Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Lánc, lánc Pannonia lánc

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Lánc, lánc Pannonia lánc

    Hozzáértők!
    Kinyúlott a meghajtó lánc a motoromon, de úgy, hogy eléri a tokozatot! Ugye nincs feszítési lehetőség, ezért új láncra lenne szükségem. Kinek mi a tapasztalata, milyen beszerzési forrást érdemes megtámadni a minőség szempontjából? Őszintén megmondom börzéken nem is figyeltem, mert eddig nem volt rá szükségem!
    Segítsetek Jó Emberek!
    A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

    #2
    Üdv!
    Szerintem altalanosan a Favorit CZ láncot használják a Pannoniasok ,de én olvastam ,hogy mezőgazdasági boltban lehet venni erősített mezőgazdasági láncot méterben ,de ahhoz gondolom kell patentszem is!
    Che és -t5- kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      a másikhoz is kell
      az izsemen is vmi ilyen van
      Che kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Nekem is cseh Favorit láncom van, azon nincs patentszem. Sajna nem emlékszem hol ragadt rám.

        A piros könyvben az szerepel, hogy 3/8x3/8x6" mm egysoros 64 szem. A " jel (coll, inch, hüvelyk) és utána a mm az a könyvben is oda került, szerintem az ellenség megtévesztése lehet, nehogy valamit lemásoljanak..
        Che és -t5- kedvelte ezt.
        There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

        Komment


          #5
          patentszem nélküli... végtelenített?

          Komment


            #6
            Szervusztok!

            Az a baj, alapvetően a kinyúlt láncokkal,hogy ideális esetben és típustól függetlenül,minden lánccserét, a meghajtó és a meghajtott lánckerekek együttes cseréjével kellene végrehajtani.Amennyiben a lánckerekek cserére érettek,még-ha sokkal többe kerül is egy minőségi lánc megvásárlása,érdemesebb azt választani,ugyanis a gyenge minőségű,nyúlásra hajlamos lánc,fokozottan tönkre teszi az újra cserélt lánckerekeket.A kinyúlt lánc,megváltoztatja az "osztást",hosszabb lesz,e-miatt iparkodik "felmászni", a lánckerekek nagyobb átmérőire,az-az a "hegyére" és onnan nem legördül,hanem lekényszerül,ami miatt a lánckerekek deformálódnak.

            Nagyon fontos a lánc ápolása is.A mai időkben az ápolásra különféle lánc-sprayk állnak rendelkezésre,de ezek alkalmazása is csak akkor ideális,ha a hajtásláncban minden alkatrész tisztára és szárazra tisztítottuk,a spray használata előtt.Valaha a láncok ápolására grafitos faggyúban történő kifőzést alkalmaztunk,melyet ma is lehetne művelni,kivétel az "O"-ringes (gumigyűrűvel tömített) láncok esetében,sőt ezeknél szigorúan tilos,mert a hő a gumigyűrűket tönkre teszi.

            A grafitos faggyút,a következőképp kell elkészíteni:-pörköltfőzés alkalmával a marha,vagy birka húsokról a felesleges faggyút lassú tűzön felolvasztjuk,szűrjük,majd grafitporral elegyítjük,kb.2:1 arányban.A fent említett masszában a tisztára takarított láncot,a szó-szoros értelmében kifőzzük,majd lecsepegtetjük.A lánc felszerelésekor nagyon ügyelni kell a patentláncszem,biztosítójának felhelyezésére,melynek zárt része,minden esetben a forgásiránnyal megfelelően helyezkedjen el.

            Úgy gondolom,hogy manapság a grafitos faggyút kevesen alkalmazzák,-azért említettem meg,mert ez is egy megoldás,-méghozzá autentikus.


