Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Forgalomból kivont járművek visszahelyezése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Szervusz Halal!

    Halal létedre neked nem kell félni semmitől,hiszen mindenki tőled fél!Jók az írásaid,-tetszenek,de hogy a fenébe írjam le,hogy "Kedves Halal!",-mert a logo egyértelműen utal a nick névre.Kicsit olyan hátborzongatós,de sebaj majd megszokom,hiszen előbb,vagy utóbb,de személyesen is találkozni fogunk.

    A forgalomba helyezést illetően szerintem sem kell aggódni,fog az menni,mert a motor tiszta.

    A kerékfűzést és a fékdobszabályozást már tárgyaltuk a fórumon valahol,-azért egy kicsit bonyolultabb,mint ahogy sokan gondolják.Nagy figyelmet és átgondolt munkát igényel,mert sok az összefüggés.

    Üdvözlettel:Che
    Halal kedvelte ezt.

    Komment


      Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szervusz Halal!

      Halal létedre neked nem kell félni semmitől,hiszen mindenki tőled fél!Jók az írásaid,-tetszenek,de hogy a fenébe írjam le,hogy "Kedves Halal!",-mert a logo egyértelműen utal a nick névre.Kicsit olyan hátborzongatós,de sebaj majd megszokom,hiszen előbb,vagy utóbb,de személyesen is találkozni fogunk.

      A forgalomba helyezést illetően szerintem sem kell aggódni,fog az menni,mert a motor tiszta.

      A kerékfűzést és a fékdobszabályozást már tárgyaltuk a fórumon valahol,-azért egy kicsit bonyolultabb,mint ahogy sokan gondolják.Nagy figyelmet és átgondolt munkát igényel,mert sok az összefüggés.

      Üdvözlettel:Che
      Kedves Che!

      Nos, igen, a nevemért elnézést kell kérnem. Több éve már, hogy rámragasztották eme remekbeszabott (mondjuk a vezetéknevem miatt nem túl nagy gondolkodást igénylő) becenevet. Megszoktam (mondhatni megszerettem), mint mindenki, aki kapcsolatba kerül velem. Amúgy, nagyon sokat (főleg akiben a szó ellenérzést kelt) Hali-nak hív. Szóval, hívhatsz nyugodtan bárhogy Kedves sem kell, Szervusz sem szükséges. Megtanultam, az életben nem a megszólításon múlik semmi.

      Igen, az elmúlt napokban betegálloményban voltam, és volt időm egy pár nap bóklászni itt a fórumon. Nyilván, mint kezdő fórumozó (és sajnos kezdő öregmotors is), inkább csak csendes olvasgatással foglalkoztam eddig. Szeretek tanulni a tölem tapasztaltabb emberektől.

      Kerékfűzés: Igen, sokat olvastam erről. Arra kívántam utalni, hogy sajnos tisztában kell lenni vele, hogy ugyan a fém (még az aluminimum, mint puha fémeink egyike) is hajlamos a deformációra, így a fékdob szabályozásánál ezt nem szabad figyelmen kívül hagyni. Csak azért nem folytattam, mert közben rájöttem...más topikban vagyok, nyilván, nem szeretném teleszemetelni ezt a gondolatvlágot (habár, elég elhaló topiknak nézett ki), még akkor is, ha az a téma is lényeges a vizsgáztatás szempontjából.

      Köszönöm mégegyszer a kevdes szavakat, és bízom benne, hogy velem élőben, a névrokonommal pedig jó sokára találkoztok.

      Üdv.: Halal
      sepy, mir-mur és 2 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Mert ugye az ügyintézőknek többnyire fogalmuk sincs arról hogy mit kellene csinálni
        Sajnos engem is megvezettek elsőre, mert nem tájékozottan, felkészülve mentem
        Szóval ne hagyd magad ha megpróbálnak elhajtani. Vagy tényleg menj át máshova, ahol láttak már ilyet.
        Halal kedvelte ezt.

