Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia motorblokk

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Annyi volt, hogy melegen csak tolásra indult egyszer a kompresszió hiánya miatt. Aztán Veszprém felé gondolt egyet és megállt ahogy felmelegedett az öntvény. Ha ment akkor ment rendesen.
    Akkor az már nagyon kifújt. Vagy már a gyűrűk sem tömítenek jól.

    Komment


      heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Akkor az már nagyon kifújt. Vagy már a gyűrűk sem tömítenek jól.
      Az egy leálláson kívül ilyen probléma nem volt, úgyhogy én nem látom olyan vészesnek a dolgot. Ha jó idő lesz majd kiderül
      heeegany kedvelte ezt.

      Komment


        Egy precíz megmunkálással és megfelelő anyagból készült hengerfejet én is max. vékony papír tömítéssel / olajossal vagy tömítő paszta / tenném fel. Nem szeretném becsmérelni de ha rendesen meghúzva / nem túlhúzva/ értem itt a szabályt betartva átlósan és nem körbe körbe és utána középen kifúj akkor valószínű görbe. Ha a tolómérőt ráfektetve átlósan merve a fény felé ha világít a tömítő felület alatt akkor gépműhely! Én így csinálom.

        Komment


          sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ha a tolómérőt ráfektetve átlósan merve a fény felé ha világít a tömítő felület alatt akkor gépműhely! Én így csinálom.
          Ezzel az a gond hogy a tömítő felület egy homlokbeszúrásban van. Valamivel mélyebben mint a hengerfej alsó síkja.
          Szóval annyira sajnos nem lehet méricskélni.
          sepy és emu kedvelte ezt.

          Komment


            heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ezzel az a gond hogy a tömítő felület egy homlokbeszúrásban van.
            Nekem teljesen sík, ezt már egyszer síkolták volna?

            Komment


              Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nekem teljesen sík, ezt már egyszer síkolták volna?
              Valahogy így kellene kinéznie.
              Click image for larger version

Name:	hengerfej4.jpg
Views:	74
Size:	56.5 KB
ID:	209653

              Komment


                heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Valahogy így kellene kinéznie.
                Ezt értem, a kiscsepelen is ilyen. Amit adnak a Csepel tömítéskészletben hengerfejtömítést ezért nem is való semmire. De lehet, hogy a P10-nél ezen is módosítottak.

                Komment


                  Én úgy emlékszem a p-10-é sík,ezért van nagy alu-tömítése
                  Titus és heeegany kedvelte ezt.
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    Szervusztok!

                    Nem vagyok Pannóniás,de ahogy a hengerfej rajzot nézem a tömítőfelület síkját,elég egyszerűen lehet ellenőrizni,csupán egy síkra esztergált kör alakú acéllap szükséges,amely belefekszik a tömítőfelület fészkébe.A hengerfej tömítőfelületét kör-körösen több helyen megkrétázva és az ellenőrző tárcsát a fészekben forgatva,pontosan kirajzolódhat hol a hiba.A hibás tömítőfelületű hengerfej felszabályozása,ennél sokkal nehezebb feladat,mert a hengerfejet a gyertyamenetnél nem lehet felfogni,mert az asszimetrikus,a hengerfej többi részén,pedig nincs a felfogatáshoz centrikus rész,ezért valamilyen felfogató készüléket kell készíteni,hogy az esztergályozáshoz felfogható legyen.Megoldható,de igen hálátlan feladat,mert a rögzítésnek kellően szilárnak kell lennie.

                    Üdvözlettel:Che
                    joker, emu és 2 további látogató kedvelte ezt.

                    Komment


                      a készülék megvan . gyűjtsetek össze egy talicska ilyen ... aztán tarccsunk egy síkoló napot . Megjegyzem --marógép is kell a mutatványhoz .
                      Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2018 febr. 05, 11:43.
                      Lemezjáték kedvelte ezt.

                      Komment


                        heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        2016 szept. 13, 20:54


                        Valami olyasmi.
                        Egyébként van még 1-2 hasznos lom:
                        VeteránApró
                        Minekutána nem találtam a hirdetést a kérdés: van-e elfekvő készlet mert ha van emu rendel mindenből 1db-ot.
                        Kifejezetten nem privátban hátha más is kedvet kap!

                        Komment


                          heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          2016 szept. 13, 20:54


                          Valami olyasmi.
                          Egyébként van még 1-2 hasznos lom:
                          VeteránApró
                          Minekutána nem találtam a hirdetést a kérdés: van-e elfekvő készlet mert ha van emu rendel mindenből 1db-ot.
                          Kifejezetten nem privátban hátha más is kedvet kap!

                          Komment


                            emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                            Minekutána nem találtam a hirdetést a kérdés: van-e elfekvő készlet mert ha van emu rendel mindenből 1db-ot.
                            Kifejezetten nem privátban hátha más is kedvet kap!
                            Van még pár darab. De tavaly majd mindent eladtam Fóti Gyulának.
                            Ha érdekel valamikor megnézem hogy mi van még és mennyi.

                            Gyújtás nem érdekel? Hamarosan elkészül a következő 10db (bár már múlt héten volt gazdája a 10-ből 5-nek)



                            (a héten nem ígérem hogy átnézem a megmaradt készletet, most csak próbálom túlélni a hetet. Szombaton faragtak ki egy cisztát az állkapcsomból. Nem valami kellemes. De legalább csak feldagadva van a fél fejem, bekékülve nincs)

                            Komment


                              heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Gyújtás nem érdekel? Hamarosan elkészül a következő 10db (bár már múlt héten volt gazdája a 10-ből 5-nek)
                              Én is köztük vagyok!

                              Vettem egyet, és azonnal meg is kaptam, korrekt a srác. Töredéke az ára a VAPE-hoz képest.
                              Ahogy rátettem a lendkerékmágnest az állórészre olyan erővel rácuppant, hogy csak néztem!
                              Eszméletlenül erős az a mágnes, nem hiába tud annyi wattot, mint a VAPE.

                              Komment


                                Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                nem hiába tud annyi wattot, mint a VAPE.
                                Gyújtáskapcsoló marad? Bekötés bonyolult ? Át kell vezetékelni? Gyujtásállítás jeles vagy külön műszer kell?.....
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X