Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Változik a műszaki vizsgáztatás rendszere

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    Úgy látom UK neked is van szemed és füled!! Igaz az én motorom Florida de Guzzi de valahogy elejétől a végéig be van fejezve.

    Komment


      #47
      Mátéapu sokkal gyakorlatiasabb oldaláról közelítette a témát, de maximálisan egyetértek vele. Sőt Talmácsi Gábor is biztos sokkal rövidebb fékúton állna meg az Uralommal mint amire én valaha képes leszek, pedig nem Mátéapu súlycsoportjában van.
      Everything is better when you decide you don't care.

      Komment


        #48
        kkor előírt felületi minőségű próbapályán a - gondolom gyakorlott - tesztpilóta nagyot fékez. Ezt műszakin nem lehet, és szerintem nem is szabad bevezetni.
        Pedig pont erre vitték ki a Nyiprót, mikor kint volt Münchenben. Semmi fékpad és hasonló marhaságok, hanem forgalmi teszt. A papírok hiánya volt az ok, hogy nem felelt meg, nem a fék. A gumik régi volta is csak észrevételként szerepelt. Nem baj, majd jövő tavasszal Stuttgartban...
        Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2017 szept. 29, 19:23.
        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

        Komment


          #49
          Nem baj, majd jövő tavasszal Stuttgartban...
          Nem akarlak elkeseríteni, de ha EU-n kívüli papírja van, akkor lehet, hogy a Bíróság legutóbbi döntése miatt ez nem fog menni. A traktorok esetében kifejtették, amit Magyarország eddig is csinált, nevezetesen, hogy EU-n kívüli országból származó jármű esetében első forgalomba helyezésűnek számít, és az első fogalomba helyezés azt jelenti, hogy új, ha meg új, akkor a teljes aktuális követelményrendszert tudnia kell teljesíteni, emisszióstúl OBD-stül, ABS-estül. Szerintem ne várj jövő tavaszig, mert lehet, hogy már most is késő.

          - - - Updated - - -

          Pontosabbat jövő héten fogok tudni.
          Utoljára szerkesztve a következő által: UK; 2017 szept. 29, 19:59.
          Everything is better when you decide you don't care.

          Komment


            #50
            Semmi fékpad és hasonló marhaságok, hanem forgalmi teszt.
            ---na , ? na , ? és mi van emögött a mondat mögött ??????


            Hogy van ott ---egy ember---akii képzett , megvesztegethetetlen !!! de nincs is rá szükség mert nem játszik kiskirályt , nem irigy a szarodra , meg van fizetve a munkájáért , DE , a leglényegesebb : mer dönteni és a döntését vállalja . Ha elégedett vagy ugye mert mehetsz a forgalomba , akkor ugye a te és más életével játszik --ha viszont megbuktat , akkor bizonyára meg tudja védeni az álláspontját egy felebezés esetén .

            Nos ez a rendszer ebben az országban soha nem jön létre --legalább is itt a fórumot olvasó legfiatalabb életében sem .

            úgy , hogy szerintem vitatkozhattok itt nyugodtan pedálerőről , meg a fékdob utésről , meg a Rozi seggének a talajra gyakorolt nyomóerejéről

            Komment


              #51
              DE , a leglényegesebb : mer dönteni és a döntését vállalja
              Milyen igaz! Nálunk két dolgot nem mer senki: dönteni és felelősséget vállalni a döntésért.

              Úgyhogy mindjárt elmorzsolok egy könnycseppet és kimenekülök Németországba. Majd azt mondom, hogy Mohamednek hívnak és elvesztek a papírjaim. Ha ezt kétségbe vonják, azzal vágok vissza: "Csak azért kötözködnek, mert meleg vagyok!". Innentől nyert ügyem lesz!

              - - - Updated - - -

              De olyat is hallottam Skandináv műszakiról, hogy észrevett valami tényleg súlyos hibát a biztos, majd azt mondta: "Ezért nem buktatom meg, mert úgyis az első dolgod lesz kicseréltetni. Ne kelljen emiatt visszajönnöd még egyszer."
              Everything is better when you decide you don't care.

              Komment


                #52
                Ne kelljen emiatt visszajönnöd még egyszer.”
                No ilyet már láttam.. Viszont a javított állapotról el kellett küldeni a fényképet.

                Komment


                  #53
                  Van egy pár ismerősöm akik hatósági műszaki vizsgán, vizsgabiztos szerepet tölt be . De valahogy úgy vagyok vele , hogy nem számíthatok arra , hogy az ismeretségre való tekintettel meg se kell nézem a gépet , sőt nagyon is ,mert szégyellném hogy pont az általam bemutatott jármű ," nem megfelelő" legyen . Nem mondom hogy nem találtak még olyat amit nem vettem észre , de azért igyekszem - és elfogadom a véleményezést - , hogy legközelebb se kelljen magyarázkodni .
                  Igen, a motorok dobfékje egy sarkallatos pont ... de hál'istennek eddig belefért ....
                  Utoljára szerkesztve a következő által: zahi; 2017 szept. 29, 22:27.

                  Komment


                    #54
                    Szerintem ne várj jövő tavaszig, mert lehet, hogy már most is késő.
                    Akkor ennek is annyi. Sajna nem tudom hamarabb, vagyis aki intézné nekem, az csak akkor tudja. Amúgyis az más tartomány...Bajorország pedig a legrosszabb hely ilyen szempontból. Az ottani Nyiprósok is más tartományban papíroznak, ha tehetik.
                    Atti69, épp most láttam egy összeépítésis MT-16ot friss OT-val. A gazda elég büszke volt a kályhaezüst-kerítészöld kombóra, csepptankkal és lengőnyergekkel! Az enyém meg tuti bukovári lenne ott, ez meg átment. Akk hogy is van ez, hogy nem megy az összeépítési?
                    Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2017 szept. 29, 22:34.
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      #55
                      Atti69, épp most láttam egy összeépítésis MT-16ot friss OT-val. A gazda elég büszke volt a kályhaezüst-kerítészöld kombóra,
                      Akkor már nem tudom. Ezek szerint lehet hogy lehet,de nem mindenhol s nem mindenkinek. A gazda nem osztott infót?

                      Komment


                        #56
                        Azt írta hogy 1 hónapig váratták a rendszámmal. Volt valami lekérdezés, ennyiről volt még szó.
                        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                        Komment


                          #57
                          Akkor ennek is annyi. Sajna nem tudom hamarabb, vagyis aki intézné nekem, az csak akkor tudja. Amúgyis az más tartomány...
                          Még ne temesd. Van remény.
                          Everything is better when you decide you don't care.

                          Komment

                          Ugrás az oldal tetejére
                          Working...
                          X