Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia motorblokk

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Hoppácska, na ez viszont qrvára érdekelne. Eljött az idő hogy felvegyem valamilyen módon bervással a kontaktot.:-))))
    Nem azért mert sz@r a prímerem, csak szeretek biztosra menni.:-)))

    Komment


      kollarg koszi a videot!!!!


      Scooter Crankshaft Bearing Installation : Hot & Cold Method How To - YouTube

      Komment


        LC 9246 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        kollarg koszi a videot!!!
        Ez így tényleg pazar, de engem az izgat jobban, hogyan húzom majd le ezt a főtengelycsapágyat 30 év múlva. Akkor már nem tudom külön hűteni meg hevíteni.

        Komment


          Ha így együtt kijönnek akkor csapágylehúzóval pl?
          kedvelte ezt.

          Komment


            Ez a főtengely egy vízszintesen osztott blokkba kerülhet csak bele így, ehhez képest a Pannónia nagyon nem egyszerű eset e szempontból.

            Komment


              Bervas a totalbike-on szokott cikket irni és kommentelni, és aki olvasgatta, az tudja 500 körül van az 5 sebességes váltó (ha akar valaki vásárolni...), és műszaki egyetemen vagy főiskolán oktató, valamint ha jól emlékszem véges elemes módszerrel számolta és utána faragta át a főtengelyét. A legmodernebb számításokat alkalmazza a Pannóniára, tipikusan olyan ember, aki a megtanultakat imádja átültetni a gyakorlatba...Megemelem a kalapom előtte!




              Totalbike - Tesztek - Sok munkával egy Pannónia is jó lehet




              Pannonia: kapcsold az ötödik sebességet! - A sebesség oltára
              OdinHEM kedvelte ezt.

              Komment


                joker kedvelte ezt.

                Komment


                  Na --igy másodikként --meg merem írni hogy aki ilyent csinál az konkrétan hülye .----módosítom -: nem célszerü ez a megoldás

                  Komment


                    soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ez így tényleg pazar
                    A videót én küldtem Jenőnek, de csak a hideg-meleg módszer szemléltetésére amikor a csapágyak beépítéséről beszélgettünk a fórumon kívül - én a forgattyúsházat melegítettem meg, a csapágyakat hűtöttem, így belementek minimális győzködéssel.


                    Igen, a bal oldali kettő csapágy meg a szimmeringtartó így egy egységben meglehetősen nehezen mennének be a Pannoniánál...
                    majdánka és LC 9246 kedvelte ezt.
                    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                    Komment


                      Üdv.:
                      A berugóütköző gumiját ti mivel szoktátok pótolni a Pannóniánál???(van ötletem, de hátha van valami bevált pótlási mód.)
                      A gumi, arra pedig kpe cső nem igazán vált be, mert szétment.Arra gondoltam keresek szövetes olajálló gumicsövet, erre mi a véleményetek, beválhat?

                      Komment


                        Én leginkább semmivel. Az ütközőcsapra eső erőhatás nem lesz kisebb tőle, többet ér finomabban kezelni a berúgókart.

                        Komment


                          A kérdésem az lenne, hogy találkozott-e már valaki ilyen beütéssel a forgattyúsházban:
                          Click image for larger version

Name:	2012-11-18 12.18.11.jpg
Views:	1
Size:	199.5 KB
ID:	133489
                          Lehetséges, hogy nem jelent semmit, de eddig egy öntvényben sem láttam hasonlót.

                          Komment


                            ici169 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            találkozott-e már valaki ilyen beütéssel a forgattyúsházban
                            Esetleg hézagolással kapcsolatos adat?
                            There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                            Komment


                              Sziasztok!
                              A berugókart szeretném krómozáshoz előkészíteni. Hogy lehet / lehet-e kulturáltan szétszedni a csuklókart, csuklócsapot? Krómozás után kellhet összerakni, vagy megtisztítás után krómozás előtt? Golyóstól, rugóstól krómozzák? Nem tudom hogy lehet szép a króm összeszerelve.

                              Komment


                                Duke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Krómozás után kellhet összerakni, vagy megtisztítás után krómozás előtt? Golyóstól, rugóstól krómozzák?
                                Összerakott állapotában nem lehet szépen előkészíteni, ráadásul szétszedés után, de krómozás előtt van lehetőség korrigálni ha esetleg "szét van taposva" és nagyon hátranyílik. Golyóstól, rugóstól, mindenestől nem lenne érdemes belerakni a kádba, mert csak problémákat (esztétikai + működésbeli) okozna.

                                Ilyen csap-rugó-golyó készletet is szoktak árulni.
                                joker és kedvelte ezt.
                                There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X