Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia teleszkópok szerelése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Most nem akarok kitérni,az úgynevezett fordított teleszkópokra,mely napjaink sportmotorjain elterjedt,meg minek is ,mert az elmélet ugyanaz,csak fordítva.
    .....a fordított -fordítottja persze értem , csak jól hangzik .
    St.Z.350, CZsolti és Fergusson kedvelte ezt.

    Komment


      Sziasztok! Ismét egy kis segítséget kérnék. Lassan kezdeném a T1 hátsó telójának (gátlójának) felújítását. heeegany fórumtárs jóvoltából (és igen sok segítségével, amit ezúton is köszönök neki), már készen vannak a szimeringes upgrade dugók Ami kérdés, hogy milyen és mekkora mennyiségű olajat kell a gátlóba önteni? Mivel itt a topikban olvastam, hogy a piros könyv nem a megfelelő mennyiséget tartalmazza (megaztán, az egyéni tapasztalatok is jól jönnek ilyenkor), így gondoltam felteszem a kérdést nektek.

      Csak, hogy ugyan arról a gátlóról beszéljünk, nekem is ez a fajta van, amiről heeegany tett ide fel képet:

      Click image for larger version  Name:	60892_x300.jpg Views:	1 Size:	25.5 KB ID:	139991

      Köszönöm!
      Utoljára szerkesztve a következő által: Halal; 2018 febr. 28, 18:37. Oka: hibajavítás

      Komment


        Üdv Mindenkinek!
        Milyen módon lehet a P 10 - es első teleszkópot a helyére húzni? Milyen célszerszám kell hozzá?
        A másik kérdésem az hogy a képen látható állapotban volt szétszereléskor, a rugótakarón volt egy alátét majd az a tányér alakú lemez és úgy a lámpatartó . Az alátét az a gumi gondolom ,de abban a tányér alakú lemezben nincs semmi a lámpa tartó alatt?
        Köszönöm előre is a válaszokat.

        Komment



          P72 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Milyen módon lehet a P 10 - es első teleszkópot a helyére húzni? Milyen célszerszám kell hozzá?
          Valahol voltak képeim róla szerelés közben is, csak nem találom őket.
          Na de nem egy bonyolult dolog, ezen a képen felülről kb a 3.
          Click image for larger version

Name:	IMG_20160316_213351.jpg
Views:	590
Size:	700.0 KB
ID:	210841
          Mondjuk én ezt annó valamikor éjfél körül faragtam ki abból ami kéznél volt, ezért aluból lett M8-as vagy 6-os menetes szárral.
          Néhány év használat után már igencsak látszik rajta a kopás. Szóval az anyagot már előkészítettem egy másikhoz. Ha épp olyan hangulatom lesz faragok egy normálisat

          Na de a lényeg:
          A menetes részt a menetes szárnál fogva be tudod nyújtani ameddig kell és betekerni a teleszkópszár tetején lévő menetbe. Ha a helyén van akkor az alátét feletti anyát tekerve szépen behúzod a helyére.

          Komment


            Köszönöm,sokat segítettél a betekerhető menetes részt le kell gyártani és mehet tovább a projekt.
            heeegany kedvelte ezt.

            Komment


              Kipattant egy szikra hogy írtad hogy aluból lett...mivel a többi alkatrész kéznél volt gondoltam hogy nem ülök tétlenül és egy rossz záródugóból elkészítettem a célszerszámot... Szépen behúzta a teleszkópokat ...mégegyszer köszönöm!!
              heeegany és mátéapu kedvelte ezt.

              Komment


                P72 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Kipattant egy szikra hogy írtad hogy aluból lett...mivel a többi alkatrész kéznél volt gondoltam hogy nem ülök tétlenül és egy rossz záródugóból elkészítettem a célszerszámot... Szépen behúzta a teleszkópokat ...mégegyszer köszönöm!!
                Viszont érdemes majd csinálni/csináltatni egy normálisat vasból. Idővel az alu elkopik, aztán egyszer csak raknád össze és nem fogod tudni...
                (én is ezt megelőzendő csinálok egy normálisat)

                A másik gond majd a szétszedés lesz. Persze meg lehet csinálni úgy. hogy beleteszel egy megfelelő méretű krovát és azon fogva ütöd. De jobb ha van egy menetes dugó ami beletekerve kilóg vagy 5cm-t, azt meg lehet püfölni gumikalapáccsal nyugodtan (ha nagyon nem enged akkor nem csak gumikalapáccsal)

                P72 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A másik kérdésem az hogy a képen látható állapotban volt szétszereléskor, a rugótakarón volt egy alátét majd az a tányér alakú lemez és úgy a lámpatartó . Az alátét az a gumi gondolom ,de abban a tányér alakú lemezben nincs semmi a lámpa tartó alatt?
                Nekem T5-be van a P10-es első teleszkóp, Jawa gumiharmonikával. Szóval lényegesen át van alakítva a külső része. De emlékeim szerint lentről felfelé:
                Teleszkópon lévő szimeringház, abban egy alátét amire felül a rugó. A rugó felett van egy műanyag gyűrű, ezen fekszik fel az alsó porvédő burkolat felső gyűrűs része. Aztán jön az alsó villahíd. E fölött van egy gumigyűrű, aztán az a kis krómozott tányér. A tányérba ül bele a lámpatartó alja, fölötte meg egy peremes gumigyűrű ami felülről tartja és pozicionálja a lámpatartót. Aztán a felső villahíd.
                Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2018 ápr. 01, 21:16.

                Komment


                  Én is fogok majd egy rendeset csináltatni...csak hát amikor az ember mindenáron össze akarja rakni akkor vannak ilyen helyzetek..

                  Az alkatrészeknél pedig így gondoltam először én is csak furcsa volt hogy arra a kis tányérra "csak úgy " beleül a lámpatartó..belefolyhat a víz stb...

                  Komment


                    P72 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    amikor az ember mindenáron össze akarja rakni akkor vannak ilyen helyzetek..
                    Az enyém is így született

                    P72 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    belefolyhat a víz stb...
                    A Pannónia tervezésekor ez sehol nem volt szempont...
                    Halal, mátéapu és P72 kedvelte ezt.

                    Komment


                      Sziasztok, jó régi az utolsó bejegyzés, remélem még itt vagytok. Probléma: T1es első teleszkóp szerelés, megvettem az ajánlott gumigarnitúrát ami 4 dbból áll, de összerakásnál megakadtam. A régiben csak 1 peremes gyűrű volt ezért nem tudom a többi hova kell. A nagyperemes feltételezem, h. a felső villaszárra való - a méret passzol csak a burkolatban lötyög 1-2 mm-t. A duplaperemes meg mintha a burkolat belsejébe mert ott van egy váll. Viszont hova kerül a síma "alátét" meg a kisperemes? Magam után összeraktam a rendszert, bele a kiflikbe, alu anya stb. de a burkolat fel-alá lötyög az alsó kiflinél majd 10 mm-t. Hogyan tovább? Kell még valami? megpróbálok képet feltölteni.Click image for larger version

Name:	20200121_170114.jpg
Views:	804
Size:	57.0 KB
ID:	221424

                      Komment

                      Ugrás az oldal tetejére
                      Working...
                      X