Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Forgalomból kivont járművek visszahelyezése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Domi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    milyen státuszt hoz ki?
    • A keresésnek nincs eredménye. Ilyen adatokkal autó nincs forgalomban, esetleg elgépelt valamit.

    Komment


      #32
      Igazából ez egy motorkerékpár lenne. Úgy sincs találat?

      Komment


        #33
        Sziasztok!

        Sajnos nekem is hasonló gondom lenne mint Domi kollégának. Adott egy motor ami kb 12éve nem közlekedett. A történet szerint valamikor 1999-ben került az országba. Két évig volt egy tulajnál használatban, majd eladták. Aki megvette már nem tudta átíratni mert a vásárlás után egy héttel elhunyt. Ezután az elhunyt fiától megvásárolta egy illető.
        Azonban ő sem iratta át. Tehát a motor áll 12 éve. Két lapos zöld forgalmija van és az eladó elmondása szerint nincs bejegyzés a forgalmiban miszerint ideiglenesen vagy véglegesen ki lenne, lett volna vonva a forgalomból.
        Most azon vagyok hogy elkérjem a forgalmi másolatot ami alapján utánna próbálok járni nincs e bármilyen tartozás (súlyadó,biztosítás) a járművön. Lehetőség szerint a forgalmiban szereplő tulajjal szeretnék adásvételit írni, de hogy ebből lesz e valami azt nem tudom még. Megvan a címe de nem tudom elérhető e még.

        Az átíratási bonyodalmak forumban olvastam:


        "Aki vásárol bármit azzal kezdje hogy elmegy az eladóval a közjegyzőhöz készíttet vele egy okiratot amiben az eladó kijelenti honnan származik a jármű és hogy 10 évnél régebben van a tulajdonában".

        Ez azt is jelentheti hogy ha és a mostani tulajjal íratok egy papírt miszerint több mint 10éve vette a motort a forgalmiban szereplő tulajtól akkor nem is kellene az eredeti tulajt megkeresnem adásvételi miatt?

        Komment


          #34
          Helló! Én Írtam ezt, csak a közjegyző tudja tisztázni ezeket a dolgokat, Ő a bíróság helyettesítője.

          Komment


            #35
            Vettem egy 1970-es T5 -t 1993-ban véglegessen kivonva a forgalomból zöld forgalmis, rendszám nincs meg valószinű leadták 93-ban a 2. tulajtól vettem aki az adásvételt nem jelentette be az 1. tulaj már nem él . Műszakira felkészítés után szeretném újra forgalomba helyeztetni . Hogyan induljak el mit és hol kell intézni ?

            Komment


              #36
              Szia Kisszaki! Az okmányirodába menj először. Ott elmondják, hogyan helyezheted újra forgalomba. Nekem egy ideiglenesen kivont T5H van, teendőm így: eredetiségi vizsgálat, műszaki, biztosítás, átíratás, forgalmi. A műszakit is megcsinálják helyben, mert csak ideiglenesen van kivonva. Úgy tudom, véglegesen kivontnál a főfelügyelet vizsgáztatja újból. Ha ez ott van, ahol laksz, akkor nincs gond, nem kell szállítani. Ezt is eltudják mondani az okmányirodában is, de ott is ahol vizsgáztatnak.
              A zöld forgalmi az jó. Gondolom, a 2. tulajnak van adásvételi szerződése. Ez szerintem kelleni fog. Ha nincs is átíratva, akkor is a tulajdonosi lánc megvan a motornak.
              Utoljára szerkesztve a következő által: Igrich; 2014 jan. 24, 20:20.
              soveny kedvelte ezt.

              Komment


                #37
                Úgy látom Kedves Kisszaki, ma csatlakoztál. Az új belépők szoktak írni magukról néhány dolgot és közzé teszik a Fórum Bemutatkozás rovatába. Így mindenki megtudhat rólad olyan infót, amit fontosnak tartasz elmondani magadról, meg amit úgy érzel, megoszthatod másokkal. Ezt illik megcsinálni.
                Utoljára szerkesztve a következő által: Igrich; 2014 jan. 24, 20:20.
                sepy kedvelte ezt.

                Komment


                  #38
                  Kedves d Kari! Te is legjobb, ha az okmámny irodába mész kérdezősködni, úgyis ők mondják meg a frankót. Ha van forgalmi, minden van. Ha az adás-vételiket be tudod szerezni, akkor a tulajdonosi lánc is megvan. Nyilván az elhalálozásnál, mint természetes örökös került az egyik tulajhoz. Az meg a hagyatéki okmányába kell meglennie. Ha véglegesen ki lett vonva a forgalomból, akkor azt úgy tudom, a főfelügyelet vizsgáztatja. Amíg érvényes műszakival volt forgalomba addig kellett érvényes biztosítás. Ha ez megvolt, akkor nem kell bepótolni a biztosítási díjat, mert csak műszakival lehet biztosítást kötni, mert érvényes műszakival lehet közlekedni. (A kivételeket hagyjuk, benzinnel megy a motor, nem papírral.) Szumma szummárum, mégis az okmány iroda ad felvilágosítást a teendőkről, ha tetszik, ha nem. Ismerem a negatív tapasztalatokat.
                  soveny kedvelte ezt.

