Közlemény

Collapse
No announcement yet.

MZ TS 250/1 villamosság

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #76
    Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szervusz Heeegany!

    Azt tudom,hogy kemény gyerek vagy,de azért vigyázz a drótok fogdosásával!Szeretnék még sokszor találkozni veled.


    Üdvözlettel:Che
    Amíg a szíven nem megy át túl sok áram addig nincs gond. Tehát a lényeg hogy a fázist és a nullát ne két kézzel fogjam, hanem egy kézben mind a kettőt
    Na de nem gyakorlom én olyan sűrűn ezt a mutatványt. Igaz nem üt akkorát mint egy sokkoló, meg akkora nyomot se hagy, de míg a sokkoló után csak a karom zsibbad a 230V 16A után mindenem. Szóval az már azért valóban nem jó játék.


    Anno haverral bicajoztunk amikor feltűnt hogy a mező egy része villanypásztorral körbe van kerítve. Jött is az ötlet hogy akkor lestesztelem a munkavédelmi cipőmet, és meglepetésemre szinte semmit nem éreztem. Aztán a másik kezemmel hozzáértem a bicaj alu fékkarjához, hát, pár percig egyik karomat se éreztem (na de itt annyira minimális az áramerősség hogy ez legalább nem veszélyes)

    Komment


      #77
      A baj nem csak az akut hatással van - megáll, vagy nem áll meg?
      Az átrohanó villany hő, kémiai és élettani hatása is károkat okozhat. Akár évekkel később.
      - fehérjék kicsapódnak
      - izmok az erős rándulástól sérülnek
      - idegsejtek és a védőhüvelyek pusztulnak
      - szívben ritmuszavar léphet fel

      Láttam már sokakat - amatőröket és képzett szakikat - áram alatt szerelni. Lehet.
      Én rendszeresen szerelek villanyt, sose teszem áram alatt, mégis sikerült már figyelmetlenség miatt belenyúlnom. Azóta minden szerelés megkezdése előtt drótokat összeérintem.

      És van a látókörömben pár igen magasan képzett ember, akik az áramszolgáltatónál rá vannak kényszerítve a munkavédelem szabályaira és az áram alatti munkára. Amikor maszekban lakosságit szerelnek, egyiket se láttam még áram alatt dolgozni, vagy hencegni, hogy nekik így is megy, úgy is megy.

      Komment


        #78
        bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A baj nem csak az akut hatással van - megáll, vagy nem áll meg?
        Az átrohanó villany hő, kémiai és élettani hatása is károkat okozhat. Akár évekkel később.
        - fehérjék kicsapódnak
        - izmok az erős rándulástól sérülnek
        - idegsejtek és a védőhüvelyek pusztulnak
        - szívben ritmuszavar léphet fel

        Láttam már sokakat - amatőröket és képzett szakikat - áram alatt szerelni. Lehet.
        Én rendszeresen szerelek villanyt, sose teszem áram alatt, mégis sikerült már figyelmetlenség miatt belenyúlnom. Azóta minden szerelés megkezdése előtt drótokat összeérintem.

        És van a látókörömben pár igen magasan képzett ember, akik az áramszolgáltatónál rá vannak kényszerítve a munkavédelem szabályaira és az áram alatti munkára. Amikor maszekban lakosságit szerelnek, egyiket se láttam még áram alatt dolgozni, vagy hencegni, hogy nekik így is megy, úgy is megy.
        Nagyon helyes!
        Hencegni nem is szabad vele. Eddig minden áramütésem figyelmetlenségből származott.
        Bár szoktam áram alatt villanyt szerelni, de ha tudom hogy áram alatt van akkor valószínűtlen hogy megrázzon, elvégre nem érek a vezetékekhez kézzel csak minőségi, szigetelt szerszámokkal.

        Komment


          #79
          Eddig minden áramütésem figyelmetlenségből származott.
          Bár szoktam áram alatt villanyt szerelni, de ha tudom hogy áram alatt van akkor valószínűtlen hogy megrázzon, elvégre nem érek a vezetékekhez kézzel csak minőségi, szigetelt szerszámokkal.
          Helyes! A galambokétól még igen messze van az alakod. Azok sokkal áramvonalasabbak!

          Komment

          Ugrás az oldal tetejére
          Working...
          X