Közlemény

Collapse
No announcement yet.

MZ ETZ 250 Henger és dugattyú

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    MZ ETZ 250 Henger és dugattyú

    Vásároltam egy ETZ 250 alapméretes hengert (69mm) és egy hozzá tartozó dugattyút (68,95mm). A hengerre 69.10 jelölés van filctollal ráírva. Mivel intométerem és mikrométerem nincs a hengert megmérni így csak tolómérővel tudtam ellenőrizni azt. 69mm-ert mértem vele.

    Amikor a dugattyút belehelyeztem a hengerbe (gyűrűstől) a gyűrűk nagyon jól illeszkedtek, viszont maga dugattyút én eléggé "lötyögősnek" találom nagy a játéka "oldalirányba".

    Van nekem tartalékban egy másik alapméretes 69mm-es dugattyúm azt belehelyeztem ugyan ez a szindróma.

    A kérdést azért tettem fel mert van egy másik henger/dugattyú párosom is mégpedig a dugattyú 70.50 mérettel (hengert nem mértem :/ )

    Utóbbiban viszont a dugattyúnak mondhatni nincs játéka.

    Ezt úgy tudom érzékeltetni, hogy amikor összerakom, a dugattyút a csapszeg furatnál megfogva fel tudom emelni a hengert nem csúsznak szét (azt leszögezem, hogy nem kalapáccsal kell a dugót beleverni).


    Az újonnan vásárolt hengernél pedig ha ugyanezt megcsinálom (csapszegfuratnál megfogom a dugót) ott szétcsúszik, nem tudom felemelni a hengert a dugóval.


    Az új hengernél jó ez az illesztés?
    Mert elvileg akkor 0.15 század az illesztés.

    (A hengert németből vásároltam olyan helyről ahol ilyen gépekkel foglalkoznak vagy régebbiekkel pl mz rt 125, a dugattyú az itthoni de NEM magyar, elvileg az is német K20 jelöléssel)


    #2
    Mérés nélkül itt nem lehet okoskodni. Vidd el gépműhelybe...ahol hengereket fúrnak leméretni.
    zolle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mert elvileg akkor 0.15 század az illesztés
    Az sok.
    zahi és wsievers kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Köszönöm a választ.
      Értem és mennyi volna az ideális?

      Komment


        #4
        Gyári rendszerben 0.05 úgy emlékszem.

        Komment


          #5
          Csak az MZ-volt 68-m/m-es?
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #6
            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Csak az MZ-volt 68-m/m-es?
            Szerintem a Pannónia és sok más is.. Viszont az MZ 69 alap 65 löket.

            Komment


              #7
              Lehet barbár dolog, de megkérdezem. (Mert én gyanítom, hogy valóban 69.10mm-es a henger habár nem tudom hogy, de már írtam e-mailt az eladónak)
              Járható út lenne-e ha vásárolnék egy 69.50milliméteres dugattyút amit leesztergáltatok 0,05 század milliméteres illesztéssel tehát 69,05 század milliméterre és azt használnám fel a hengerhez (mivel ez az olcsóbb megoldás mint másik henger vásárlása)

              Komment


                #8
                ? A kérdőjel lemaradt elnézést.

                Komment


                  #9
                  Járható út.. de kicsi az esély hogy jó lesz. 69.25 a következő lépcső.. a 69,1 henger furcsaság.. Ha jót akarsz,akkor új dugattyú (lehetőleg gyári) és ahhoz fúratni a hengert.. szakemberrel... SZAKEMBERREL..
                  sepy, wsievers és emu kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Viszont az MZ 69 alap 65 löket.
                    Másnak nem hinném !Többször hallottam MZ dugóval szerelt pannóniáról ezért gondoltam az egyezést,nem gondoltam,hogy fúrások után jó csak !
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #11
                      Nekem is fura ez a méret, nem hallottam még ilyenről nem értem. 69.20mm-es dugattyút nem tudom hol lehet vásárolni, a legkisebb amit én találtam 69.50mm, de valószínű hogy az a henger mérete és hogy az ahhoz való dugattyú (úgy vásároltam 68.95-ös dugattyút hogy az interneten 69mm volt írva, gondolom ugyan ez van a 69.50mm-es dugóval). A dugattyún amit vásároltam K20 jelölés van. A közelemben sajnos nincsen olyan gépműhely ahol hengert fúrnának ezért gondoltam a dugattyú esztergálására mert ismerek egy igen jó esztergályost (szakmája is, benne dolgozik). Menteném a menthetőt a lehető legolcsóbb módon (már bocsánat) mert eddig eléggé megjártam vele.

                      Komment


                        #12
                        mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Másnak nem hinném !
                        Hidd el másnak is nyugodtan.
                        zolle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        nem hallottam még ilyenről nem értem. 69.20mm-es dugattyút nem tudom hol lehet vásárolni
                        Van mikor a dugón az igaz méretet jelölik.. van mikor a henger méretét amibe jó. Pl: 69.5 dugó valójában: 69.45 De: ha a dugón 69.45 beütés szerepel akkor 69.5-re kell fúrni. Máté! Ez az ETZ dugóra igaz.. az MZ 250 - 5mm.

                        wsievers kedvelte ezt.

                        Komment


                          #13
                          Elvileg akkor ahol én néztem a dugattyút ott a valódi mérete 69.45. Ha egy ekkora dugattyút leesztergáltatok 69.05-re akkor maradna elég hely a zégergyűrű hornyának? A dugattyúgyűrű stifteket érintené a dolog? Azok valamivel beljebb vannak helyezve mint maga a dugattyú felülete nem?

                          Komment


                            #14
                            A dugattyú nem kör keresztmetszetű... itt-ott ovális+kúpos. De... kérdezd a mestert képes-e rá..

                            Komment


                              #15
                              mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Másnak nem hinném !Többször hallottam MZ dugóval szerelt pannóniáról ezért gondoltam az egyezést,nem gondoltam,hogy fúrások után jó csak !
                              Igen, azok szoktak megszorulni. Más az anyaga a dugónak, ha az öntöttvas hengerhez, vagy a könnyűfémbordás hüvelyes hengerhez, vagy ha a nikasilos hengerhez készítik. Meg még az is számít, hogy viz vagy levegő vagy légolajos a hűtés.
                              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X