                  Komment


                    #39
                    Igrich eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Kedves d Kari! Te is legjobb, ha az okmámny irodába mész kérdezősködni, úgyis ők mondják meg a frankót. Ha van forgalmi, minden van. Ha az adás-vételiket be tudod szerezni, akkor a tulajdonosi lánc is megvan. Nyilván az elhalálozásnál, mint természetes örökös került az egyik tulajhoz. Az meg a hagyatéki okmányába kell meglennie. Ha véglegesen ki lett vonva a forgalomból, akkor azt úgy tudom, a főfelügyelet vizsgáztatja. Amíg érvényes műszakival volt forgalomba addig kellett érvényes biztosítás. Ha ez megvolt, akkor nem kell bepótolni a biztosítási díjat, mert csak műszakival lehet biztosítást kötni, mert érvényes műszakival lehet közlekedni. (A kivételeket hagyjuk, benzinnel megy a motor, nem papírral.) Szumma szummárum, mégis az okmány iroda ad felvilágosítást a teendőkről, ha tetszik, ha nem. Ismerem a negatív tapasztalatokat.


                    Kösz a segítséget! Sajnos már nem aktuális, mert mire pont a végére értem volna a nyomozásnak, felhívott az eladó hogy elvitték a motort. Olyan vitte el akinek szobadísznek kellett és nem érdekelték a papírok .
                    A méreg majdnem megevett....
                    sepy kedvelte ezt.

                    Komment


                      #40
                      Sajnálom.............................................

                      Komment


                        #41
                        A volt tulajdonos meg nem fizetett biztosítását nem hajtják be a vevőn, nem köteles tudni róla!

                        Komment


                          #42
                          Sziasztok, Gábor vagyok, debreceni, szeretem a régi járműveket, műszaki érdekességeket. Jelenleg vagy egy Datsunom, illetve nemrég vettem egy 65-ös Taunust, amivel kis problémám van. Ehhez kérném a segítséget.

                          Szürke forgalmija, régi rendszáma van, 83-ban volt az utolsó műszaki rajta.
                          Van hozzá két adásvételim, az egyikben eladó a forgalmiban szereplő személy, és vevő, aki megvette tőle. A másikban eladó az előző vevő.
                          Viszont ez a szerződás nincs kitöltve teljesen, csak az eladónak vannak az adatai beírva. És sajnos neki sem az összes, a címe hiányzik.
                          Ilyen esetben mi lenne a jó megoldás arra, hogy forgalomba helyezhető legyen az autó? Van aki azt mondja, hogy a félig kitöltött szerződésre beírom az adataim, meg egy régi dátumot, és elfogadják. Van aki azt mondja, hogy nem fogják elfogadni, mert hiányosak az adatok (nincs ott az eladó címe, ráadásul okirat hamisítás). Egy másik illető, aki ilyesmivel foglalkozik azt mondta, hogy kérelmet kellene benyújtani az okmányirodába, hogy kiadják a szerződésben lévő eladó adatait, amit egyébként nem fognak az adatvédelmi törvény miatt. De ha véletlenül jó kedvük van, akkor talán engedélyezik.
                          Viszont azt mondta, hogy ez akár több hónap is lehet, én meg addig nem tudok várni, mert el kellene kezdeni az autó felújíását, és most meg tudnám venni hozzá az alkatrészek nagy részét, (később lehet hogy elviszik előlem) amit pedig úgy nem akarok megtenni, hogy nem vagyok biztos benne, hogy forgalomba tudom helyezni.
                          Sajnos, mivel nincs beírva az eladó címe a szerződésbe, nem tudom, hogy hogyan lehetne megtalálni.
                          Az autót lekérdeztük, nincs benne az adatbázisban.
                          Előre is köszönöm a segítségeteket.

                          Komment


                            #43
                            Sajnos, mivel nincs beírva az eladó címe a szerződésbe,
                            Az első tulaj neve, és címe, benne van a szürke forgalmiba. A másodikat meg ismered. De nekem valami sántít.
                            mátéapu kedvelte ezt.

                            Komment


                              #44
                              A másodikat nem ismerem, mert én nem tőle vettem az autót. Azóta átment már 2-3 másik emberen az autó, de egyiknél sem készült szerződés, csak azt a biankót adogatták egymásnak mindig.

                              Az elsőnek a címe megvan természetesen, 1920-as születésű, tehát nem valószínű, hogy él még.
                              Utoljára szerkesztve a következő által: Gábor01; 2014 febr. 12, 19:01.

                              Komment


                                #45
                                Na az a helyzet, hogy megvan a szerződésben szereplő személy anyjának a száma, beszéltem vele, de nem akarnak segíteni az ügyben, mert hogy ők már évek óta eladták azt az autót, és azóta ki tudja milyen tartozások vannak rajta, meg milyen bűncselekményeket követtek el vele. Hiába mondtam, hogy nincs forgalomban, a rendszerben sincs benne, egyszerűen nem érti meg. Sem régi dátummal, sem újjal nem akarja megírni a szerződést.
                                Ilyenkor ennyi volt?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X