Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Yamaha Jog gyujtás Jawa 250-559-re

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Yamaha Jog gyujtás Jawa 250-559-re

    Sziasztok! A tiszakécskei börzén hallottam, hogy ráépítették a yamaha jog gyujtását a MZ- TS-ekre, meg a jawa-kra is a veteránosok, s meg szeretném én is építeni. Csak nem tudom hogyan kezdjek hozzá.

    Ha valaki már épített ilyen gyújtást 250-559-re, szeretnék kérni segítséget/adatokat a távtartó méreteinek megrajzolásához, valamint, hogy hogyan oldotta meg a más kúpszög kérdést, és a fokolását a lendkeréknek, mivel gondolom máshova esik az ékpálya mint a jawa-nak s máshol gyújt... Szeretnék hosszabb távon megbízhatóbb gyújtásút és töltésű motort...

    Köszönöm előre is!

    #2
    Szia!
    Az ékpályával én nem is foglalkoztam. Nincs rá szükség. Oda teszed fel, ahová kell a lendkereket. Lehúzva nem mozdul már el. A kúpja a jognak, és a Jawanak ugyanaz. Kiemelőkúpot kell gyártani, ami kb 10 mm hosszú. Az elég. Kintre-bentre ugyanazt a kúpot kell vágni, az alaplapot pedig be kell vagdosni a dinamótartónál.
    OdinHEM és Lemezjáték kedvelte ezt.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      #3
      Ezt tudnád valahogy képekkel szimulálni? mert nem igazán értem azt a kiemelőkúpot... Hova kell kintre bentre? Most ha simán rátolom a lendkereket a főtengely végére, akkor kilóg a kúp kb 1 centit, Gondolom az alaplap alá meg kell távtartó, mert beesne a lendkerékhez képest.

      Komment


        #4
        Akkor neked az a lendkerék már át volt faragva, vagy nem Jogé. Az enyémnek ugyanaz a kúpja, mint a Jawanak, csak nagyon felcsúszik, igy kellett egy közdarab, hogy magasabban legyen a lendkerék.
        Itt láthatod a közdarabot, és az új alaplapot RedBull477 gépén:http://veteran.forum.hu/felujitasi-f...32/index2.html
        http://veteran.forum.hu/felujitasi-f...-replika-4632/
        Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2016 ápr. 01, 23:32.
        OdinHEM és RedBull477 kedvelte ezt.
        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

        Komment

        Ugrás az oldal tetejére
        Working...
        X