Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Cz 175 fejidom?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Igaz az észrevételed valóban 477 az1971-es. Bocs. Sepy.

    Komment


      #17
      wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Csepptankos 175-ös Jawának is késői ez az évjárat. Kezd egyre jobban érdekelni a gép...
      Megkérem, hogy hozza be a forgalmiját a motornak és lefényképezem.

      Komment


        #18
        mittom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Megkérem, hogy hozza be a forgalmiját a motornak és lefényképezem.
        Na ez az, amit ne csinálj,vagy csak megfelelő takarással. Elég am, ha megmondod a motorszám/alvázszám első 4 karakterét. Abból megmondom, miféle szerzet.
        sepy, kvaga és soveny kedvelte ezt.
        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

        Komment


          #19
          Click image for larger version

Name:	PICT0024.jpg
Views:	1
Size:	179.6 KB
ID:	134381

          Üdv mindenkinek!
          Ez cz 450/05 de luxe.Nekem van belőle kettő, az egyik 67-es, a másik 68-as. Felújításra vár mind a kettő,és eredeti mindkettő,és alu lámpafejes,és billenő kapcsolós. A 450-esseknek mindnek aluból van a lámpafeje. 1980-ba volt utóljára műszakin,és az alváz,és a motorszám is 450-nel kezdődik.

          Komment


            #20
            jozsiba eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A 450-esseknek mindnek aluból van a lámpafeje.
            Nem igaz. Már leírtam meliknek nem.
            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

            Komment


              #21
              Üdv wsíevers... Ne tévesszük össze a CZ-ét a jawa-val.A CZ175/450-05 DE LUXE nem 175-ös jawa.Más a hátsó kerék meghajtása,a jawanak,gumi bakos,még a CZ-nek fogas kerekes.Más abilux kapcsoló, és akkoriba újdonságnak minösülő irányjelző kapcsoló.Más az első teleszkóp lengés csillapitása is.Ha tévednék? úgy elnézésed kérem......
              soveny kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                jozsiba eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ne tévesszük össze a CZ-ét a jawa-val.A CZ175/450-05 DE LUXE nem 175-ös jawa.
                Ezt nem is mondtam! Én lennék az utolsó, aki a Czetkát a Jawához hasonlítja. 1960 ban, az első kiadású 450 es Czetkénak lemez volt a lámpafeje...te elköveted azt a hibát, hogy egy relative késői változatból vonsz le következtetést a teljes szériára.


                jozsiba eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Más a hátsó kerék meghajtása,a jawanak,gumi bakos,még a CZ-nek fogas kerekes.
                Ebben igazad van, de lámpafejről volt szó.


                jozsiba eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Más abilux kapcsoló, és akkoriba újdonságnak minösülő irányjelző kapcsoló.
                A Typ 450/05 De Luxéra igaz, de az első verzíóra nem. Az első oldalon láthatod a képeket. Az első verziónak kör alakú lámpája volt, lemez lámpafeje és a lámpafej hátulján volt a gyujtáskapcsoló, és krómozott kormánya volt.
                Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2013 jan. 31, 22:48.
                soveny kedvelte ezt.
                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                Komment


                  #23
                  jozsiba eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Más az első teleszkóp lengés csillapitása is.
                  Maga a teleszkóp más.
                  Ez is 450, annak ellenére, hogy nem a nálunk megszokott alu lámpafeje van:
                  Click image for larger version

Name:	cz2.JPG
Views:	1
Size:	147.7 KB
ID:	134486Click image for larger version

Name:	cz.jpg
Views:	1
Size:	201.1 KB
ID:	134487
                  soveny kedvelte ezt.
                  "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                  "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                  Komment


                    #24
                    Szervusztok!

                    A Wsievers barátunk által feltöltött képen,egy 450/02-es CZ látható.Alapvetően arról lehet felismerni,hogy a hengerfej,nincs "kikötve",a vázhoz egy merevítő lemezzel.A lámpafej alja öntött alu,a felső része sajtolt lemez,a KM.-órája kerek,120.-ig skálázva.Az ülés "hegedűtok" formájú és a hátsó világítás a Peraké.Furata 58mm.,löket 65mm.,teljesítmény 10 Hp,lökettérfogata 171,7ccm.

                    A gyűrődést nagyon jól bírták,sok évig motoroztam vele,1965.06 30.-án írták a nevemre,a rendszáma EM 17-61 volt és a mai napig őrzöm,mert ez volt az első komolyabb motorom és sok szép emlék köt össze vele.Soha nem tudtam tőle megválni,elsősorban érzelmi okokból,-benne testesül meg elmúlt ifjúságom.

                    Ifjú koromban sok gonoszságot elkövettem vele,állandóan "görcsöt" kapott a csuklóm a "drégriff"-en és nagy távolságokat is képes volt teljesíteni,szinte teljes terheléssel.A hatvanas évek második felében,azért egy kissé kinyíltak a határok,lehetett utazni Csehszlovákia és Lengyelország irányába,mely utakat sokszor megjártam és a CZ soha nem hagyott cserben.

                    Üdvözlettel:Che
                    sepy, CZsolti és 3 további látogató kedvelte ezt.

                    Komment

                    Ugrás az oldal tetejére
                    Working...
                    X