Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia színskála

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Pannónia színskála

    Kedves Motoros Társak!
    Keresgettem a fórumon, de nem találtam még olyan témát amiben a Pannóniák színskálájáról lehetne beszélni.
    Első körben segítségre lenne szükségem. Pannónia P21 királykék Pannóniát szeretnék fényezni. Valaki már fényezett ilyen? Milyen színkód alapján fényezte? Metál vagy akril festék hatású volt az eredeti?
    Segítségeket előre is köszönöm.

    #2
    Pedig van pár téma
    ez a színskála:
    http://veteran.forum.hu/letoltesek/egyeb-35/ral-szintablazat-136/

    itt pedig a festék típusokról olvashatsz:
    http://veteran.forum.hu/felujitasi-f...47/festes-363/

    Ebből a színskálából jön majd ki a te színed is, közelebbit a többiek majd írnak mert nekem csak fekete motorom van
    Utoljára szerkesztve a következő által: Aries88; 2012 szept. 25, 14:40.
    soveny és kedvelte ezt.
    You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

    Komment


      #3
      :-))) A Pancsi csak fekete lehet.:-))) Ezt nem én mondom hanem a NAGY ASSZONY!!!! Igaz van vagy 150 magas, de mégis Ő a főnök. Szóval amikor festés előtt állt a Pancsi , mondom én sárgára fújatom. Sárga a kedvenc színem. Őnaccccsága :-))) közölte a Pancsi az csak fekete lehet. Merek én ellenkezni egy NŐvel???
      pusztai1970, Blackmumus és Kakas kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Úgy látom hogy a NAGY ASSZONY nam csak nagy,hanem bölcs is!

        Komment


          #5
          :-))) Még jó hogy nem olvassa. Még elbízná magát.

          Komment


            #6
            Köszönöm a segítséget, de én a fényezéssel kapcsolatban, nem általánosan kérdeztem, hanem konkrét típusra, a P21 lux fényezésére. Tehát, hogy annak a fényezése metál, vagy szimpla színű volt, másrészről, pedig ha valaki kevertetett már ki hozzá ki festéket a gyári alapján, akkor annak a színkódja kellett volna, hogyne én kísérletezzek.
            A Pannónia tényleg szép feketében, de szerintem úgy elég unalmas, mivel rengeteg készült belőle. Én mindig egy ritka típus színére fényezem.

            Komment


              #7
              Nem tudom van-e itt olyan Lux tulaj, aki konkrétan meg tudná mondani neked hogy ilyen kód és kész. De még akkor ott van az ezüst, az még egy kód.
              Én keresgélnék jó felbontású fotókat vagy élőben egy motort és kiválasztanám a színeket hozzá mintából. Aztán egy alkatrészt lefényeznék hogy egyezik-e az elképzelésemmel. Vagy nem tudom, ez naiv elképzelés-e.
              Amúgy ha lenne 21-esem, akkor meggypirosra fényeztetném, szerintem ütős lenne.
              Ja, és volt egy széria piros Lux is, fordulatszámmérő nélkül, viszont keskeny króm sárvédőkkel, na az ütős még.

              Komment


                #8
                Ha senkinek nincs tapasztalta itt a fórumon akkor nincs más mint amit Te mondtál, kikevertetni egy kis mennyiséget és egy alkatrész lefényezni. Nekem legjobban a p21 lux színekből a királykék tetszik és ilyen színű volt eredetileg is a motor, habár az enyém sima p21-s, csak az első tulaj akitől Én vettem ahogy kihozta a kereskedésből azonnal lecsiszolta és átfestette királykékre. Ezt a cselekvését szeretném megőrizni.

                Komment


                  #9
                  sanyez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  kihozta a kereskedésből azonnal lecsiszolta
                  Az milyen dolog már? Veszek egy szalon motort és az első miután hazavittem hogy nekiálljak levakarni az originál új festést.
                  Hát nooooooooooooormális?
                  Blackmumus és OdinHEM kedvelte ezt.
                  You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

                  Komment


                    #10
                    Üdv! szerintem kétféle pannóniás van. Van aki esküszik a tradicionális gyári szinekre, és vannak, akiknek megindult az agyuk. Pl.nekem is. Nekem csontszinű, gyári vörös-arany csikozással, és a sárvédőkön arany csikokkal. (tudom ez utóbbi Danuviás. Onnan "koppintottam", de nekem így tetszik)

                    És csak esetleg ötlet adásként felteszek pár képet a csomagtartó rendszerről, amit én művezettem, de sajna előtte nem poliroztattam fel a csőanyagokat (javalt még szálában felpolírozni esetleg aki szeretne ilyesfélét), így utólag csillagászati összegbe került, a krómozás már csak ráadás volt.

