Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia motorblokk

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    St.Z.350
    A 0,4mm-es hézag az valóban a fhp.-n kell,de a nyitás az felső holtpont előtt kezdődik.
    Biztos igazad van, de szerintem ne kavarjuk meg vele Bélát!

    Először állítsa be a kis excenterrel a megszakítóházagot (bárhol is van éppen az előgyújtása), majd ezután állítsa be az előgyújtást, és ekkor már ne nyúljon a megszakító hézaghoz.

    Én legalábbis ezt tanácsolnám.
    zahi és St.Z.350 kedvelte ezt.

    Komment


      Ez lenne a helyes sorrend.

      Komment


        A 0,4mm-es hézag az valóban a fhp.-n kell
        Nana. Nem így van. Ott kell mérni a hézagot, ahol legnagyobb mértékben nyitva van. Jó eséllyel nyílik még az fhp után egy kicsit. Ha fhp-n állítod a 0,4-et, és utána még tovább nyílik, akkor kevés lesz a zárszöged, nem tud rendesen feltöltődni a trafó.
        OdinHEM, Atti69 és 2 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          Valóban így kell,köszönöm a pontosítást!

          Komment


            demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nem. Gondolkozz logikusan, az üresjárati fúvókát el kell lepje a benzinszint, fölötte a
            levegőcsavar, ami alatt legyen a szint, hiszen az levegőjárat.
            A képen a nyíllal jelölt helyen van az úszószintem. Akkor ez így nem helyes.
            A könyve szerint valami olyasmit ír amennyire emlékszem ,hogy egy bizonyos fokban megdöntve a képen a 12-es számú csavar helyén ki kell folyni a benzinnek akkor jó az úszószint.
            Mivel hülye vagyok ehhez kérdezném, hogy akkro hogyan meddig állítsam az úszószintet? Úgy, hogy az üresjárati és a afőfúvókát ellepje?


            Amúgy van fény az alagút végén Ma azt történt, hogy karbi szétszed és valószínű felülről a 4. beszűrásban volt a sűber.Pedig 3-ba raktam, de tapasztalatból mondom ,hogy könnyen átugrik összerakás közben. Beraktam 2-ba.Alaplapot a jelölésemhez képest mindkét irányba elfordítva próbáltam indítani amotort, de nem indult. Szikra gyenge. Vissza raktam a sűbert a 3. beszúrásba. Az alaplapot a jelölésemhez ahol eddig is volt előtte. Nem indult! Mivan? Mindent vissza állítottam oda ahogy volt és semmi?!
            Na jó, szünet, mert jött a kőműves mesterem és vakoltunk. Estefelé már boldogult egyedül én visszamentem buzerálni a motort, de nem indult sehogy sem. Végzett, oda jött, gyertyát csiszoló papírral kicsit megcsiszolta, a gyertya hézagot növelte. Utána beindult.(megjegyzem szerintem nem oké egy szinte új gyertyának a hézagát igy piszkálni, valami más a hiba oka és nem a gyertya hézag). Próba körre indultam volna, de egyesbe indulva erötlen, gyenge volt,alig akartam megindulni. Bár a gázbowden szorulása is ludas lehet ebben. DE! Miutána elindultam egyesbe az összes sebességben alacsony fordulaton is gyorsult(igaz lassan akkor). Kereszteződésben II. ok. 50Km/h-nál IV.be váltottam és kb. 2-300 m-en belült 70-el ment, Tehát gyorsult. Meg érezhetően változott az egész motor viselkedése, gyorsulása. Jó irányba.

            Ezekből az a tanulság számomra, hogy gyertya csere az első( lehet megint a gyertya szivatott) és ahogy zahi mondta, jogsi(ami 2-3 hét és a kezemben, amit pont lesz.rok mert a motor fontosabb), OT vizsga, műszaki és lehet játszani a beállítással. Úgyhogy valószínű a gyújtásra meg a karburátor beállítására kell majd rákoncentrálnom, de ezt megmondtátok tudom!

            Click image for larger version

Name:	P12_magyar_alkatresz_katalogus-17.jpg
Views:	1
Size:	169.4 KB
ID:	144706
            OdinHEM és Atti69 kedvelte ezt.

            Komment


              A 0,4mm-es hézag az valóban a fhp.-n kell,de a nyitás az felső holtpont előtt kezdődik.
              Igen St.Z.350 ez igaz de ezt is írtam . ne felejtsd el hogy a pannónia lendkerék óramutató járásával ellentétesen forog . Tehát a megszakítás a FHP előtt van ahogy írtam .
              Láncos primerhajtás !

              - - - Updated - - -

              Nana. Nem így van. Ott kell mérni a hézagot, ahol legnagyobb mértékben nyitva van. Jó eséllyel nyílik még az fhp után egy kicsit. Ha fhp-n állítod a 0,4-et, és utána még tovább nyílik, akkor kevés lesz a zárszöged, nem tud rendesen feltöltődni a trafó.
              Pontosan ezért írtam, hogy "kb" (!) FHP "KÖRNYÉKÉN" (!) kell lennie a 0,4-es megszakító hézagnak !

