Közlemény

Collapse
No announcement yet.

P10 első villa T5-be?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    Heeegany ott a pont!!! Ez a megoldás nem jutott az eszembe , lehet hogy azért mert hirtelen kéthengeresben kezdtem gondolkodni
    A jawa gumiharangot, elég valószínű hogy nekem is be kell szereznem mivel a pannóniára való utángyártott nem bírt ki pár hónapnál többet , aztán szó szerint lerohadt róla úgy ,hogy egy centit sem mozdult a vas ...

    Komment


      #47
      Sziasztok! Az nem egyszerűbb ha egy mz villát teszünk be, oda csak egy perselyt kell csinálni a villatartóba, vagy tévedek?
      zahi kedvelte ezt.

      Komment


        #48
        De igen , alulra és felülre egy lépcsőset . De az a legbiztosabb ha felül is egy alsó van átalakítva .De ez így egyáltalán nem autentikus , sőt ...

        Komment


          #49
          Az igaz, de azt hallottam hogy p12 villa bele tehető t5be hiszen elvileg a váz villa nyak ugyanaz!
          zahi kedvelte ezt.

          Komment


            #50
            Valamint, bár valahol már biztosan írtam róla, kúpgörgős csapágy van alól-felől a kormánynál. Azt hiszem L44600, colos csapágy jó bele némi átalakítással. (pár tizedet le kell köszörülni a külső gyűrű külsejéből. Én jobb híján esztergával és sarokcsiszolóval csináltam és tökéletes lett)
            Így, mindenféle persely, és távtartó nélkül mehet a gyári csapágy helyére.

            Jawa gumiharmonikának azt hiszem 1000ft/db alatt vannak árban is. Tehát olcsóbb és jobb mint a Pannóniához való...
            P10 teleszkóp zárócsavarjára passzol, valamint a rugók feletti műanyag gyűrűkre is tökéletesen passzol.

            Komment


              #51
              Üdv !
              A 21-ben nekem is kúpgörgősök vannak, de annál szinte minden változtatható mérethez hozzá kellett nyúlni hogy a paraméterei egyezzenek az axiál golyóssal !
              Jawa gumiharangot használtam már , de szerettem volna ha tökéletesen egyezik a gyárival . tudtam hogy kisipari és nem túl tartós , de kicsit többre számítottam azért a potom ca 6000 ,- ft -ért amennyiért sikerült akkoriban hozzájutnom ...
              Egyébként a 12-es villahíd egyformaságában nem vagyok biztos .
              De itt van egy :

              Pannonia P12 villa eladó Karcag ”¢ OLX.hu

              Hátha !

              A kúpgörgős csapágy ami át lett köszörültetve : L 44643 / 610 / Q névre hallgatott ha minden igaz .
              Utoljára szerkesztve a következő által: zahi; 2015 jan. 18, 20:49.

              Komment


                #52
                megmértem, úgy néz ki a t5 és a p12es villanyak távolsága egyforma, csak a kormányzár

                Komment


                  #53
                  Sziasztok, köszönöm a kérdésemre érkezett eddigi hozzászólásokat, valószínűleg az alábbi megoldásnál maradok:
                  "A telószárak átalakítása is a fent említett okokból lesz esedékes ,hiszen a teló azon része ahol az alsó villahíd megszorítja azt vastagabb és köszörült .Így adódik hogy a szár felső végét kell átesztergálni hogy hasonló kialakítású legyen mint gyárilag"
                  Árajánlatot kérek majd egy esztergályostól, hogy e fenti művelet mennyibe kerülne, második opcióként még mindig ott van egy P12 első villa beépítése (olx-n 10eHuf).

                  Komment

                  Ugrás az oldal tetejére
                  Working...
                  X