Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia motorblokk

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Igazából a lamella a "gyári fajta" ami ilyen ablakos.(nem az amire rá van ragasztva a parafa). Nem tudom mennyire dagad meg, vastagságra 21 mm volt az összes.(amit kivettem belőle az ragasztott volt, s 18 mm, mért is csúszott?) Ami valószínűbb, hogy kicsit utána kell állítanom majd a kiemelést. (remélem).

    Komment


      Komment


        Igazából ezt meg kell majd néznem, mert a motor nem itt van. Egyelőre nem tudom. Most olvasom épp a kuplung topicot is hogy okosodjak.




        Így közbe elgondolkozva, ha nagyon "lóg" akkor a golyók, és kinyomórudak lehetnek a hunyók...

        De holnap megnézem, mert nem annyira veszedelmes a dolog. Meg nagyon "élvezem" hogy a kuplung végre átadja a fordulatot .
        Utoljára szerkesztve a következő által: dott; 2012 okt. 12, 20:54.

        Komment


          Szép vasárnap délutánt Uraim!

          Egy villámgyors kérdésem lenne: van közöttünk olyan, aki nagyjából pontos méréseket végezett (mondjuk +/-100 határral) a Pannonia motorblokk maximális fordulatszámával kapcsolatban?
          Konkrétan az érdekelne, hogy egy pontosan összerakott, újracsapágyazott, bejáratott blokk közel gyári (vagy módosított, esetleg ilyen adatok is érdekelnének) állapotában milyen fordulatszámig képes "kiforogni" terhelés alatt?
          (ez persze sokmindentől függ, tudom, csak éppen eretnek számolgatásokat csinálok - és jó lenne az elméleti adatokat összehasonlítani a gyakorlatiakkal).
          There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

          Komment


            kollarg kedvelte ezt.

            Komment


              ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              udok ~9000-ig kiforgó egyhengeres Pannóniáról
              Ó, köszönöm a gyors választ.

              Kicsit számolgattam, nekem az jött ki, hogy ~8000 1/perc lenne az a fordulat amivel nem kellene még minden másnap szétszednem és összeraknom.

              A hajtókar-csere nálam is tervben van, igaz az alany egy elárvult 70-es T5H blokk lenne (amihez váz nincs, de nem volt traktorban... ) - a főtengely-könnyítés sem ártana, de az egy olyan dolog amit még át kell gondolnom hogyan legyen.
              A Jog gyújtás egy másik biztos pont ismerős motoros jó tapasztalatai alapján, meg persze égéstér/nyílások megdolgozása - hátha sikerül feltalálni a spanyolviaszt...

              Mondjuk a dugattyún sokat gondolkozom, főleg amióta elkentem a saját motoromét: lehet nem ártana átmunkáltatni a boltit, pl. felül levenni a hőtágulással arányosan az átmérőből... Mondjuk 0,1 mm-t (ez az ötlet a Gordon Jennings-féle könyvből jött), végülis a gyűrűre ható gáznyomás zárja el az égésteret, nem igazán a dugattyú alakja, így meg tágulhatna annyival többet.

              A primerhajtás viszont még nem jutott eszembe, kíváncsi vagyok sikerülne-e pl. +4 vagy +5 lóerővel eltépni...
              Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2012 okt. 14, 15:35.
              There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

              Komment


                kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                végülis a gyűrűre ható gáznyomás zárja el az égésteret, nem igazán a dugattyú alakja, így meg tágulhatna annyival többet.
                2 üteműnél azért én nem igazán piszkálnám ennyivel a dugó illesztését...ugyebár ott a dugattyú végzi a vezérlést, így sokkal kisebb kopás engedhető meg. Nem elég a 8 század illesztés?
                OdinHEM és Che kedvelte ezt.
                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                Komment


                  wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nem elég a 8 század illesztés?
                  Attól függ mennyi többlethőt akarsz belevinni a dugattyúba. Meg persze hogy mennyire képes elvezetni, a bejutó keverék mennyire képes hűteni és ilyenek. De majd megpróbálok valamelyik magyar dugattyúgyártóból adatokat kikönyörögni arra vonatkozóan, hogy milyen ötvözettel dolgoznak és milyen hőtágulásokat produkál az anyag. Gondolom ha gyártják akkor lehet erre adatuk - hogy kiadják-e az más kérdés.