        Komment


          dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Sajnos engem is megvezettek elsőre, mert nem tájékozottan, felkészülve mentem
          Szóval ne hagyd magad ha megpróbálnak elhajtani. Vagy tényleg menj át máshova, ahol láttak már ilyet.
          köszönöm Mindannyiótoknak! Van még egy pár hónapom addig, de így már sokkal nyugodtabban vágok majd neki.

          Komment


            Hali Hali!

            Köszönom, hogy csatlakoztál hozzánk! Tetszenek a hozzászólásaid és a stílusod. Mondjam azt, hogy életrevaló.

            Igen, szerintem az. Csak, hogy tudd: nem vagy egyedül. Én 2012-ben regisztráltam a CZ 472-m felújítása végett. Készültségi fok kb 40% azóta.

            De 2014-ben vettünk egy Kispókot, ami miatt Kispolák Zsoltinak kezdtek, egyesek hívni.

            Eredmény? Van egy remek Kispolszkink és egy féligkész motor, ami amúgy menne, de mindig szétszedem, mert valami nem jó.
            Halal kedvelte ezt.

            Komment


              Az eltűnt alkatrészek miatt nem merem elvinni még a horganyzóshoz sem az én cuccaimat.

              A rossz minőségű krómozás már '58-ban probléma volt. Ugyanilyen rügyezős volt a minőség. Nem lehet, hogy hagyományőrzés miatt csinálják így
              Utoljára szerkesztve a következő által: CZsolti; 2018 febr. 11, 18:23.
              dongos78 és Lemezjáték kedvelte ezt.

              Komment


                CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Hali Hali!

                Köszönom, hogy csatlakoztál hozzánk! Tetszenek a hozzászólásaid és a stílusod. Mondjam azt, hogy életrevaló.

                Igen, szerintem az. Csak, hogy tudd: nem vagy egyedül. Én 2012-ben regisztráltam a CZ 472-m felújítása végett. Készültségi fok kb 40% azóta.

                De 2014-ben vettünk egy Kispókot, ami miatt Kispolák Zsoltinak kezdtek, egyesek hívni.

                Eredmény? Van egy remek Kispolszkink és egy féligkész motor, ami amúgy menne, de mindig szétszedem, mert valami nem jó.
                Köszönöm, és főleg köszönöm, hogy vgre kezdem levetközni a kellemetlen érzésem, hogy ilyen sokáig húztam, köszönhetően a fórum nagyszerű tegjainak, akik bíztattak, és nyutattak.

                Élvezettel olvasgatom amúgy a topikokat, eddig nagyon sok újdonságot hozott, és eddig sok remek emberrel hozott össze ez a virtuális (és amúgy valós) világ.
                emu, dongos78 és sepy kedvelte ezt.

                Komment


                  Minden új tagnak örülünk itt, főleg az olyanoknak, mint te. Sokan regisztràlnak, páran bemuatkoznak, és sajnos kevesen maradnak aktívak. Légy te is ilyen kivétel.

                  Isten hozott nálunk!
                  dongos78, mir-mur és 3 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    Sziasztok!

                    Megerősítenétek egy dologban?
                    Adott egy gépjármű, ami 1988 ban lett kivonva a forgalomból. Forgalmi meg van ( nem tudom, hogy zöld, vagy szürke). Én ezt a járművet megveszem adás-vételivel, amin az én adataim, mint vevő szerepelnek. Én a forgalmiban szereplő illetőtől veszem és vele írok adás-vételit. Ezt a járművet én tovább adhatom úgy, hogy az új tulajjal én írok adás-vételit ugye? Nekem nem kell átírni, meg semmit sem kell csinálni. A tulajdonosi lánc meg van és kész. Az új tulaj át tudja írni majd a saját nevére. Jól tudom?

                    Köszönöm.

