Közlemény

Collapse
No announcement yet.

1980-as Romet kadet

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Ez csak a kezdet még lehet alakítgatni a lemezt mire kész lesz.Javaslat: papírból csináld meg a terítéket pontosan és az alapján kivágni.Jó lenne egy bádogos szaki mert a szélét ki kellene Rolnizni, hogy merevebb legyen és tartson. Természetesen a készre munkálásban is segítkezne pl. hajlításban. Lehetne 2 darabból csinálni és középre egy tárcát / csomagtartót kialakítani .Hiába lesz lemezből ha az alakja változatlan marad.
    St.Z.350, Atti69 és dongos78 kedvelte ezt.

    Komment


      Különösen a váznál lesz nehéz szépen meghajtani az íves részt. Ami ráadásul (ha jól emlékszem) a tank mögötti részen enyhén felfelé kanyarodik.
      Egyébként a műanyag burkolat is elbír annyit (annak idején előfordult, hogy ezen állva motoroztam, mint egy igazi motorgyilkos h.lyegyerek). Már ha egyáltalán nem csúszik le róla a szállítandó cucc.
      pasetta, St.Z.350 és sepy kedvelte ezt.

      Komment


        Tegnap este adódott fél óra szabadidőm. Pár percig csak pislogtam, el sem hittem hogy van ilyen. Persze azért nem olyan szabadidő, amikor lemehetek a garázsba MZ-t éleszteni. Ez csak amolyan lakásban tartózkodós-félig gyerekre vigyázós szabadidő volt. De akkor is.. SZABAD IDŐ!!! Milyen szép szó... Gyorsan mérlegeltem a lehetőségeket: "milyen olajos vastömböm van, amit a lakásban is tudok fogdosni? Mindegy mi, csak olajos legyen és gépszagú! Neuronjaim vad szikrázásba kezdtek, majd rövidesen felgyulladt a villanykörte! Igen, ama villanykörte, amelyet a Kockás magazin Pif és Herkules szekciójában is láttunk. A ROMET BLOKK!!! Gyereknek szóltam: Most bírd ki apád nélkül 39 másodpercig! Leviharzottam a műhelybe, megragadtam az immár porlepte erőművet, és valami leírhatatlan, kéjmámoros, kielégült vigyorral robogtam be. És még 39 másodpercen belül voltam. Gyerek nem szólhat, amúgy is, épp eljátszik, oké. Akkor játsszunk végre mi is:
        Click image for larger version

Name:	DSC00136.jpg
Views:	1
Size:	192.5 KB
ID:	148220Click image for larger version

Name:	DSC00140.jpg
Views:	1
Size:	199.0 KB
ID:	148221Click image for larger version

Name:	DSC00143.jpg
Views:	1
Size:	198.0 KB
ID:	148222Click image for larger version

Name:	DSC00144.jpg
Views:	1
Size:	197.6 KB
ID:	148223Click image for larger version

Name:	DSC00147.jpg
Views:	1
Size:	194.3 KB
ID:	148224Click image for larger version

Name:	P1150602.JPG
Views:	1
Size:	138.0 KB
ID:	148225Click image for larger version

Name:	P1150603.JPG
Views:	1
Size:	142.0 KB
ID:	148226Click image for larger version

Name:	P1150604.JPG
Views:	1
Size:	142.4 KB
ID:	148227
        Ma reggel pedig mondtam a gyereknek, menjünk korábban az oviba, mert a barátaid nagyon várnak! Belement. Öröm! Munkába menet meg tudtam állni a csapágyboltnál. Bevásároltam vitonos szimeringekből, FAG C3 csapágyakból. Egyelőre így vagyok. Várom a másik fél órát, amikor összerakhatom a brünnyögőt ... persze amint látjátok, akad némi takarítanivaló is benne...
        Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2016 febr. 05, 18:18.
        mátéapu, petiv és 9 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          Na hogy állsz? Érdekelne hogy hogy sikerült. Rám is ez vár. Van pár jó tipped hozzá és miket szereztél be hozzá.

          Üdv
          K-Roy

          Komment


            Na hogy állsz?
            Sajnos sehogy
            Amilyen nagy lendülettel nekikezdtem, és amilyen jól haladtam vele, úgy abba is maradt.
            Megrekedtem a főtengely csapágyaknál, nem tudom őket leszedni a főtengelyről. Alányúlni csak valami nagyon éles, vékony ámde erős dologgal lehetne. Legjobb lenne a tányéros csapágylehúzó. Ahhoz pedig túl drágák ezek a szerszámok, hogy egyszer használjam aztán ott heverjen a fiókban ki tudja meddig... Azt hiszem a simson.hu-n láttam hogy valaki készített egy maszek szerszámot, amivel kiváltható ez a szerszám, meg is csináltam, de nem vált be, nincs olyan erős anyagom, ami bírná.
            Ezt leszámítva egyébként rém egyszerű kis szerkezet. Az MZ blokk felújítás során tapasztaltak után megmosolyogtam az egyszerűségét...
            Szóval most áll ez a projekt, az MZ piszkálgatása, hangolása, vizsgára készítése viszi el az időmet.

            - - - Updated - - -

            ...egyébként eddig amiket be kellett szereznem ehhez a blokkhoz:
            -lendkerék
            -gyújtás kompletten
            -gyújtás oldali dekli
            -összes csapágy
            -váltó kapcsolómű (Rometek gyenge pontja)

            A főtengely, ill. fogaskerekek elég jó állapotban vannak, a menetek, csavarok rendben...

