Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Motorkuli, Duna oldalkocsi, Pille

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Mikor láttam az asztal alatt, nem volt pofám, mert se pénzem se pálinkám mit akarhatok

    Komment


      Én a vaterára raktam volna licitálósra. És akkor beárazza a kereslet.Nem tudom, hogy leírtam-e már itt, de egyszer találtam egy ugyanilyen soha fel nem szerelt 3,25-19 Cordatic gumit. Bele volt sütve az akkori ára, azt hiszem 286 Ft. Mondom felrakom a vaterára, mert tuti hogy 100 %-osra restaurált vagy kiállítási motorra megveszik. A kikiáltási ár 286 Ft volt természetesen, aztán majd besz.rtam mikor 20 ezer fölött zárt a licit.
      heeegany és Fergusson kedvelte ezt.

      Komment


        Sziasztok,

        régóta ismerek egy pille tulajt, aki most eladná az utánfutót, egy kis rábeszélésre

        mennyi most egy reális ár ezért a szerkezetért, tudnátok ebben segíteni? ill. mi a vélemény a képek alapján róla?

        az eredeti? teteje az asztallal elvileg megvan hozzá

        s ami fontos, új rendszámos, átírható, biztosítás fizetve,, műszaki lejárt

        aszthiszem 69es gyártású, a tulaj elmondása szerint

        sajnos az index és talán a króm csomagtartó rudak miatt belefaragtak, s gondolom átfényezték

        köszönöm a segítségetClick image for larger version

Name:	DSC_0066.jpg
Views:	1
Size:	185.7 KB
ID:	151236Click image for larger version

Name:	DSC_0067.jpg
Views:	1
Size:	188.9 KB
ID:	151237Click image for larger version

Name:	pille húzóval.jpg
Views:	1
Size:	195.6 KB
ID:	151238Click image for larger version

Name:	pille.jpg
Views:	1
Size:	188.4 KB
ID:	151239

        Komment


          a fenti Pilléből nem lett semmi számomra, de találtam egy Kulit:

          Click image for larger version

Name:	kuli1.jpg
Views:	1
Size:	109.7 KB
ID:	151418Click image for larger version

Name:	kuli2.jpg
Views:	1
Size:	112.7 KB
ID:	151419

          a felfogatás fura számomra, a lábtartóhoz csavarozott rúd az házi megoldás, ugye?
          gyárilag oldalanként 2-2db csavaros bilincs szorítja a hátsó váznyulványhoz

          s a hiány, amiről tudok, a hátsó két kis fényvisszaverő prizma az alu kis kúpok végén, (vagy kúpostól az egész), ez mennyire nehezen elérhető alkatrész vajon?
          emu kedvelte ezt.

          Komment


            A lábtartóhoz csavarozott rúd tényleg nem gyári. Valószínű nagy súlyokat szálítottak vele, azért kellett az erősítés. Vagy csak szimplán a tulaj tehermentesíteni akarta az üléstartó csövet. A prizma nehéz dió lessz.
            Korai Kuli, öntött emblémával.
            Ha használni is akarod, és nem OT lessz, a kereket ki szokták cserélni egy kis robogó kerekére. Amit ráadnak méretileg a furikgumi, az nem tudja azt a sebességtartományt, ami kellene(15km/h max, ha jól emlékszem)!
            Nekem is volt egy ilyenem egyszer, kb. 15 percig, 5 ezerért vettem. Elcseréltem egy 175 Typ.450.05 Czetkára(meg még 2 hiányos roncsra), amit előző nap 80-ért ajánlottak. Pedig én csak fuvart akartam szerezni , hogy hazavigyem a Kulit.
            Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2017 febr. 08, 11:34.
            zahi, kvaga és 5 további látogató kedvelte ezt.
            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

            Komment


              Azért ez a csere nem semmi. Börzén voltál, hogy igy összejött?