                  (megtaláltam az illusztrációját, a méretek hüvelykben vannak feltüntetve)

                  Click image for larger version

Name:	clearance band.JPG
Views:	1
Size:	16.4 KB
ID:	133063

                  Persze ez csak egy ötlet amit egy relatíve régi, 1973-as, kizárólag kétüteműekről szóló kiadványban olvastam - ráadásul az a könyv nem utcai járművekre vonatkozik, hanem inkább versenysportra. Meglátjuk, per pillanat még az elméleti dolgoknál tartok - ahogy talán írtam is feljebb.
                  Ugye írtam a megszorulásos témában, hogy én is hasonlóképpen jártam - de nekem nem klasszikus megszorulást sikerült összehozni, hanem a magas fordulatszám-nagy terhelés-feltehetően a szükségesnél kicsivel kevesebb üzemanyag trió miatt egyszerűen a két kipufogónyílás közötti "híd" és a dugattyú összeértek, a gyengébb elkenődött, az alu pedig beékelte a gyűrűket, amik nem tudtak tömíteni a fix pozíciójuk miatt. Nem volt vékonyodó hang, egyszerűen egyik pillanatról a másikra megszűnt a "visítás", behúztam a kuplungot, visszaeresztettem és mintha semmi sem történt volna, a motor lassulás és pöffenés nélkül robogott tova... Na ezért bántja a fantáziámat ez a "csonkítás".
                  Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2012 okt. 14, 21:36.
                  There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                  Komment


                    Szóval lépcsős dugót akarsz...így akár tényleg jobb is lehet.
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Szóval lépcsős dugót akarsz...így akár tényleg jobb is lehet.
                      Nem hiába mondta egy ismerősöm: műszaki területen felesleges arról beszélni amit ábrázolni is lehet.
                      Igen, lépcsőset gondoltam csinálni, csak ez a kifejezés hirtelen nem ugrott be. Az angol szakkifejezés egyből beugrik rá, mert olyan nyelven szoktam olvasgatni.
                      UK és wsievers kedvelte ezt.
                      There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                      Komment


                        Ezt a blokkot én újítottam fel vagy 15 éve orosz csapágyakkal és KTT szimeringgel. Hát akkoriban még nem írták meg fórumon, miből milyet érdemes használni.

                        Click image for larger version

Name:	20121016986.jpg
Views:	1
Size:	194.8 KB
ID:	133076

                        Az érdekessége, hogy gond nélkül indult és működött, alapjáraton is csak jól fülelve lehetett kivenni, hogy falsol.
                        nyuszifül kedvelte ezt.

                        Komment


                          Ez nem is akkora csoda , mert a panyó vezérlése nem "érzékeny " nagyon erre . Ezért is szerették az emberek , mert ment az utolsó lehelletéig .
                          A csoda inkább az hogy nem veszi valaki észre hogy a 10 LE ből már csak 5 van.

                          csak az érdekesség kedvéért : van olyan kétütemü mtorom , amiben nincs főteng. szim. csak egy kis filckarika a por ellen---és 2 dik rugásra indul és gyönyörüen motorozható ----1927 ja és a karbiban még subertü sincs
                          Duke és soveny kedvelte ezt.

                          Komment


                            Ez vígan tekerte a Rapitoxot, csak már elég sok port beszívott itt a forgattyúsházba, régen így mehetett.
                            Ezen a felhasználási területen meg ugye mindegy, hogy hány LE volt meg a hajdaniból.

                            Vannak régi, de nem használt Radax csapágyaim meg eredeti fémházas szimeringek és poénból azokkal lesz összerakva a blokk.

                            Komment


                              soveny kedvelte ezt.

                              Komment


                                Jól sejtem hogy ez a megoldás nem új találmány? Használható vajon főtengelynél?
                                Új generációs SKF SPEEDI-SLEEVE persely - SKF.hu/Termékek/Tömítések
                                Che kedvelte ezt.
                                You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X