              - - - Updated - - -

              Először állítsa be a kis excenterrel a megszakítóházagot (bárhol is van éppen az előgyújtása), majd ezután állítsa be az előgyújtást, és ekkor már ne nyúljon a megszakító hézaghoz.
              Meg ha már ott tart , az sem volna baj , ha a megszakító érintkezői simák , párhuzamosak lennének , továbbá nem billegne a kalapács a tengelyén ... De ez talán már valóban bekavarhat , de fontos ...
              Utoljára szerkesztve a következő által: zahi; 2015 jún. 18, 22:18.

              Komment


                Üdv zahi!

                Igazad van,figyelmetlenül olvastam.

                Komment


                  Üdv Béla Rácz ! Ahogy nézem nemlaksz nagyon mesze,ha elfogadsz egy kis segidséget szivesen segitek (többszem többetlát) .Ha sikerülne egy idöpontott találni ami mindketöknek jó átnézhetnénk a géped. (Mivel a helyesirásom csapnivaló nem nagyon szoktam irkálni )
                  OdinHEM, Fergusson és 4 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    Korábban írtam, hogy nekem is Jawa 559-es hengerfej van fent a TLF-en. Úgy néz ki vissza kell tennem a gyárit, mert most hogy már a csónak is fent van egyszerűen nem fér el a gyertyakulcs, nem lehet a gyertyát meghúzni, mert a Duna bilincse is pont oda esik ahol a kulcs fordul el. Szoló motoron elment,de így már nem jó. Ez van.

                    Komment


                      t1-rider78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Üdv Béla Rácz ! Ahogy nézem nemlaksz nagyon mesze,ha elfogadsz egy kis segidséget szivesen segitek (többszem többetlát) .Ha sikerülne egy idöpontott találni ami mindketöknek jó átnézhetnénk a géped. (Mivel a helyesirásom csapnivaló nem nagyon szoktam irkálni )
                      Szia!

                      Köszönöm a felajánlásodat, de nem akarom rabolni első körben se az időd, se az energiádat. Úgyhogy elsőnek a szomszédot szeretném megkérni. Ha nem boldogulunk akkor szólok!Még egyszer köszi!
                      t1-rider78 kedvelte ezt.

                      Komment


                        Ezt csak a gyakorló gyújtásállítók kedvéért, csakis tapasztalat alapján.
                        Előgyújtás állítás előtt nem árt beállítani a megszakítóhézagot. Mindig így írják sorrendben, csak a gyakorlottak elfelejtik odaírni, hogy ha nem állítod be (és történetesen túl nagy), akkor az előgyújtást se fogod tudni, mert nagyon hamar kiemel és annyit nem tudsz az alaplapon eltekerni.
                        (Igen, ezzel is elkáromkodtam egy órácskát. Igen, ezt mindenki tudja. Most már én is.)
                        OdinHEM, demeter és 2 további látogató kedvelte ezt.

                        Komment


                          Így viszont soha nem felejted el
                          OdinHEM és bokor28 kedvelte ezt.

                          Komment


                            Aha, akkor ez valójában az oktatás része... gyakorlati órák.
                            OdinHEM kedvelte ezt.

                            Komment


                              Igen így van, és nem csak a Pannóniáknál, hanem a másik emelőbütykös motoroknál (pl. MZ).

                              Azzal, hogy a megszakítókalapácsot lökögető emelőbütyökhöz képest elfordítod az alaplapot a gyújtás időpontját határozod meg az adott megszakító hézag mellett.
                              Ha utána ezen a hézagon változtatsz, akkor más állásban nyit a megszakító, azaz, elmegy a gyújtásod az eredetileg beállítotthoz képest.

                              Ha viszont először beállítod a megfelelő megszakítóhézagot körbeforgatva a főtengelyt, akkor utána bárhová is állítod az alaplapot a megfelelő gyújtás érdekében, a megszakítóhézagod megmarad a beállított!

                              Érdemes egy picit végiggondolni állítás közben a működését, és ha előtted van a szerkezet, meg tudodo ezt a szabályt, akkor rögtön érthető is, hogy miért is van ez.
                              OdinHEM és demeter kedvelte ezt.

                              Komment


                                "Ha viszont először beállítod a megfelelő megszakítóhézagot körbeforgatva a főtengelyt, akkor utána bárhová is állítod az alaplapot a megfelelő gyújtás érdekében, a megszakítóhézagod megmarad a beállított!"

                                Kivéve ha üt egy kicsit a főtengely vége , vagy nem éppen koncentrikus az előgyújtás állítás pályája a főtengellyel. Ilyenkor bizony elmászik a hézag , és egy kicsit több tököléssel jár az állítás. Emiatt beállítás után mindig vissza szoktam ellenőrizni a hézagot.
                                OdinHEM, sepy és 3 további látogató kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X