Közlemény

Collapse
No announcement yet.

MZ TS 250/1 villamosság

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #61
    Kábel a rengetegben !Click image for larger version

Name:	SAM_1922.jpg
Views:	1
Size:	199.1 KB
ID:	148992Click image for larger version

Name:	SAM_1923.jpg
Views:	1
Size:	198.2 KB
ID:	148993

    Komment


      #62
      Ajánlott szakirodalom Tamási Áron: Ábel a rengetegben?

      Komment


        #63
        Régi motor, Új TS 250/1

        Komment


          #64
          Új TS 250/1
          Jóvannna ! Nem akartam emiatt új topikot !

          Komment


            #65
            Jelenleg én is a "tyúkbelekkel " kűzdök , igaz nem MZ de ez nem is lényeges.
            Az emberi leleményességnek , és a kókányolásnak nincsenek határai ! Amikor az ember olyan szakszerű dolgokkal találkozik , hogy a különböző szinű vezetékek össze vannak kötve(! nem sodorva) , majd leszigetelve leukoplast -al , meglepődik .Később amikor a kötegbe illesztett MTK kábelt megláttam ,már meg sem lepődtem. De amikor a motorblokkból , szép kék szigetelésű aluminium vezetéket kellett kicibálni , erősen gondolkodtam az újra vezetékelésen .

            Komment


              #66
              mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Kábel a rengetegben ![ATTACH=CONFIG]32932[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]32933[/ATTACH]
              Összeszámoltad már hogy hány csoki volt a régi vezetékkötegben?

              Komment


                #67
                Nem biztos, hogy szereti az édességet "Ábel "a Kábel rengetegben!

                Komment


                  #68
                  sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nem biztos, hogy szereti az édességet "Ábel "a Kábel rengetegben!
                  Nem biztos, hanem tuti hogy nem
                  Amikor egy vezeték 4-5 helyen van toldva, aból 3 csokival, 1 meg összetekerve akkor úgy gondolom hogy ott már tűnik el útközben némi kakaó

                  Komment


                    #69
                    zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Az emberi leleményességnek , és a kókányolásnak nincsenek határai !
                    Click image for larger version

Name:	2014-08-11 14.48.31.jpg
Views:	1
Size:	181.5 KB
ID:	148994

                    A sárgán jelölt fekete találkozik a jelöletlen feketével, a zölddel jelölt fekete szerényen meghúzódik a földeletlen aljzatban.
                    Ez néhol találkozott hasonló jelölésű kék kábelkötegekkel. Valamint véletlenszerűen néha megjelent egy kéteres szürke mm-fal is. Amit épp tudtak csencselni kábelből és szigszalagból.
                    Ezek után döntöttem úgy, hogy villamos rendszer elölről lesz újraépítve.

                    Ezt meg csak csemegének. Szobai lámpa lengőkapcsoló a fűnyíróra szigorúan leukoplaszttal rögzítendő..Click image for larger version

Name:	20160717_200459.jpg
Views:	1
Size:	190.1 KB
ID:	148995

                    Komment


                      #70
                      bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      [ATTACH=CONFIG]32934[/ATTACH]

                      A sárgán jelölt fekete találkozik a jelöletlen feketével, a zölddel jelölt fekete szerényen meghúzódik a földeletlen aljzatban.
                      Ez néhol találkozott hasonló jelölésű kék kábelkötegekkel. Valamint véletlenszerűen néha megjelent egy kéteres szürke mm-fal is. Amit épp tudtak csencselni kábelből és szigszalagból.
                      Ezek után döntöttem úgy, hogy villamos rendszer elölről lesz újraépítve.

                      Ezt meg csak csemegének. Szobai lámpa lengőkapcsoló a fűnyíróra szigorúan leukoplaszttal rögzítendő..[ATTACH=CONFIG]32935[/ATTACH]
                      Anno, amikor nagybátyám megvette a házát apám ment villanyt szerelni, ott semmi jelölés nem volt a vezetékeken. Volt fekete meg fekete. Abból kelletett kiméricskélni hogy melyik megy a nyári konyhába, melyik a világítás és melyik a bejövő szufla. És persze abból is melyik a fázis. védőföld és nulla

                      Komment


                        #71
                        Anno, amikor nagybátyám megvette a házát apám ment villanyt szerelni, ott semmi jelölés nem volt a vezetékeken. Volt fekete meg fekete. Abból kelletett kiméricskélni hogy melyik megy a nyári konyhába, melyik a világítás és melyik a bejövő szufla. És persze abból is melyik a fázis. védőföld és nulla
                        Erről jutott eszembe:
                        Két villanyszerelő áll az állványon. Arra tipeg egy öreg néni.
                        - Néni, legyenszíves feladni nekünk azt a kék vezetéket.
                        - Tessék drágáim, itt van.
                        Mire az egyik szerelő:
                        - Látod Dezső! Mondtam, hogy nulla. Te pedig jössz azzal, hogy fázis.

                        Komment


                          #72
                          ...Ezt még nem hallottam...nagyon jóóóóóóó!!!!

                          Komment


                            #73
                            Hát igen ... a fázis , és a nulla között a legfontosabb különbség , hogy teljesen más a tapintásuk !!!!!

                            Komment


                              #74
                              Nemtom mit parázik mindenki annyira az áramtól, vertem már le kézzel 16Aes biztosítékot, a vezetéknél fogva. Másnapra már semmi bajom nem volt (aznap a 2. áramütés volt)
                              No meg hiába az érintésvédelmi relé, ha a fázist és a nullát fogom meg egyszerre akkor nem csinál az semmit

                              Komment


                                #75
                                Szervusz Heeegany!

                                Azt tudom,hogy kemény gyerek vagy,de azért vigyázz a drótok fogdosásával!Szeretnék még sokszor találkozni veled.


                                Üdvözlettel:Che

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X