Közlemény

Collapse
No announcement yet.

P10 első villa T5-be?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    demeter eredeti hozzászólása
    Belső szárak köszörülve lesznek, új perselyekkel?
    Szerencsére az állapotuk ezt nem indokolja
    Nem tudom használták-e 1000km-t ezt a villát. De a perselyek és a teleszkópszárak nagyon jók.


    demeter eredeti hozzászólása
    Ez a régebbi fajta zárócsavar, nekem is ilyen van.
    Erre lehet rakni O gyűrűt is. Úgyhogy véleményem szerint ez kevésbé tudja "kiizzadni" az olajat mint a másik.

    Komment


      #17
      Szerencsére az állapotuk ezt nem indokolja
      Azt hittem abból kell faragni. Akkor felül a villafejnél? Esetleg magát a villafejet átmunkálni nem lehet?



      Erre lehet rakni O gyűrűt is. Úgyhogy véleményem szerint ez kevésbé tudja „kiizzadni” az olajat mint a másik.
      Igen, én is vettem kétfélét és összeszerelésnél a szorosabbat raktam bezsírozva. Érezhetően jól fogott behúzáskor a gumigyűrű.

      Komment


        #18
        Azt hittem abból kell faragni. Akkor felül a villafejnél? Esetleg magát a villafejet átmunkálni nem lehet?
        A kormánykiflit nem akarom piszkálni maró híján. Villaszárnak meg a vékony részére perselyt, a vastagat meg kicsit megmunkálni hogy hosszra és átmérőre is stimmeljen. Mert eszterga van, és hát mindenki azzal dolgozik ami van
        demeter kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          Készülnek a teleszkópszárak is.
          Click image for larger version

Name:	P1010105.jpg
Views:	1
Size:	191.8 KB
ID:	139703Click image for larger version

Name:	IMG_20140405_174931.jpg
Views:	1
Size:	187.9 KB
ID:	139704Click image for larger version

Name:	IMG_20140405_174641.jpg
Views:	1
Size:	182.4 KB
ID:	139705
          Hőkötéssel került a végére egy gyűrű. Aztán méretre esztergálva. Így már passzol a T5 felső kormánykiflijébe.

          Jelenleg a burkolat felfogatásának átalakításán agyalok, hogy hogy lenne célszerű. Főleg a kormánykifli hátsó részéhez, ahol a rögzítőcsavar feje süllyesztett.

          Komment


            #20
            Lassan alakul a dolog. Bár a rugók burkolatát végül máshogy fogom megoldani.
            Click image for larger version

Name:	IMG_20140608_225434.jpg
Views:	1
Size:	207.8 KB
ID:	140195
            Lámpatartókat ha minden jól megy holnap fújom le. Aztán száradás után mehet a motorra
            demeter, St.Z.350 és mátéapu kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Ma összeraktam, próbakör is megvolt. Bár kicsit kemény a teleszkóp ezzel majd még kezdek valamit, de azért jobb mint volt
              Click image for larger version

Name:	P1010096.jpg
Views:	2
Size:	197.3 KB
ID:	140232
              És nekem is jobban is tetszik a gép mint előtte.

              Valamint másik tankot is kapott. Új madárkával. Albumomba arról is töltöttem fel képet.
              Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2014 jún. 13, 22:14.
              demeter kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ma összeraktam, próbakör is megvolt. Bár kicsit kemény a teleszkóp
                Kemény rugózásra megoldás lehet valamilyen szinten az, hogy ha a rugók felett lévő műanyag gyűrűt egy jóval kisebbre cserélem?
                Összerakás nem volt egyszerű, rugók alap helyzetben is eléggé össze vannak nyomva(főleg hogy a kormánykifli is vastagabb mint a p10-esé, tehát az is kb 1cm-t rövidít).
                Kérdés hogy milyen anyagból érdemes ezt csinálni? Illetve mekkora az a legkisebb magasság aminél kisebbet nem érdemes?
                Legalább 1cm kell a gumiharmonika felfogatása miatt. Annyi elég lenne?

                Komment


                  #23
                  A teleszkóp zárócsavarjánál szivárgott az olaj (nem volt itthon elég paszta, amit raktam oda pedig kevésnek bizonyult) szóval tegnap este szétszedtem és most már nem spóroltam ki a pasztát.
                  Egyúttal a rugók felett lévő műanyagokból is gyártottam rövidebbet (15mm magasak lettek).

                  Aztán jött a probléma hogy összerakott teleszkópot nem tudom visszatuszkolni a villaszárakba. Szóval tegnap este 11 körül összedobtam ezt a szerszámot:
                  Click image for larger version

Name:	IMG_20140626_151645.jpg
Views:	1
Size:	198.5 KB
ID:	140321Click image for larger version

Name:	IMG_20140626_151559.jpg
Views:	1
Size:	196.9 KB
ID:	140322Click image for larger version

Name:	IMG_20140626_151810.jpg
Views:	1
Size:	186.5 KB
ID:	140323
                  Működését a képeken látni. Szépen a helyére lehet húzni vele.

