Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Póthagyatéki eljárás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    Hello Domi!

    Más még nem szólt hozzá, de borítékolom hogy hasonlót fognak szólni hozzá mint én.
    Szóval azért ott ki fog ütközni a történet, hogy lehet ugyan úgy hívják, DE-
    -Születési éve nem stimmel!
    -Anyja neve sem fog.
    -Igazolványának száma sem fog stimmelni.
    Hiába a fia, ha nem örökölte meg, nem lehet tőle megvenni, s forgalomba helyezni.
    Az okmányirodában sem dilettánsok vannak, ilyennel azért kár próbálkozni!
    Az ilyen ügy póthagyatékis macerálás sajnos.
    Utoljára szerkesztve a következő által: dott; 2013 márc. 28, 21:37.
    soveny kedvelte ezt.

    Komment


      #47
      dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      -Születési éve nem stimmel!
      -Anyja neve sem fog.
      -Igazolványának száma sem fog stimmelni.
      Ezeket az adatokat a szürke forgalmi nem tartalmazza. A rendszerbe már nincs benne, ezért ott sem fog látszani. A probléma ott jelentkezhet, ha hivatalból lekérik a KEKKH adatait.
      wsievers kedvelte ezt.

      Komment


        #48
        mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A probléma ott jelentkezhet, ha hivatalból lekérik a KEKKH adatait
        Ezek az adatok a KEKKH-nél fel vannak jegyezve? Vagy ott is csak annyi adat van a motorról, mint ami a forgalmiban is szerepel?

        Komment


          #49
          ici169 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ezek az adatok a KEKKH-nél fel vannak jegyezve?
          Nem tudom. Erről soveny tud nyilatkozni. Vagy nézd meg a blogjába.

          Komment


            #50
            Kép 1 /30 a(z) <span class="normal">Pannónia Blokk</span> albumból

            Így néz ki a nyilvántartó lap, anyja neve, születési dátum. Tuti bukó.

            Komment


              #51
              dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              anyja neve, születési dátum.
              De ezen sincs kitöltve ! Vagy ez csak minta ?

              Komment


                #52
                Minta! Ugy tudom hogy Soveny töltötte fel a blog-hoz.
                Az ügyintéző anno nekem mondta, hogy nekik megvan a születési dátum stb, mert úgy tudják megnézni, hogy él e még a tulajdonos.

                Komment


                  #53
                  dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  él e még a tulajdonos.
                  Azóta volt jópár igazolványcsere. És az újrakiosztott rendszámok miatt még a jármű sem szerepel/nem az a jármű szerepel a nyilvántartásban. Így jártam most egy ED betűs motorrendszámmal.
                  "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                  "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                  Komment


                    #54
                    Hello Wsievers!

                    Az egyik papírozásra váró Csepel 125 motoromnál sem talált a KEKKH semmi információt a régi rendszám alapján.
                    A hivatalos papíron az állt, hogyha esetleg van, fénymásoljak nekik szürke forgalmit, s akkor "szóba állnak" velem.
                    De annál a motornál semmi papír nem volt.
                    Na de majd amit most próbálok!
                    wsievers kedvelte ezt.

                    Komment


                      #55
                      mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      De ezen sincs kitöltve ! Vagy ez csak minta ?
                      Minta, de amúgy ki volt töltve az "anyja neve" rovat!

                      Komment


                        #56
                        dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        fénymásoljak nekik szürke forgalmit
                        Akkor fénymásolj... Ááá Magyarország...azt hiszik, szükséged lenne rájuk, ha meglenne a forgalmi? Az ilyesmit hamarabb sikerül megoldani egy telefonkönyvvel...Bár a mobilos korszak ellenünk játszik már.
                        Én szoktam hívogatni a forgalmi szerinti önkormányzatot is( Tudom, a Jóskának vót ilyen a faluvégin... )
                        OdinHEM és soveny kedvelte ezt.
                        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                        Komment


                          #57
                          Szervusztok Uraim! Ma kaptam egy telefont, miszerint a második póthagyatéki eljárás is célba ért amit én kezdeményeztem, illetve az én kérésemre kezdeményezték az érintettek.

                          Az egyik egy Pannonia T1 rom állapotban, ezt október végén póthagyatékiztattuk, nagyon körültekintően: én, mint hagyatéki hitelező, lemondónyilatkozatok az özvegytől és a örökös gyermektől is, 1 tárgyalás, minden oké - a határozat kb. 15-én fog ideérni hozzám és már csak azon kell gondolkodnom hogyan állítom össze a romot annyira, hogy egyáltalán motornak nézzen ki egy eredetiségvizsgálatra...

                          A másik az MZ-m ügye: szeptemberben kezdődött, húzódott, mint a rétestészta... Aztán ma hívott a nénike, hogy levelet kapott, tárgyalás nélkül direkte Neki átadták a motort. Mindössze 6690 forintért, mert 120000 forintra "értékelődött" a masinácska. Szóval a néninek van hagyatékátadó végzése egy MZ mkp-ról, amit most eladna papíron nekem.

                          Persze nem így a legegyszerűbb, ez világos - amit kérdezni szeretnék: ha pár napon belül a nénike szabályos adásvételivel eladja nekem a gépet, akkor várhatóan mi következik? Jön az adóhivatal és adót fog követelni a 120e HUF után a nénitől? Én majd előbb-utóbb átíratom a nevemre, ez nem is kérdés (igaz atomjaira van szétszedve az is), de vajon a nénikét fogja bármilyen hatóság zaklatni, mondjuk önkormányzat a súly- vagy teljesítményadó miatt? Csak mert szeretnék jóviszonyban maradni vele, így az ilyenekre jó lenne felkészülni és őt is felkészíteni lelkileg...
                          heeegany és soveny kedvelte ezt.
                          There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                          Komment


                            #58
                            Kollarg!

                            Az gépjármű adóval stb-vel szerintem nálatok az okmányirodát érdemes felhívni.
                            A Csepel motorral kapcsolatban én is ezt tettem, kapcsolták a "szürke forgalmis ügyeket jól tudó" ügyintézőt, mert akivel én beszéltem ő nem annyira értett hozzá.
                            A másik hogy egyenes ági öröklés alapján nincs adó rajta.... jól tudom?

                            Komment


                              #59
                              és minden esetben lekérik az adatokat?

                              Komment


                                #60
                                Mivel a számítógépes rendszerbe nincs benne (nagy valószínűséggel) a okmányiroda lekéri az adatokat.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X