Közlemény

Collapse
No announcement yet.

15 napos átírási határidő elmulasztása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    15 napos átírási határidő elmulasztása

    Sziasztok !

    Az újév első napjaiban sikerült kiküldeni egy 30.000 Ft-os csekket a részemre. Országos bűnöm, hogy
    túlléptem a 15-napos átírási határidőt. Sajnálom, mert a T5-re költöttem volna.

    VIGYÁZZATOK A HATÁRIDŐVEL!
    Üdv:attila45

    #2
    EZÉRT 30000 ft a büntetés ???
    Ez igen !!!

    Komment


      #3
      soveny, Che és sricsi70 kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        attila45 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        túlléptem a 15-napos átírási határidőt.
        Ezt már ugyan két alkalommal is megkérdezted, de egyszer sem válaszoltad meg, hogy forgalomban van e . Tehát ! Forgalomban volt a motor vásárláskor ? Van neki törzskönyve, szürkén kívül más fajta forgalmija, és 3 betűs rendszáma ?? Ha ezeket megválaszoltad, akkor tudunk segíteni tanáccsal.
        soveny, és wsievers kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Szerbusztok!
          Kössz az érdeklődést, lejárt a forgalmija 2012-ben, nem volt kivonva a forgalomból minden papír rendben van.
          Későn tudtam meg, hogy az átíráshoz nem kell a műszaki vizsga. Üsse kő, már befizettem. Lehet hogy szép, de
          drága hobbit választottam? Átírva a nevemre -átmenetileg kivonva.Javítgatom és kérdéseket teszek fel Nektek.
          Baráti üdvözlettel: attila45
          soveny kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            attila45 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Későn tudtam meg, hogy az átíráshoz nem kell a műszaki vizsga. Üsse kő, már befizettem. Lehet hogy szép, de
            drága hobbit választottam?
            Drága, de kellő körültekintéssel racionalizálhatók a költségek.

            Komment


              #7
              attila45 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Későn tudtam meg, hogy az átíráshoz nem kell a műszaki vizsga.
              Ezt nem nagyon értem ! Én most kérdeztem egy vizsgáztatót ,mert a kocsit vittem műszakira és ő azt mondta ,hogy kivont ,szürke forgalmis járművet, műszaki ,eredetvizsga nélkül nem írnak át ! Hogy van ez ? Vagy valamit rosszul értelmeztem !!??

              Komment


                #8
                Tamás78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Hogy van ez ? Vagy valamit rosszul értelmeztem !!??
                A szürke forgalmisoknál kicsit speciális a helyzet - amennyire én tudom, ott sem kötelező, hogy műszakilag alkalmas legyen. Viszont ahelyett, hogy katalógusadatokból töltenék ki a gép adatait, elküldenek a vizsgahelyre, ahol a "műszaki adatlap" nevű csodát kell megszerezned.

                Eredetvizsga nélkül semmiképpen nem írják át - az minden esetben kötelező.

                Szóval ha már elcincálod a gépet az NKH telephelyére, akkor előtte érdemes beállítani a féket, mert lényegében az a motorkerékpárok műszakijának alapköve. Aztán akkor egyből kapsz 2 évre pecsétet is, nem kell még egyszer menni és ezzel időt és pénzt spórolsz.
                soveny és Tamás78 kedvelte ezt.
                There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                Komment


                  #9
                  Ahogy Kollarg is írja. Műszaki adatlapra legfeljebb a hiányzó adatok pótlása miatt lehet szükséged (jó eséllyel lesz is), de e kiadásának sem feltétele a műszaki alkalmasság.
                  Tamás78 kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    de e kiadásának sem feltétele a műszaki alkalmasság.
                    Ha műszakilag alkalmatlan (csak a fék jó ) ,akkor hogy kap "pecsétet 2 évre" ,ahogy kollarg is írta ?
                    Nem értem !Bocsi !!

                    Komment


                      #11
                      A műszaki adatlap és a műszaki érvényesség már függetlenek egymástól. A műszaki adatlapot (a megállapított adatokkal) ebben az esetben is kiadják (egy ideje), ha a jármű megbukott a vizsgán. Műszaki érvényességet rá csak akkor írnak, ha műszakilag alkalmas a motor, ellenkező esetben tételes hibalistát kapsz.

                      Komment


                        #12
                        Tamás78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ha műszakilag alkalmatlan (csak a fék jó) ,akkor hogy kap „pecsétet 2 évre” ,ahogy kollarg is írta ?
                        Egy kicsit rövidítettem, ezáltal nem teljesen érthető amit leírtam.

                        Azért emeltem ki a féket, mert eddig akárhányszor műszakin voltam, az csak a fényképezésből és a fékpadi mérésből állt. Nem nézték sem a világításomat, sem az ülés rögzítését, sem a lengővilla oldalirányú holtjátékát. A kormánycsapágyat mondjuk lehet érezni fékpadon ha lötyög, de különösebben azt sem rángatták. Beindítani egyszer sem kellett például.

                        Na ezért írtam, hogy egy motor műszakira felkészítésének egyik fő pontja a fék beállítása (illetve a kerekek centrírozása, mert ha üt a kerék akkor is változik a fékerő, a mérőpad kijelzőjén szép hullámos lesz a vonal). Természetesen mindenki a saját épsége érdekében kell, hogy rendben tartsa a gépsárkányt, de nem csak felújított motort lehet levizsgáztatni.

                        Szóval ha alkalmatlan, akkor nem fogják megadni a két év érvényességet - viszont egy motoron elég kevés dolgot vizsgálnak, amit relatíve könnyen (mondjuk az átírásra adott 15 napon belül) rendbe lehet hozni ha mondjuk egy közepes állapotú, fellelt Pannoniáról van szó.

                        Ezért írtam amit írtam, sajnálom ha félreérthető volt.


                        Ahogy Soveny írta, a műszaki adatlapot mindkét esetben megkapod.
                        There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                        Komment


                          #13
                          kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Természetesen mindenki a saját épsége érdekében kell, hogy rendben tartsa a gépsárkányt,
                          Itt a relatíve kevés dolog vizsgálatának miértje,bizalmi alapon vizsgáljuk a motorkerékpárokat,ha vki motorozni akar akkor olyan állapotban tartja a járművét.

                          Komment


                            #14
                            Oké!
                            Köszönöm !
                            Most már tiszta a dolog ! Megértettem !

                            Komment


                              #15
                              madorka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              bizalmi alapon vizsgáljuk a motorkerékpárokat,ha vki motorozni akar akkor olyan állapotban tartja a járművét.
                              Erre hivatkoznak azok az EU tagállamok is, ahol a kétkerekűeket nem kell műszakiztatni.
                              Everything is better when you decide you don't care.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X