Közlemény

Collapse
No announcement yet.

MPM 210 kapálógép.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    MPM 210 kapálógép.

    Sziasztok Fórumozók. A közeljövőben szeretnék vásárolni egy MPM 210 tip. olasz kapálógépet. Mivel már nem mai gyerek ezért szeretnék kérni tőletek tanácsot: --- mire érdemes odafigyelni vásárláskor... ---hol lehet esetleg alkatrészt beszerezni ---...valamilyen leírást hozzá.
    Ezekben kérnék segítséget.
    üdv

    #2
    MPM-10-est ismerek(szerintem egyről beszélünk az űrtartalma annyi)
    Legyen használható.A kapasoron és a huzórészen megbecsülhető a kihasználtsága.Felénk minden alkatrész kapható jó áron az igaz!Kallódik nálam egy fénymásolt kezelési,ha eleget nyaggatsz a fotóit talán feltudom tölteni.
    sepy kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      Köszönöm a válaszod. Elvileg hétfőn megyek megvenni. Megköszönöm ha feltöltenéda kezeléséről a képeket. Elvileg erről a gépről lenne szó.


      Click image for larger version

Name:	44722073_3_644x461_mpm-210-kerti-kistraktor-traktor-kombajn.jpg
Views:	1
Size:	46.5 KB
ID:	140029
      dongos78 kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Meglepően egyben van szerintem.Ez a régebbi típusból a régebbi.
        -A kések újszerüek(1500ft/db)
        -a kerekek is jól néznek ki
        -a burkolatok és a berántó rajta vannak(idősebb gépeknél mellőzik )
        -gyári kipufogó,szintén ritka ebben a korban(és most,kérem a jutalékot a dicséretekért)
        sepy, pityesz001 és OdinHEM kedvelte ezt.
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #5
          Szia,
          nekem is van komplett mpm10 gépem+egy teljesen felújított blokk is, valamint egy kasztni szétszerelve, ezen kívül kettő mpm2 is.
          egyébként nagy ritkán felbukkan eredeti gyári alkatrész is a fórumon, de van rotakapás indexfórum is, vannak mpm felhasználók ott is. valóban, a képen a korábbi széria látható, ez jött le először, aztán a szögletes géptetővel és tégla kipudobbal, más majrévassal és más mankókerékkel szerelve került forgalomba. kétféle gyújtással, megszakítós és tirisztorossal is készült, én a megszakítósokat használom, semmiféle gondjuk nincs. Érdemes a berántószerkezetre odafigyelni, hajlamos az órarugó a hajtásnál eltörni, és nagyon gyötrelmes egy másikat beépíteni. a motornak hidegen-melegen könnyen kell indulnia, simán, sallangmentesen, szépen kell pöffenie, a kuplungnak akadás mentesen kell működni, a hajtóműnek se legyen hangja, több olyan mpm 10-est láttam, amin valamilyen oknál fogva lebabrálták az eredeti bing gyártmányú porlasztót, és más (t5, ts125, etz125) porlasztót szereltek fel, nekem a gyári teljesen jó... én viszonylag sűrű, egy/harminchárom arányú üzemanyagot használok részszinti kenőccsel, hibátlan minden,
          üdv
          OdinHEM és mátéapu kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Szevasz mateapu. Köszönöm a véleményed. A lakóhelyemtől kb. 130 km-re van a masina. Hétfőn megyek ha minden igaz kipróbálni és ha megfelel megvenni. A véleményed szerint inkább "megvenni" megyek. Csak a szállítás lesz bonyodalmas mert úgynéz ki hogy utánfutómra a pótkocsit és arra a gépet kell raknom (gondolom: fektetve).
            üdv.

            Komment


              #7
              Köszönöm Zénó a véleményed. Jó, számomra fontos dolgokat írtál. Van amit nem értek: "részszinti kenőccsel". Lehet --valószínű hogy tudatlan vagyok de még ezt nem hallottam. Légyszi írd meg hogy mi ez.
              üdv.

              Komment


                #8
                az üzemanyagba kerülő kenőanyagra gondoltam. korábban ásványi bázisú (shell 2t) használtam, azzal sem volt semmi gond, csak nyilván jobban füstölt hidegen. a részszinti kenőcs, vagyis részszintetikus 2t motorolaj kenőképessége is teljesen megfelel, jelenleg a mogul gyártmányát használom.

                Komment


                  #9
                  az én 10-esem ilyenClick image for larger version

Name:	23897609_2_644x461_kerteszek-figyelem-uj-mpm-10-es-profi-rotatorkapavalekevelkormosel-tolts-fel-.jpg
Views:	2
Size:	49.3 KB
ID:	140059Click image for larger version

Name:	23897609_3_644x461_kerteszek-figyelem-uj-mpm-10-es-profi-rotatorkapavalekevelkormosel-disznoveny.jpg
Views:	2
Size:	48.2 KB
ID:	140060
                  Gaben79 kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Az enyém meg ilyClick image for larger version

Name:	14-motor 013.jpg
Views:	1
Size:	197.8 KB
ID:	140065en:tudom szakadt és kicsit öreg ,de nekem több mint 15 éve darálja a földemet.Én a 25%-os keverék híve vagyok.
                    Szolgálatban(ÖNK)damilosok,láncfürészek,MPM,tartozik a kezem alá,van közöttük 20-éves gép ami még dolgozik.
                    Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2014 máj. 18, 20:55.
                    OdinHEM kedvelte ezt.
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #11
                      Szia Fabia189!