              Komment


                A prizma nehéz dió lessz.
                Régebben a börzéket járta egy ember, aki utángyártott lámpabúrákat, többek között ilyet is.
                Azt hiszem a terjesztést átvették tőle a nagybörzések és lehet ezekben az apró bigyókban nem láttak fantáziát.
                Én vettem tőle kuli hátsólámpa "üveget", mire a hazaértem a többi kacat között összetört
                Noob kedvelte ezt.

                Komment


                  5 ezerért vettem
                  sajnos ezt nem 5 ezerért lehetne elhozni

                  nem börze, s ott úgyis vannak nálam sokkal dörzsöltebb és/vagy korábban kelő emberek

                  ez a darab konkrétan hagyományos apróhirdetés eredménye, ill. jól bevált még a falukban a faliújságon üzenet hagyása, a célközönség még olvassa ezeket a "posztokat"

                  időközben a kis alu bigyók gondja megoldódni látszik, egy úriember önt ilyet 1000 pénzért, a kis prizma rá macerásabb, de talán minta alapján lehetne készíteni gyárias darabokat, majd még alakul ez

                  van egy nagyon segítőkész kis indexes utánfutós fórum, ill. a fenti Pillét egy ottani tagnak közvetítettem ki (szigorúan nem anyagi ellenszolgáltatásért, hanem a tudásáért, kapcsolataiért cserébe), aminek a papírja volt az igazi (s egyetlen) értéke, s Ő segít

                  s még teljesebb képért, az idős tulaj a képen szereplő P12-t ajándékba adta egy tagnak, aki segít az egyedül élő bácsinak a ház körül, de persze a kuli az egészen más tészta azon keresni akar
                  Utoljára szerkesztve a következő által: Noob; 2017 febr. 08, 09:28. Oka: helyesírási hibák javítása
                  wsievers és Atti69 kedvelte ezt.

                  Komment


                    Azért ez a csere nem semmi. Börzén voltál, hogy igy összejött?
                    Nem. Az egyik munkatársam mesélte hogy Mezőkeresztesen, az egyik régi barátjával közösen volt egy Kulijuk, és mindkettejüknek 1-1 Pannónia, így a Kulit felváltva használták. A tulaj meghalt, a Pannóniából háromkerekű holdjáró lett, de az utánfutót nem tudták használni. A füstölőbe volt felállítva, először 7 ezerért akarta ideadni az öregasszony, akkor otthagytam. Egy hét múlva mentem vissza érte, és akkor már el lehetett hozni 5 ezerért. Ez egyik helyi gyűjtő barátommal akartam elhozatni autóval, mivel az én Czetkám után nem tudtam utánakötni. Nála meg kinéztem ezt a 175-ös Czetkát pár héttel előtte. Mielőtt a Kuliért mentem volna, akkor alkudoztam a Czre. Megtetszett neki a Kuli mikor átvittem hozzá, így felajánlotta érte a motort. Én meg belementem...
                    Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2017 febr. 08, 11:45.
                    CZsolti, madorka és 2 további látogató kedvelte ezt.
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      Sziasztok!
                      Duna oldalkocsi (szogletes sarvedos) osszeszereleseben kernem a segitsegeteket.

                      Kb 3 evvel ezelott szetszedtem az oldalkocsis T5-os Pannoniam, ami mostanra keszult el. A Motor. AZ oldalkocsimat akarnam osszerakni, de ugy tunik, hogy 3 ev nagy ido es nem annyira emlkeszem, hogy mit hova kell tenni. Pedig ugy remlett, hogy ez nagyon egyszeru; 20 alkatresz. Tevedtem.

                      Van valakinek leirasa, kepe ami az osszerakasban segithet? Esetleg egy szerelesi utmutato elerheto valahol?
                      Szeretnem vinni vizsgara a tavasszal (persze az oldalkocsit csak a muszakira tennem fel, emrt a motor meg bejaratos).

                      Segitsegeteket elore is koszonom!

                      Csaba
                      CZsolti kedvelte ezt.

                      Komment

                      Ugrás az oldal tetejére
                      Working...
                      X