                    Komment


                      Igen .
                      Titus és Tamás78 kedvelte ezt.
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        Tamás78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Sziasztok!

                        Megerősítenétek egy dologban?
                        Adott egy gépjármű, ami 1988 ban lett kivonva a forgalomból. Forgalmi meg van ( nem tudom, hogy zöld, vagy szürke). Én ezt a járművet megveszem adás-vételivel, amin az én adataim, mint vevő szerepelnek. Én a forgalmiban szereplő illetőtől veszem és vele írok adás-vételit. Ezt a járművet én tovább adhatom úgy, hogy az új tulajjal én írok adás-vételit ugye? Nekem nem kell átírni, meg semmit sem kell csinálni. A tulajdonosi lánc meg van és kész. Az új tulaj át tudja írni majd a saját nevére. Jól tudom?

                        Köszönöm.
                        Szerintem az átírás elmulasztása miatt , rád büntetést rónak ki , ami kb az átírási illeték (vagyonszerzési adó...) 25-60 % -át teheti ki ... (nem túl vészes ) . Ezt egyébként az új vevővel egyeztetheted , hogy az is az ő pénztárcáját terhelje ....
                        De viszont így simán átíratható a gép .

                        mátéapu és Tamás78 kedvelte ezt.

                        Komment


                          zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                          Szerintem az átírás elmulasztása miatt , rád büntetést rónak ki , ami kb az átírási illeték (vagyonszerzési adó...) 25-60 % -át teheti ki ... (nem túl vészes ) . Ezt egyébként az új vevővel egyeztetheted , hogy az is az ő pénztárcáját terhelje ....
                          De viszont így simán átíratható a gép .
                          Szerintem én nem kaphatok büntetést, mert kivont járműnél nincs 15 napos átírási kötelezettség. Illetve 15 napon belül én már tovább is írom az adás-vételit a leendő új tulajdonosnak.
                          Szerintem legalább is.
                          Lemezjáték kedvelte ezt.

                          Komment


                            Tamás78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Az új tulaj át tudja írni majd a saját nevére. Jól tudom?
                            Szerintem át tudod. Két éve én is vettem egy motort.
                            Tamás78 kedvelte ezt.

                            Komment


                              Sziasztok!

                              Van egy másik járművem Pannónia TLF. (ezt nem akarom eladni, ez más)
                              Az hogy lehet hogy a forgalmiba be van írva hogy "forgalomból kivonva" 1988, de a központi adatlapon ez nincs feltüntetve? Ott nincs kivonva!! Ez hogy lehet?? Illetve az eladót megbünteti a biztosító visszamenőlegesen 30 évvel?? Mert a lekért adatlap alapján fogom átíratni és azon nincs kivonva! Közben a forgalmi elveszett.

                              Voltam bent a biztosítónál is és azt mondta hogy attól a dátumtól köti meg a biztosítást amikor vettem. Ez tavaly 7. hoban volt. Kiszámolt nekem 18000 büntetést. Úgyhogy megyek másik adásvételit írni, friss dátummal.

                              Illetve az adatlapon Csepel TLT 250 F van írva a forgalmiba Csepel 250. Nyaktáblán meg Pannónia TLF. Úgyhogy ezt is át kell írnom az eladónál, mert én meg Pannónia TLF-et írtam az adásvételire. Érdekes dolgok ezek.

                              Köszönöm a válaszokat!
                              Utoljára szerkesztve a következő által: Tamás78; 2019 márc. 09, 15:04.

                              Komment


                                Tamás78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Illetve az eladót megbünteti a biztosító visszamenőlegesen 30 évvel??
                                Rég elévült már, nem kell vele foglalkozni. Amúgyis az új tulajdonos pedig nem felel semmiért... ezért kell pl. a biztosítási hátralékos autót átíratni másra, majd vissza. 2 év talán az elévülés(azt nem tudom biztosra)?
                                Lemezjáték és Tamás78 kedvelte ezt.
                                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X