Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia nyereg, ülés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    És a hagyományos, nem rugós ülés szivacsát milyen szivacsra érdemes cserélni?
    Én amikor felújíttattam a gyári lett belerakva, de megbántam, 25-30km után már elég kényelmetlen (Kesziből hazafelé az utolsó 10km-en már inkább álltam a motoron, nem bírtam ülni )

    Komment


      #47
      És a hagyományos, nem rugós ülés szivacsát milyen szivacsra érdemes cserélni?
      Én amikor felújíttattam a gyári lett belerakva, de megbántam, 25-30km után már elég kényelmetlen (Kesziből hazafelé az utolsó 10km-en már inkább álltam a motoron, nem bírtam ülni )

      A Jawa 634-638 ülés nagyon kényelmes. Vettem egyet rossz huzattal. A kis Ts-re ebből faragtam ülés szivacsot bár megtartottam a lemezt is. Kis átalakitással rá tudtam szerelni az Mz-re.
      Nem tudom Pannóniára hogy passzolna méretre a Jawa szivacs de vágni faragni lehet.

      Komment


        #48
        Heeegany, nekem nem tudom milyen anyagból van, de olyan szakember készítette, aki maga is Pannóniázik.
        Csak huzatot biztosan tudom, hogy készít rendelésre, gondolom farag kényelmes szivacsot is neked.

        Komment


          #49
          heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          milyen szivacsra érdemes cserélni?
          Én amikor kérdeztem egy szakit, akkor ipari szivacs volt a válasza.

          Komment


            #50
            demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Heeegany, nekem nem tudom milyen anyagból van, de olyan szakember készítette, aki maga is Pannóniázik.
            Csak huzatot biztosan tudom, hogy készít rendelésre, gondolom farag kényelmes szivacsot is neked.
            Huzat nem kell. Itt Edelényben csinálta egy ismerős aki elég sok Pannóniára csinált már. De szivacsot nem tud hozzá adni sajnos, ezért az maradt a régi.

            nyuszifül eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Én amikor kérdeztem egy szakit, akkor ipari szivacs volt a válasza.
            Mondjuk kárpitozással foglalkozó üzletekben érdemes ilyet keresni? Méreteit (főleg vastagságát) esetleg tudjátok?

            Komment


              #51
              heeegany és Lemezjáték kedvelte ezt.

              Komment


                #52
                ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Őket hívd fel, mindenféle habszivacsuk van, értenek is hozzá. Le is vágnak darabot amekkora kell.
                És a szivacs vastagsága?

                Komment


                  #53
                  Én Kiskunfélegyházán csináltattam a szivacsot és a huzatot,a lemezt pedig én újítottam fel:Click image for larger version

Name:	Fénykép0209.jpg
Views:	2
Size:	178.0 KB
ID:	141305Click image for larger version

Name:	20130103009.jpg
Views:	2
Size:	192.0 KB
ID:	141306Click image for larger version

Name:	DSC00866.jpg
Views:	1
Size:	189.9 KB
ID:	141307Click image for larger version

Name:	2013-03-29 18.47.30.jpg
Views:	2
Size:	196.2 KB
ID:	141308Bár rugós ülésen még nem ültem,de nekem ez kényelmes hosszú távon is. Használtam egy darabig a régi szivaccsal és huzattal is,hát attól jobban megfájdult a nemesebbik felem,mint a Fertő tó körbebiciklizésénél a nyeregtől!
                  demeter és dkari kedvelte ezt.

                  Komment


                    #54
                    A vázhoz meg látom, volt jófajta kromofágod.
                    OdinHEM kedvelte ezt.

                    Komment


                      #55
                      Az publikus adat, mennyiért lehet reálisan felújíttani egy ülést?

                      én kaptam egy ajánlatot, az ülés vázát én felújítva (hegesztve/festve) adom a dologhoz, a szivacsozás és kárpitozás (bőrt említett az ember, de nemtudom most ez igazi bőr vagy műbőr lehet-e) 18.000 Ft

                      elsőre kicsit soknak tűnik, viszont az ember kárpitos, motorüléseket készít, motorozik és nagyon lelkes volt szerintetek?

                      Komment


                        #56
                        Üdv Noob. Én pár hónapja sima műbőrözést kérdeztem kárpitostól, "fapad" MZ ülésre.
                        6ezret mondott rá. És ez egy elég olcsó kárpitos volt, aki a swiftemre előre-hátra teljes plüss üléshuzatot varrt össz-vissz 15ezerért.
                        Utánanéztem annak is, hogy mi van akkor ha én magam varrom, csak maga a műbőr anyag 4000 körül jönne ki.
                        Szóval szivacsozással, szegéllyel, tokkal vonóval nem túlzó a 18000.
                        mátéapu kedvelte ezt.

                        Komment


                          #57
                          Nekem 15 volt tavalyelőtt.

                          Komment


                            #58
                            Nekem tavaly ősszel 14000 volt a T1-esre, egy nagykanizsai szaki csinálta.
                            Vasat kellett adnom cserébe, ő meg adott felújított ülést.

                            Komment


                              #59
                              Köszönöm az infókat, még megkérdezek azért a környékünkön mestereket

                              Komment


                                #60
                                Üdv valaki tud eladó t1 re ülést a váz is jó!

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X