            Komment


              Nekem szimering cserém lesz remélem csak . A motor tömítő pasztán és valami speciális tisztítószeren kívül lesz még szükségem valamire?

              Üdv
              K-Roy

              Komment


                A motor tömítő pasztán és valami speciális tisztítószeren kívül lesz még szükségem valamire?
                Papírtömítések kellenek még. Lehet kapni, de ehhez sk. elkészíteni sem egy nagy kunszt.
                A speciális tisztítószer nálam a féktisztító spray volt. (Rászoktam, jó anyag :-) )
                Fergusson és madorka kedvelte ezt.

                Komment


                  dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sajnos sehogy
                  Amilyen nagy lendülettel nekikezdtem, és amilyen jól haladtam vele, úgy abba is maradt.
                  Megrekedtem a főtengely csapágyaknál, nem tudom őket leszedni a főtengelyről. Alányúlni csak valami nagyon éles, vékony ámde erős dologgal lehetne. Legjobb lenne a tányéros csapágylehúzó. Ahhoz pedig túl drágák ezek a szerszámok, hogy egyszer használjam aztán ott heverjen a fiókban ki tudja meddig... Azt hiszem a simson.hu-n láttam hogy valaki készített egy maszek szerszámot, amivel kiváltható ez a szerszám, meg is csináltam, de nem vált be, nincs olyan erős anyagom, ami bírná.
                  Ezt leszámítva egyébként rém egyszerű kis szerkezet. Az MZ blokk felújítás során tapasztaltak után megmosolyogtam az egyszerűségét...
                  Szóval most áll ez a projekt, az MZ piszkálgatása, hangolása, vizsgára készítése viszi el az időmet.
                  Fogj egy darab vascsövet ami kb akkora mint a csapágy külső gyűrűje és kicsit hosszabb mint a főtengely azon vége. A cső egyik végét vakold le és hegessz bele egy tetszőleges méretű anyát úgy hogy egy rajta keresztül betekert csavar a főtengely végén támaszkodjon fel.
                  A főtengelyt takard be jó alaposan és a csövet hegeszd rá a csapágy külső gyűrűjére, a csavarral pedig szépen húzd le(lehetőleg addig amíg meleg).
                  Ezt az egyszer használatos lehúzó alkalmatosságot hulladék anyagokból össze lehet rakni.
                  mátéapu, Titus és 2 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    A motortömítő pasta a papír tömítés mindkét felére menjen?

                    Üdv
                    K-Roy

                    Komment


                      dakine.dd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A motortömítő pasta a papír tömítés mindkét felére menjen?

                      Üdv
                      K-Roy
                      Igen.






                      .....................




                      .

                      Komment


                        Eltört egy dugattyú gyűrű. Elég ha kicserélem a gyűrűket vagy akkor már a dugattyúval együtt kellene ?

                        Üdv
                        K-Roy

                        Komment


                          dakine.dd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Eltört egy dugattyú gyűrű. Elég ha kicserélem a gyűrűket vagy akkor már a dugattyúval együtt kellene ?

                          Üdv
                          K-Roy
                          Szép jó Napot !

                          Ha a hengerben tört el,akkor nézd meg a falát, hogy mennyire sérült! Ha nem,akkor ki kell cserélni másikra....ez az egyszerűbb verzió. Ha viszont belehúzott a hengerbe,akkor meg kell mérni, hogy mennyire. Adott esetben újra kell fúrni.

                          Üdv!

                          Komment


                            Kívül tört el. Nem lett nagy probléma.

                            Üdv
                            K-Roy
                            Fergusson kedvelte ezt.

                            Komment


                              Kedves Dakine.dd!

                              Hogyan segítsünk,ha ilyen szűkszavúan,-mitöbb sehogy nem írod le a történéseket?

                              Az első hozzászólásodban,közlöd hogy eltört egy dugattyúgyűrű,a másodikban hogy kívül törött el és nem lett nagy baj.

                              Az esetre vonatkozó kérdés az,hogy dugattyústól kell e cserélni,vagy elég a gyűrűcsere?

                              Sok mindenre gondolhat az ember a hozzászólásaid kapcsán,ezért ha valós segítséget vársz tőlünk,akkor részletesebben írd le a történteket.Az utolsó hozzászólásodból arra is lehet következtetni,hogy szerelési hiba történt,-amennyiben az történt,akkor elég a gyűrűcsere.Természetesen,ha a dugattyú oly módon sérült,hogy a horonyba nem illeszthető be feszülésmentesen a gyűrű,akkor azt először ki kell javítani,-ha javítható!

                              Üdvözlettel:Che
                              dongos78 és mátéapu kedvelte ezt.

                              Komment


                                Eléggé lepukkadt Romet Kadet 780-ass felújítás kezdetén járok és a kerekek "csapágyazásán" felakadtam. Mikor megvásároltam tolni sem lehetet mert az első kerék nem forgott. A berohadt fék mellet csapágy golyók is hiányoztak. Kerék szétszedés után meglepődtem hogy gyók is hiányoznak. Szóval Én golyókosár+kónuszra számítottam, de csak kevéske golyó potyogott ki.
                                Kérdésem azoktól akik már szedtek szét kereket, hogy itt milyen csapágyazásnak kellene lenni? A segítséget előreis köszönöm!!!

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X