            Üdvözlettel:Che
            Iker József, OdinHEM és 6 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              a meghajtó és a meghajtott lánckerekek együttes cseréjével kellene végrehajtani
              Vannak ilyen íratlan szabályok mint például a teleszkópokat is mind két oldalon cseréljük, vagy a vezérmű szíjat a görgőkkel együtt! Aki "hosszú távra" javít az így teszi!
              Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              -pörköltfőzés alkalmával a marha,vagy birka húsokról a felesleges faggyút lassú tűzön felolvasztjuk,szűrjük,majd grafitporral elegyítjük,kb.2:1 arányban.A fent említett masszában a tisztára takarított láncot,a szó-szoros értelmében kifőzzük,majd lecsepegtetjük.
              Azt hiszem ezt kihagyom, mert így is alig tudom elmenekíteni a motoromat a kutyáim elől, hogy a kis dolgukat ne rá végezzék! Megéreznék a láncon a "friss pörköltet", netán megkóstolnák az egész berendezést, akkor azt hiszem adnék munkát az ügybuzgó állatvédőknek!
              Köszönöm szépen ezt a szerelési útmutatót, úgy gondolom Che sokunknál jobban látja, hogy a hibaelhárításon kívül az előregondolkodás sok bosszúságtól és felesleges munka-idő-pénz kidobástól mentheti meg az embert!
              -Kedves Che! Mindig örömmel-mondhatnám úgy is, hogy tátott szájjal-olvasom írásaidat, az inas éveimet juttatod a kis agyamba, mikor mi kisinasok körbe álltuk az általunk Istenként tisztelt "Öregszakikat"akiktől még akkor is tanulhattunk, ha kamaszos dacból nem akartunk! Tisztelettel:Gabi
              A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

              Komment


                #8
                Che!
                A grafitos faggyú, meg az o-gyűrűs lánc a szekunder hajtásnál érdekes, de mintha itt primerhajtásról lenne szó? Vagy csak általánosságban a láncokról írtad?

                Komment


                  #9
                  Taktaszada eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A grafitos faggyú, meg az o-gyűrűs lánc a szekunder hajtásnál érdekes, de mintha itt primerhajtásról lenne szó?
                  Nekem úgy "jött le", hogy a szekunderláncról van szó!

                  -t5- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Kinyúlott a meghajtó lánc a motoromon, de úgy, hogy eléri a tokozatot!
                  Primerlánc esetén nem látom értelmét a grafitos faggyúnak, hisz olajban úszik a lánc!

                  Komment


                    #10
                    soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Nekem úgy "jött le", hogy a szekunderláncról van szó!
                    Jól jött le, elnézést kérek ezt nem fogalmaztam világossá!

                    kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Nekem is cseh Favorit láncom van, azon nincs patentszem. Sajna nem emlékszem hol ragadt rám.
                    A piros könyvben az szerepel, hogy 3/8x3/8x6" mm egysoros 64 szem.
                    Igen kollarg kollégát is félrevezette a pongyola fogalmazásom, mert ugye a szekunderlánc 120 szemes és patent "végteleníti"!
                    Még mindig nem világos a beszerzési lehetőség, a pénz nem számít, csak olcsó legyen!
                    Utoljára szerkesztve a következő által: -t5-; 2012 máj. 04, 16:00.
                    A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                    Komment


                      #11
                      Inkább ne. Olcsó húsnak híg a leve mellesleg nem hiszem hogy annyira gazdag vagy hogy ilyen pazarlást megengedhess magadnak .

                      Komment


                        #12
                        Attached Files

                        Komment


                          #13
                          -t5- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Igen kollarg kollégát is félrevezette a pongyola fogalmazásom, mert ugye a szekunderlánc 120 szemes és patent „végteleníti”!
                          Most már látom,hogy minden hozzáértőt megtévesztettem!
                          ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ahogy kollarg írta fentebb: 3/8" x 3/8" méretű, egysoros, 64 szem hosszú (végtelenített) láncot keressél.
                          Szia Gyula!
                          Szekunderláncot szeretnék cserélni, ne haragudj a félreérthető írásom miatt!
                          ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Van, ahol kifejezetten Pannonia primer lánc név alatt árulják,
                          Gondolom, ahol előfordul primerlánc, ott lehetséges a szekunderlánc is, vagy csak én hiszem így!
                          A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                          Komment


                            #14
                            Sziasztok!
                            A Jawás primerlánc : 250-esé 60, a 350 esé 64 szemes

                            Komment


                              #15

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X