                      Nekem is tetszik ez a gép. Mint mg-i gépésznek van azonban egy észrevételem: a rotakapa kések gdometriája csak homokos, laza talajhoz jó. Kötöttebb talajhoz íves kés való, aminek a vége max 135°-ig van elhajlítva. Kötött talajon ez a kés megnyomja a talajt és vízzáró réteget csinál (eketalp).

                      Ja van még egy baja: hogy nem az enyém!
                      dongos78 és kedvelte ezt.

                      Komment


                        #12
                        szia,
                        sikerült megvásárolni az eszközt?
                        egyébként van több a piacon, nyilván a megkímélt változatok néhány százezerért, illetve a lepusztult, elhanyagolt gépek egy százas szórásában, vagyis inkább jóval alatta kapható, azonban ez utóbbiak óriási háttérmunkát igényelnek, mire megbízhatóvá válna...

                        Komment


                          #13
                          Szia meteapu. Ma megvettem az MPM 210-est. Külsőre nincs semmi hibálya. A tulaj elmondása szerint már 2-3 éve nem használták. (nem is volt beindítva). Amikor oda értünk akkor hozták ki a tároló helyiségből (istálló). Szivatás után első rántásra indult is de pár másodperc után mindíg leállt. Gondolom a karburátorát kell kipucolni.(ill. új keverék benzint beletenni.) Kérdéseim: Szerinted miket nézzek át. (hajtóműház. karbi. gyertya. olajos légszűrő.)
                          Írtad hogy vannak kezelési fénymásolatod. Ha szépen kérlek el tudnád küldeni. (bocs hgy kérdőjeleket nem írok +vesszőt. de a billentyűzetem sajna tré. )
                          üdv.

                          Komment


                            #14
                            Gratula olajcsere az alsó és a felső hajtóműben szereld le a burkolatokat a légszürüt a karbitmindent moss el benzinben ha tudod fuvasd át kompresszorral nézd meg a szíjat a bovdeneket lehetőleg olajozd át őket.az alsó hajtómüből döntéssel öntheted ki az olajat,a felsőből a szíjház alatt oldalt van leeresztő a beöntője a sziak között felül itt a szint a fogaskerékig öntsd alul álliva a beöntőnyilásig.jó bügykölést.
                            a képek megvannak felét felraktam de megszakadt a net és elveszett az egész egy órája kinlódok nem tudom egy ben hogyan lehetne a képsort felrakni.légy türelmesClick image for larger version

Name:	MPM_10 001.jpg
Views:	1
Size:	195.1 KB
ID:	140071Click image for larger version

Name:	MPM_10 002.jpg
Views:	1
Size:	188.0 KB
ID:	140072Click image for larger version

Name:	MPM_10 003.jpg
Views:	1
Size:	192.3 KB
ID:	140073Click image for larger version

Name:	MPM_10 004.jpg
Views:	1
Size:	188.0 KB
ID:	140074Click image for larger version

Name:	MPM_10 005.jpg
Views:	1
Size:	190.0 KB
ID:	140075Click image for larger version

Name:	MPM_10 006.jpg
Views:	1
Size:	187.9 KB
ID:	140076
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              #15
                              Click image for larger version

Name:	MPM_10 007.jpg
Views:	1
Size:	207.4 KB
ID:	140078Click image for larger version

Name:	MPM_10 007.jpg
Views:	1
Size:	207.4 KB
ID:	140078Click image for larger version

Name:	MPM_10 008.jpg
Views:	1
Size:	189.5 KB
ID:	140077Click image for larger version

Name:	MPM_10 009.jpg
Views:	1
Size:	191.1 KB
ID:	140079Click image for larger version

Name:	MPM_10 010.jpg
Views:	1
Size:	190.3 KB
ID:	140080Click image for larger version

Name:	MPM_10 011.jpg
Views:	1
Size:	188.4 KB
ID:	140081Click image for larger version

Name:	MPM_10 012.jpg
Views:	1
Size:	189.9 KB
ID:	140082Click image for larger version

Name:	MPM_10 013.jpg
Views:	1
Size:	186.0 KB
ID:	140083Click image for larger version

Name:	MPM_10 014.jpg
Views:	1
Size:	196.8 KB
ID:	140084Click image for larger version

Name:	MPM_10 015.jpg
Views:	1
Size:	196.1 KB
ID:	140085Click image for larger version

Name:	MPM_10 016.jpg
Views:	1
Size:	203.1 KB
ID:	140086Click image for larger version

Name:	MPM_10 017.jpg
Views:	1
Size:	189.5 KB
ID:	140087Click image for larger version

Name:	MPM_10 018.jpg
Views:	1
Size:	198.2 KB
ID:	140088
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X