Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Cz 175 fejidom?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Cz 175 fejidom?

    Sziasztok!

    Az egyik kedves barátomnak van egy 175-ös cz Jawa-ja. Ehhez keresek neki lámpafej burkolatot. A kérdésem az lenne, hogy ez hogy néz ki? Olyan mint a 250/559-esé? Esetleg ha valakinek volna ilyen akkor egy-két kép nagyot segítene.

    Köszönöm előre is!

    #2
    Ha jól tudom ,ugyan olyan ,mint az 559-é ,csak az alsó burkolat alu öntvény !Nekem van kettő is ,ha más is megerősít az előbb leírtakban ,teszek fel neked képet róla holnap !
    mittom kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Tamás78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Nekem van kettő is ,ha más is megerősít az előbb leírtakban ,teszek fel neked képet róla holnap !
      Köszönöm előre is a segítségedet!

      Komment


        #4
        Tamás78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ha jól tudom ,ugyan olyan ,mint az 559-é ,csak az alsó burkolat alu öntvény !
        Nagy tévedés! 2 féle van, az egyik lemez, de nem ér fel a nyúlványa kormány fölé, és kereklámpás(ez az első verzió, vagy nevezzük 450/01 nek, másnéven békalámpásnak(vagy nevezik hegedűtok üléső Czetkának is. A másik nálunk nagytételben előforduló a 450/05 De Luxe, alul felül aluidommal, forgókapcsolókkal, és félhold alakú kilométerórával szerelt!
        Cz 175 typ 450/01:
        Click image for larger version

Name:	cz-175-typ-450-rv-1960-1.jpg
Views:	1
Size:	200.5 KB
ID:	134196Click image for larger version

Name:	névtelen.JPG
Views:	1
Size:	17.3 KB
ID:	134199
        Cz 175 typ 450/05 DeLuxe:
        Click image for larger version

Name:	obr2.jpg
Views:	1
Size:	22.0 KB
ID:	134197Click image for larger version

Name:	20111223024.jpg
Views:	1
Size:	54.4 KB
ID:	134198Click image for larger version

Name:	$T2eC16N,!)EE9s2ufhNfBQZqBtyNYw~~60_35.JPG
Views:	1
Size:	17.4 KB
ID:	134200
        Az alvázszám alapján megtudod melik kell rá.
        Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2013 jan. 08, 22:45.
        lyeti, Tamás78 és CZsolti kedvelte ezt.
        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

        Komment


          #5
          wsievers,

          De az 559-nek az alsó része ugyan olyan ,mint 450/05 -é csak lemezből ? Nem ?
          Vagy én nem értek valamit !!??


          ------------------------------------------------------------------------------------------------
          Jó ! Most látom ,hogy nem fogalmaztam egyértelműen az első hozzászólásomnál !
          Mert én csak az alsó részre gondoltam ! Nekem nincs is felső részem hozzá ,csak alsó!
          Ugyan olyan fekete ,mint az utolsó képen !
          Utoljára szerkesztve a következő által: Tamás78; 2013 jan. 09, 14:46. Oka: Fejemhez kaptam !

          Komment


            #6
            Üdv!

            El fogom kérni tőle az alvázszámot, és le is fogom ide írni. Most kezdte el helyreállítani. Még 1990-ben vette meg a szomszédjától és 1 évet használta. Eddig se ideje se kedve nem volt rá, hogy foglalkozzon vele, de most elkezdte újjávarázsolni a motort. Az eddigi segítségeteket is nagyon szépen köszönöm!

            Komment


              #7
              Sziasztok !

              Van még egy lehetöség : Jawa-CZ 175/356 ! Ennél a tipusnál lemezböl van a burkolat, nincs rajta gyujtáskapcsolonak nyilás. Ezt a tipust a dupla kipufogorol lehet felismerni. A gyujtáskapcsolo ampermeterrel a tankba van épitve.Click image for larger version

Name:	Jawa ČZ 175-356.JPG
Views:	1
Size:	152.0 KB
ID:	134202
              wsievers kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                kvaga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Jawa-CZ 175/356
                Igazad van a köztes typust kihagytam...Bár ez nekem inkább Jawa




                Tamás78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                De az 559-nek az alsó része ugyan olyan ,mint 450/05 -é csak lemezből ? Nem ?
                Hasonló, de nem ugyanolyan. Nem is illik egybe. A lemezen fülek vannak, az alunak sik a pereme, és kis kétlukas lemezek tartják össze hengeres fejű,egyenes hornyú 5-ös csavarral.
                A /01 nek van lemezből az alsó része is.
                Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2013 jan. 09, 22:46.
                mittom és Tamás78 kedvelte ezt.
                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                Komment


                  #9
                  Üdv mindenkinek!

                  A CZ 1972-es évjáratú. Csak a fejidom felső fele hiányzik a motorról. —¹( az alvázszámot sajnos otthon felejtette a kollégám )

                  Komment


                    #10
                    Ottan valami gond van, vagy a papír nem jó, vagy a motorral vannak gondok...1965 ben befejezték a 450, 1969 ban pedig befejezték a 470 Sport 175-ös csepptankos gyártását. '72 ben már csak 476 és 477 készült...
                    Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2013 jan. 15, 15:34.
                    mittom és Tamás78 kedvelte ezt.
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      #11
                      wsievers, Köszi az infot. Én nem vagyok nagy Jawa-s (apósomnak volt 250/559-ese meg maradt egy rakás alkatrésze ezért kérdeztem, hogy jó e hozzá ez a típus) így ezeket nem ismerem igazán, de szólok neki, hogy nézze meg még egyszer, hogy mi a helyzet.

                      Komment


                        #12
                        Üdv mindenkinek!

                        wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ottan valami gond van, vagy a papír nem jó, vagy a motorral vannak gondok
                        Fény derült az igazságra! Egy félreértés történt, ugyanis mint ma éjjel kiderült, nem CZ-ről van szó, hanem Cetka Jawa-ról. —¹(bocsánat ha nem jól írtam a Cetka-t). Szeretnék mindenkitől bocsánatot kérni ezért a malőrért. Bár én igazán nem tudom mi az eltérés közöttük.

                        Komment


                          #13
                          mittom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          A CZ 1972-es évjáratú.
                          Csepptankos 175-ös Jawának is késői ez az évjárat. Kezd egyre jobban érdekelni a gép...
                          Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2013 jan. 17, 14:43.
                          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                          Komment


                            #14
                            Osztom véleményem Wsievers- sel, a motor az tény csak a papírja nem az övé?,talán meg kellene kérdezni volt-e eredetiség vizsgálaton mielőtt bele ölne sok munkát és pénzt. Az én Cz 175 Sport-om 1971-es /470-01-es/,tehát valami ott sántít. Üdv. Mindenkinek Sepy.

                            Komment


                              #15
                              üdv
                              a sport czetka 71 évjáratnál / 477--- / és nem csep tankos valami nem jó a papirnál

                              üdv winetu

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X