                  Anyaga alumínium, este nem volt kedvem 30-as köracélt keresni(pedig van, ma találtam na de sokat nem áll szándékomban használni, arra meg elég ez is), alu volt kéznél szóval abból lett. No meg M6-os menetes szár(10-essel vagy nagyobbal jobb lenne) volt épp kéznél, szóval abból lett.

                  Próbakörre még nem volt idő. De rosszabb csak nem lett
                  (kértek tőlem 4 db LED-es lámpát amiket ma meg tegnap csináltam meg, hát a motorra nem sok időm maradt Fene se gondolta hogy 28db M3-as furatot milyen sok idő elkészíteni...)
                  OdinHEM, demeter és kedvelte ezt.

                  Komment


                    #24
                    P12 első villa T5-be?

                    heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ma összeraktam, próbakör is megvolt. Bár kicsit kemény a teleszkóp ezzel majd még kezdek valamit, de azért jobb mint volt
                    [ATTACH=CONFIG]22834[/ATTACH]
                    És nekem is jobban is tetszik a gép mint előtte.
                    Tisztelt heeegany! Tudnál nekem is segíteni ebben az átalakításban, én p12 villát szeretnék a t5 be?
                    Utoljára szerkesztve a következő által: soveny; 2014 júl. 18, 11:26. Oka: beszúrtam az idézetet

                    Komment


                      #25
                      zolisun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Tisztelt heeegany! Tudnál nekem is segíteni ebben az átalakításban, én p12 villát szeretnék a t5 be?
                      Természetesen tudok segíteni. Kérdés hogy miben kellene?

                      Röviden, tömören T5 villahidak átalakítás nélkül használhatóak. A P10 teleszkópszárak tetejére kell egy persely. Ezt én hőkötéssel tettem rá, aztán a teleszkópszárat be az esztergába és úgy méretre esztergáltam a perselyeket. Valamint a szárból is egy kicsit még le kell szedni mert a T5 villahídja vastagabb mint a P10-é így hosszabb illeszkedő felület kell.

                      Lényegében ennyi. Így már működi kis. Annyi még hogy az alsó porvédőlemez nem passzol. Persze azt is át lehet alakítani. De 350-es Jawa porvédőgumi minden átalakítás nélkül passzol a teleszkópok zárócsavarjára és a rugó felett lévő műanyag gyűrűkre.

                      Bármi kérdés van segítek. Ha tudok képekkel is. (bár majd csak hétvégén leszek otthon, most külföldön vagyok.)

                      Komment


                        #26
                        heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Hőkötéssel került a végére egy gyűrű. Aztán méretre esztergálva.
                        Szia, bocs az alap kérdésért, de mit értesz hőkötés alatt? Rá lett hegesztve és esztergálva /feltéve hogy acélt használtál/, vagy alul méretes gyűrűt megmelegítettél és azt tetted rá és a hűlés miatt rászorult és esztergálás.
                        Előre is köszi a választ

                        Komment


                          #27
                          OdinHEM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szia, bocs az alap kérdésért, de mit értesz hőkötés alatt? Rá lett hegesztve és esztergálva /feltéve hogy acélt használtál/, vagy alul méretes gyűrűt megmelegítettél és azt tetted rá és a hűlés miatt rászorult és esztergálás.
                          Előre is köszi a választ
                          Alul méretes gyűrűt melegítettem fel úgy hogy szépen rá tudjam préselni.
                          Aztán miután kihűlt esztergáltam meg a külsejét,

                          Komment


                            #28
                            Tisztelt heeegany! Köszönöm előre is a felajánlást, esetleg segítenél megcsinálni? Mivel már csinálnáltad már a kisujjadban van

                            Komment


                              #29
                              Ezt úgy nevezik,hogy zsugor kötés. A tengelynél kisebb átmérőjű/ a belső furata/0,05 mm-rel de anyaga válogathatja és pl. rezsón megmelegít és szerel. Ha rá hült lehet megmunkálni persze hűteni kell mert melegedéssel oldható a kötés.Valahogy így kell.

                              Komment


                                #30
                                zolisun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Tisztelt heeegany! Köszönöm előre is a felajánlást, esetleg segítenél megcsinálni? Mivel már csinálnáltad már a kisujjadban van
                                Megoldható, bár én az enyémet télen csináltam, kazánban meg könnyű volt felmelegíteni Így nyáron problémásabb a dolog.
                                Bár így utólag gondolkodva aluból könnyebb lett volna, és annak is elegendőnek kellene lennie.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X