Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Gyújtógyertya

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    taluga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szép géped van és megéri a fáradtságot, hogy újra teljes fényében tündököljön!
    Köszönöm szépen, ez igen jól esett! Igyekszem kiglancolni. Azután "már csak" a papírozás van hátra. Sajnos most is másra kellett költenem (autó 90 ekm-es szerviz. ). Társadalmi munkamegosztás: én megkeresem a pénzt, az állam meg segít gyorsan visszaforgatni a rendszerbe.

    Az említett nyújtott elektródás gyertyákról esetleg tudsz valami linket ajánlani? Valamikor lehetett kapni (szoci időben horror áron) olyan gyertyát, amelyik két szikrát is tudott egyszerre. Ez valami hasonló rendszerű? Azért kérdem, mert még nem találkoztam ilyen gyertyával.
    Utoljára szerkesztve a következő által: CZsolti; 2013 ápr. 24, 19:56.
    taluga kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Azért kérdem, mert még nem találkoztam ilyen gyertyával.

      Itt látható a különbség:

      Click image for larger version

Name:	!CBWe96wB2k~$(KGrHqF,!i8E0Gj3kdG9BNHP1LEpgw~~_1_6501_1.JPG
Views:	1
Size:	12.4 KB
ID:	137230
      sepy, wsievers és 2 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        Kedves Zsolti! Ha már gyertyáról van szó én szivem szerint küldök Neked egy reményteljes szikrát, hogy sikerüljön a gépedet motorozható állapotba hozni és miután a / pénzügyminisztert/ elvitted egy kirándulásra sikerül a további támogatásról meggyőzni! Márkatársi üdvözlettel: Sepy.
        taluga és CZsolti kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          A "társadalmi munkamegosztás" már csak ilyen!

          CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Azután „már csak” a papírozás van hátra.
          Na ezért viszont nem irigyellek! Ehhez még egyszer KITARTÁST kívánok!

          A gyertyákról pedig: majd minden gyártó csinál túlnyúló elektródás gyertyát ugyan abból a hőértékű gyertyából. Azonos a menethossz is, csak kintebb lóg az elektróda. Pl a BRISK jelöléseiben N a menetvastagság, szám a hőérték, betű az elektróda anyaga. Ha szerepel az y is a betűjel előtt akkor nyújtott elektródás verzió. Mellékelek fotót a Brisk N14c és N14 yc gyertyákról. Azokon látszik a különbség.
          Click image for larger version

Name:	501785_big.jpg
Views:	1
Size:	10.4 KB
ID:	137231Click image for larger version

Name:	501786_big.jpg
Views:	1
Size:	13.2 KB
ID:	137232

          Igazából a jelöléseknek táblázatokban tudsz utána nézni, pl itt: Veter

          Leírást eddig én sem találtam, hogy hol tudnám megnézni, miben viselkedik másként a nyújtott elektródás azzal, hogy jobban bele lóg az égéstérbe, ezért kérdeztelek titeket.


          CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Valamikor lehetett kapni (szoci időben horror áron) olyan gyertyát, amelyik két szikrát is tudott egyszerre.
          Mire te gondolsz, az szerintem a több elektródás gyertya (2, 3, 4).

          Click image for larger version

Name:	0f66_2_big.jpg
Views:	1
Size:	26.1 KB
ID:	137233

          Ezek a mi gépeinkhez nem igazán jók, mivel nagyobb feszültséghez tervezték őket, és a tisztulás sem működik.
          Az egyik könyvemben van erről , mindjárt be is szkennelem.
          Egy pillanat...
          Tequila, sepy és 3 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Hopp!!! Hoszzan írtam, megelőztek

            Komment


              #21
              sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              küldök Neked egy reményteljes szikrát, hogy sikerüljön a gépedet motorozható állapotba hozni
              Ez az a bizonyos "égi szikra szent öröm", köszönöm .
              A pénzügyminiszterem pedig igen jól áll a kérdéshez, alig várja már a próbakört. Ez valószínűleg - remélem még az újabb hólapát elkészítése előtt - az udvarban, illetve a kertben lesz. (Elég nagy füves terület.) Az utcánkban sajnos nem merem csinálni, mert van itt egy rendőr szomszéd az "igazi fajtából".
              sepy, wsievers és taluga kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                Szia! Repülőgép szerelőként az Otto motoros gépekben a 9 vagy 11 hengeres csillagmotorokban a körkisüléses gyertyákat alkalmaztuk. Ennek elsősorban biztonsági szerepe van hiszen fenn létszükséglet hogy mindig, minden körülmények között legyen szikra! Ezeket a körkisüléses gyertyákat előszeretettel raktuk tunning motorokba is mert bivaly szikrát nyomott!!! Meglepő de még a kis Babettámban is prímán működött (csak hamar túlmelegedett) Szimókba már tökéletes volt, persze a hőérték itt is lényeges. Aki kísérletező kedvű ma is kipróbálhazta ha van repülőgép szerelő ismerőse aki tud szerezni ilyen gyertyát.
                Tequila, sepy és 3 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  Haynes. Motorkerékpárok szerkezete és működése.

                  Click image for larger version

Name:	001.jpg
Views:	1
Size:	193.1 KB
ID:	137234Click image for larger version

Name:	002.jpg
Views:	1
Size:	191.9 KB
ID:	137235

                  Itt olvashatsz erről.
                  Sepy szikráját pedig én is szeretném erősíteni!!!

                  Komment


                    #24
                    Kedves Fiúk!

                    Köszönöm a gyertya továbbképzőt. Most már tudom, hogy az a fránya "Y" mit jelent. A rotámban eredetileg ilyen volt. Utána tettem bele mindent, amit itthon találtam. Persze azóta is koromfekete szegény mindig. Eszi az olajat is rendesen ('93-as 3,75 LE Briggs), de megy. Mostanában már csak rotakapaként kell helytállnia évente max. 8-óra hosszan. Sokáig ezzel hajtottam a fűnyírót és meg is látszik rajta. Kipróbálok egy ilyen y-os gyertyát bele. Csak ki ne lője a menetes perselyt. (Nem poén, tényleg kiszakadt már belőle a menet, ezért kellett bele javítópersely - és hosszúmenetes gyertya.)

                    Komment


                      #25
                      Végre valami technikai izé, amihez érdemben hozzá tudtam szólni...

                      Komment


                        #26
                        CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        A rotámban eredetileg ilyen volt. Utána tettem bele mindent, amit itthon találtam.
                        Én a Briggs-et mindíg echte szovjet gyertyával kínálom meg, hadd szokja a szemét kapitalistája...
                        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                        Komment


                          #27
                          Jó lenne itt egy briggs szerelési fórum is :-)
                          Lenne pár kérdésem, elég misztikus tud lenni...
                          Van egy kivénhedt öreg önjárós fűnyíróm, aminek imádtam a hangját. Igazi öreg, "traktoros" lassan pöfögős volt.
                          Apámmal örökké vívunk miatta. Ő örökké ki akarja dobni a padlásról, én meg mindig vívok, hogy még egyszer meg fogom csinálni... ha értenék hozzá...

                          Komment


                            #28
                            dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Jó lenne itt egy briggs szerelési fórum is :-)
                            Rajta, nyisd meg! És jöhetnek a tapasztalatok. Van bőven!

                            Komment


                              #29
                              Lehet kinéztek ezért magatok közül, de nekem eddig semmi élményem a fent nevezett típussal...
                              Szabad nekem így itt lenni?

                              Komment


                                #30
                                IGEN
                                Mert itt csak érdeklődő kíváncsi és segítőkész emberek vannak és jönnek!

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X