ez a tipusa és a formája a főorsóházamnak de nekem csak a főorsóháza van mindenestől.

            Komment


              Annyit segíthetnél , hogy a fő munkaidődben végzett munka - nagyon elválasztódik ettől az otthoni melótól ?

              Komment


                joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                fő munkaidődben végzett munka - nagyon elválasztódik ettől az otthoni melótól
                Nem választódik el mert otthon is ugyan azt csinálom fusiban mint főmunka időben, csak annyira mosódik össze ha valamit itthon nem tudok megcsinálni azt beviszem a céghez és ott megcsinálom. Síkköszörülés, marás, vonalfúrás, nagyobb dolgok esztergálása. de otthon mindennel foglalkozom, amiért fizetnek. motorblokk hengerfej hegesztéssel, javítással.
                most ezel az EAN főorsóházzal több elgondolásom, de a legjobb kis vonalfúró amin hengerfejeket, kis motorblokkokat lehet vonal fúrni.

                Komment


                  maradona67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  ezt a fogaskereket lehet egymagában cserélni? vagy ha megfordítom jó lessz úgy is?vagy a 3 fogaskerék egybe van
                  így kiforgácsolni abban az időben nem lehetett:magyarul a megforditás egy jó ötlet ,ha használni nem felujitani akarod !
                  maradona67 kedvelte ezt.
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    életre szóló satu felújítás , EAN is van a képen , csak azért csináltam , mert pont ott volt a fényképező gép ........

                    az utolsó kép pedig Mir-Mur részére ....
                    Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2019 ápr. 02, 15:45.

                    Komment


                      Aha távirányítóval nyitogatjuk a tetőablakot,de a cső a főorsón kiverte nálam a biztit,utánna rájöttem biztosan munkadarab.....nagyon bejön a marógéped nagyon kreativnak néz ki
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        Tegyük fel találósnak a - csövet ?

                        De csak fiatalok tippelhetnek ..........

                        Tetőablak ?!! ha tudnád , hogy még esőszenzoros becsukó is tervbe van ? Addig pedig egy ideiglenes nagy piros lámpa lesz az ajtó mellett . Már kétszer áztattam szarrá ott mindent ....

                        Marógép ? az tényleg fasza . törtem kicsit a buksim ezzel a rohadt nagy satuval , de aztán másnap reggel kipattant a szemem és az ötlet ---- és hibátlan ! Jó is lett , most jön a pofa anyag , és már csak a 4 beszakadt csavart kell kiműteni ...
                        sepy és mátéapu kedvelte ezt.

                        Komment


                          Végre megmértem a kúpolást, 300mm-en 0,3mm kúpol. Próbálom beállítani. Megtaláltam a rögzítő csavarokat is nekem 4db. van. Kettő hátul, egy elől és egy középen a gép végén.

                          Komment


                            Nem EAN,de eszterga.

                            Egy friss hirdetésben olvastam a mellékelt képen látható eladó gépről.Az ára az állapotát tekintve egy kissé borsos,bár a gép egy utolsó generációs E sorozatú eszterga,direkt nem írom ki a típusát,nehogy probléma legyen belőle és a képet is erősen körbe vágtam.

                            Ami engem mellbe vágott,a gép állapota,hogy a fenébe lehet így elhanyagolni egy ekkora értéket,mi válthat ki emberekből olyat,hogy ennyire semmibe vesz valamit.Érthető,hogy nincs valakinek hely a tárolásra,de van gépzsír,amivel vastagon le lehet kenni,azután jól letakarni valami vízhatlan dologgal,de úgy,hogy alul azért tudjon szellőzni.

                            Amikor eladásra kerül a sor,-tudják ám tartani a markukat,mert ennek az ára több mint 600 000.-..

                            Komment


                              Ez semmi !
                              Volt egy"BUDAPEST VULKÁN"kecskelábas esztergám több mint tiz évig volt eresz alatt,mert a felújítás ideje alatt jött helyette egy modernebb gép, ezt már nem vitték be a műhelybe.íA szánok frissen voltak hántolva az ágyazat köszörülve,főorsócsapágy új..... viszont miliméteresnél mélyebb rozsdagödrök voltak ott ahol a szán és a szegnyereg nem takarta,állítólag egy ponyvával volt letakarva és az átrohadt mire észrevették:egy amatőrhöz került,de medőrült tőle mert nem volt "lassu fordulat"igaz a cserekerekek felől hajtatta meg egy szíjtárcsával,mivel nem értette a lapos-szijat hogyan lehetne befűzni az egybeöntött csapágyházázak közé..?Nagy nehezen sikerült elcsereberélnem viszont egy fél évembe került átalakítani ékszíjasra,öszintén szólva elképesztő csalódás ért :ekkor jöttem rá ,mennyire gyengék kezdők ezek a gépek.csak fele fogást bírt mint a maszek gépem pontos volt,de lassú körülményes a kezelése a végén csak a menetet vágtam rajta amit ugye emelkedésenként át kellett szerelni.Szerettem a pontossága miatt,de az első vevőnek odaadtam,ma is megy ..és szerintem még sokáig fog is ...
                              sepy kedvelte ezt.
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment


                                Zoli kimentem a műhelybe megnézni nekem is egy ilyen gyártmányú satum van a satupad egyik végén! A város egyik régi mesterének hagyatékából kaptam kis pénzért azért mondom, hogy kaptam. Nagyon jó segítség ebbe befogva a krupni nem mozdult el sosem. Kissé felemás a satupad mert egyik oldalon egy 100-as párhuzam satu a másik végén ez. Szabad a választék.
                                zahi, joker és 2 további látogató kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X