Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Okmányait vesztett járművek forgalomba helyezése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Noob eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    az eredetviszgán egyáltalán ellenőrzik a tulajdonlás jogszerűségét
    Nem,csak a körözési nyilvántartás lekérdezése történik.Az okmányirodában fognak a tulajdonviszonyokkal foglalkozni.
    Noob eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    egyiknél sem az eladó saját tulajdonában volt a gép, csak árulta az idős tulaj helyett
    Kérj tőle megbízási szerződést,hogy valóban azért van nála a motor, hogy árulja és nem azért,mert találta vasazás közben.
    sepy, Noob és Che kedvelte ezt.

    Komment


      egyiknél sem az eladó saját tulajdonában volt a gép, csak árulta az idős tulaj helyett
      Stb. Ismerjük a dumát !!
      hogyan lehetne ezt kivédeni??
      Ha megegyeztél vele az árban, csak akkor fizeted ki, ha a neveden van. Persze a költségeket te állod.
      de műszaki egyenlőre nem lesz a motoron
      NA! ez kizárja az összes többit. Műszaki nélkül nem írnak át járművet.

      Komment


        De a névreírás hogy nézhetne ki a gyakorlatban? Én Pécs mellett lakom, a motor pl. Szentesen, 7végén megnézem, megegyezünk árban, és rábízom hogy írassa a nevemre? mert kellene hétköznap menni, eredetvizsgát intézni, majd okmányirodába időpont, befáradni lepapírozni, ez nekem min. + 2 út, ha Ő nem hajlandó végigcsinálni...


        azért nem lesz műszaki, mert nem olyan állapotú motort keresek, ami műszaki közelébe mehet rögtön vétel után, viszont annyira egyben van, hogy eredetvizsga meglegyen és regisztráltathassam a változást, a 15 napos határidőn belül, vagy ezt rosszul tudom?

        én úgy tudom, eredetvizsga után átírják a nevemre, kapok törzskönyvet, de forgalmit (rendszámot?) nem, csak műszaki után, és ekkor kell vinni a biztosításról is igazolást

        visszatérve, ugye az adásvételin szerepelni fog a forgalmiban szereplő tulajdonos neve, címe, személyig.száma...., nincs valami mód, hogy ezt ellenőrzítessem, valós élő adatok-e?
        rendőrök biztos meg tudnák nézni, nem lehet erre rávenni őket valahogy ? bocs a naív kérdésért...

        ne 13 nap és 300 km múlva derüljön már ki
        Utoljára szerkesztve a következő által: Noob; 2013 dec. 17, 13:33.

        Komment


          Noob eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          visszatérve, ugye az adásvételin szerepelni fog a forgalmiban szereplő tulajdonos neve, címe, személyig.száma..., nincs valami mód, hogy ezt ellenőrzítessem, valós élő adatok-e?
          Dehogy nincs , nem csak a motorról beszélsz az eladóval hanem azt is megbeszéled ,hogy átmész vele az öreghez egy pár jó magyar szóra ( esetleg viszel neki egy kiskis üstit a fáradságáért ) adateggyeztetésre , érdeklődni a motor előéletéről ....stb ,stb . De a lényeg az adateggyeztetés és a tulaj megtekintése , ha ezt nem hajlandó az eladó elintézni akkor , vaffankúló . Aztán keresni egy másikat .
          Noob, sepy és dongos78 kedvelte ezt.

          Komment


            regisztráltathassam a változást, a 15 napos határidőn belül, vagy ezt rosszul tudom?

            én úgy tudom, eredetvizsga után átírják a nevemre, kapok törzskönyvet, de forgalmit (rendszámot?)
            Csak ha forgalomban van. Szűrke forgalmiba nem írnak át.
            wsievers kedvelte ezt.

            Komment


              Köszönöm a tanácsokat, mindenképp kell beszéljek az idős tulajjal, hogy tudjam életben van

              Komment


                Nem okmányok nélküli, de AF-es alvázszámos motort ajánlottak megnézni, ez a felügyelet által beütött számos motor mekkora hátrány, ha az egyáltalán? azt mondták, külföldre nem tudok vele menni és veteránvizsgát nem tehet a motor.

                tudtok erről infót?

                Komment


                  Ha ez megvan mi lenne a következő lépésem?
                  Szerintem az, hogy gyorsan töröld a kérdést, mert hivatalos szervek is olvashatják. Ha srác bizonyítani tudja, hogy a motor az ő tulajdona, akkor írhatsz vele adásvételit. A többit pedig már eléggé kiveséztük itt. Olvasd el a hozzászólásokat.

                  Komment


                    Ok!Ok! Köszönöm a segítséget!

                    Komment


                      Szia Kiskovács!

                      Látom gyors voltál! Bocs a hirtelenkedésért, de mint új tag ezt nem tudhattad. Privátban nyugodtan írhatsz bárkinek bármit. Nekem sajnos nincs ilyen papírozós tapasztalatom, de ha végigolvasod ezt a topicot, akkor látni fogod, hogy kik azok, akiktől konkrétan kérdezhetsz.

                      Javaslom, hogy nyiss egy bemutatkozós topicot, ahol írsz pár szót magadról és a céljaidról. Oda biztosan fognak egy páran írni és akkor látni fogod, hogy nem is olyan rossz társaságba keveredtél.

                      Üdvözlettel: CZsolti
                      Ricsi95D kedvelte ezt.

                      Komment


                        Köszönöm a jó tanácsokat! Nem veszem zokon,mert még a "veteránozás" terén is nagyon kezdő vagyok,ezért minden segítséget elfogadok! Készítem a topicot!
                        Ricsi95D kedvelte ezt.

                        Komment


                          Köszönöm a jó tanácsokat!
                          Akkor röviden ! Az tulaj fiával póthagyatéki eljárást kell csináltatni, a területi jegyzővel. Némi utánajárás, és pénz ellenébe megörökli a fater Csepeljét. Ekkor már írhat neked adás- vételit, amivel papírozhatod a motort. A dátum a hagyatékolás utáni legyen. Ha korábbi a dátum, akkor még nem volt az övé.
                          Ricsi95D kedvelte ezt.

                          Komment


                            kiskovács eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Nem veszem zokon,mert még a „veteránozás” terén is nagyon kezdő vagyok,ezért minden segítséget elfogadok
                            Azért a többi területet ----ne részletezd --és ne reménykedj ....(itt)

                            Komment


                              Köszönöm szépen!Rajta vagyok az ügyön!

                              Komment


                                Rajta vagyok az ügyön!
                                Örülök,hogy ide találtál!

                                Tudom,hogy nem ide kéne tenni a képet, de hadd gyönyörködjenek a többiek a 3. működő söjtöri Csepelben
                                Click image for larger version

Name:	781223.jpg
Views:	1
Size:	49.6 KB
ID:	139205...terjesztjük a veteránozást...
                                mátéapu és Igrich kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X