                    Ja és Markazon a Takács Gábor nyeregkészítő szakembert sikerült megnyernem az oldaltáskák elkészítéséhez, (belekerült egy kis időmbe, míg ráadta a fejét, még 1:1 arányú papír dobozt is készítettem neki, hogy "barátságosabban" álljon a dologhoz, mert nagyon nem akar csak kárpitokat és nyergeket készíteni... )

                    Click image for larger version

Name:	HPIM0026.jpg
Views:	1
Size:	194.7 KB
ID:	132903Click image for larger version

Name:	HPIM0022.jpg
Views:	1
Size:	194.8 KB
ID:	132908Click image for larger version

Name:	HPIM0017.jpg
Views:	1
Size:	195.1 KB
ID:	132905Click image for larger version

Name:	HPIM0016.jpg
Views:	1
Size:	181.8 KB
ID:	132904Click image for larger version

Name:	HPIM0025.jpg
Views:	1
Size:	195.0 KB
ID:	132910Click image for larger version

Name:	HPIM0019.jpg
Views:	2
Size:	194.6 KB
ID:	132907Click image for larger version

Name:	HPIM0024.jpg
Views:	1
Size:	193.4 KB
ID:	132909Click image for larger version

Name:	HPIM0018.jpg
Views:	1
Size:	201.1 KB
ID:	132906
                    pepita19, OdinHEM és 2 további látogató kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      De ha elkésziti Gábor a sablont, onnantól kezdve T*- tipusokhoz szerintem lesz egy olyan táska méret, ami illik a hátsó rúgóstag dőlésszögéhez...csak a szélessége kérdés, ki -milyent szeretne. És így jövőre utra kelhetek hosszabb útra is, nem kell gumipókokkal ide-oda kötözgetni a motorponyvát utazó táskát...

                      Komment


                        #12
                        A bukócsőfelfogatásod csőbilincs? Mekkora ötlet!
                        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                        Komment


                          #13

                          Komment


                            #14
                            TLF65 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            T*- tipusokhoz szerintem lesz egy olyan táska méret, ami illik a hátsó rúgóstag dőlésszögéhez
                            Várjuk a képeket nagy érdeklődéssel amint kész van.
                            You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

                            Komment


                              #15
                              wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A bukócsőfelfogatásod csőbilincs? Mekkora ötlet!
                              Sokat gondolkodtam, mert nagyon nem akartam a vázat sem hegeszteni (festés után) sem fúrni ( változik a váz szilárdsága). Így maradt a bilincses megoldás.

                              Egy harmadik bilincset tesztelltünk egy satuba, mikor engedi el a hegesztett anya a bilincset. Hát rúddá csavartuk a bilincset de az anya tartotta magát. Így maradt ez a megoldás, + a festést is kíméli a gumi alátét miatt. Persze ha már krómoztattam, a bilincseket is lekrómoztattam.




                              ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Megértem Takács Gábor vonakodását, hiszem Mészáros Attilának évek óta van "készterméke" Pannónia oldaltáska témakörben, sőt, igen profi kivitelben, vetekszik a különféle márkás csopperek gyári táskáival. Kérés esetén bőröndszerűen leakasztható változatot is tud készíteni, a szükséges kerettel együtt.
                              végül is Gábornak is ez egy termék paletta szélesítés, mi is azt találtuk ki, hogy "bőröndszerűen" leakasztható lesz, nagyon jó ötlete van erre (gyors és egyszerű), és számomra lényeges, hogy NEM fekete bőrből akarom, hanem a nyereg színével megegyezőt. Hogy mennyire lesz "chopperes" nem tudom, de szegecselve lesz "gazdagon"...decemberben ígérte Gábor hogy készen lesz
                              Utoljára szerkesztve a következő által: TLF65; 2012 okt. 03, 07:49.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X