Közlemény

Collapse
No announcement yet.

OT rendszám megszerzésének módja

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    Na-nem ezt mondam szó szerint....itt valahol ..régebben ? OT rendeszám = szégyelni való darab lemez , amit legszivesebben alulra csavaroznék a motoromon , karter védő lemeznek......

    Komment


      #47
      Szerintem nem kellene általánosítani! Ebben a világban nem csak fekete és fehér létezik hanem van olyan is hogy szürke: ha valaki pl megbundázza, lefizeti stb az OT vizsgát az nem azt jelenti hogy aki tisztességgel és rengeteg utánajárással pénzt, időt nem sajnálva újítja fel a járművét, és azt szeretné ha el is ismernék, (jelen esetben OT) ő is ugyan olyan semmire kellő csavargó mint az előző.
      Én megpróbálom mindenképpen elvinni a gépeimet ha kész lesznek OT-ra mert szerintem nem csak egy db lemez hanem egy pici adalék ahhoz hogy az ember magabiztosan mondhassa: HA 50 ÉVE BEMETÉL A BOLTBA AKKOR AZT KAPTAD AMIT MOST LÁTSZ, és ezt szakértők is megerősítik. Szerintem így még nagyobb a dolog varázsa.

      A másik csoportról már esett szó, ugyan az a kategória mint aki a pénzt látja a veteránokba...csak pepitában.

      Ja és szerintem mindenki járt iskolába, ha nem tudtam válaszolni a kérdésre felelésnél akkor nyilván a tanár volt a hülye!
      Intrepid, soveny és mir-mur kedvelte ezt.
      You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

      Komment


        #48
        Félreérted--nem az embereket minősítettem , hanem azt a táblácskát ami sajnos elértéktelenedett .

        -----teljessen igazad van !!! a szakértők megerősítik........ --tehát metál lila . napszitta (USA) , horpadt ,... minden hozzáértö álltal tudva hogy nem rávaló .... , járműveken vigyorgó tábla pont olyan mint a te 3 évig nehezen összeszedett eredeti odavaló alkatrészekből megcsinált motorodon .

        De a sok nem hozzártő , csak öreg vasat szerető néző egy kalapba tesz téged a többivel ....-akkor most mivan ?--,

        Komment


          #49
          De ez visszafelé is működik nem gondolod? Ha én kiviszek az USA-ba egy pannóniát felőlük hugylila is lehet, mert azt se tudják legtöbben mi az a Magyarország, nem hogy egy 50éve gyártott motorról alkossanak szakszerű véleményt. Szerintem az ahol gyártották illetve sok eladás volt az adott gyártmányból ott lehet csak reális szakvéleményre esély.

          ---> azaz Én el fogom fogadni ha valamit kifogásolnak a motoromon, mert valószínűleg azaz ember sem véletlenül dolgozik ott. Ha meg idősebb akkor meg főleg, mert esélyes hogy velem még "árkot ugrottak" amikor ő már rég ilyen gépeket hajtott.

          Ja és a tekergő sem véletlenül itt vizsgáztatja a szutykot és nem abban az országban ahol gyártották illetve értenek hozzá.

          ...szerintem
          You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

          Komment


            #50
            Sajnálom --szerintem elbeszélünk egymás mellett--vagy nem tudom érhetőre fogalmazni amit mondok...

            Komment


              #51
              Akkor rövidre zárom: ez is mint nagyon sok rendszer az országban hibás nem tudsz vele mit csinálni ez van.
              You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

              Komment


                #52
                Üdv Mindenkinek!

                Szerény véleményem szerint, nem azzal van gond, ha elakarjuk ismertetni a befektetett munkát, és szeretetet. Ha csak a saját tapasztalatomból kiindulva, építő, korrekt kritikát kapok, azon elgondolkodom, és még meg is értem. A műszaki vizsgán, például közlik, hogy nem fog a kézifék, és jöjjek máskor, azt elfogadom. Az én esetemben , hogy van két furat a lámpakereten, és ez így szar! Hát nyakon kéne vágni a tervezőket, hogy a fényszóró állításhoz miért fúrták meg a lámpakeretet. Nem az eljárás a rossz, hanem az emberek akiket oda raktak. Még egy kérdés. Több száz független géptípus fordulhat elő egy OT vizsgán. Típusokból is több évjárat a saját módosításaival. Tehát több ezer fajta gépjárműről beszélünk, legyen az motor, autó stb. Erre jön három emberke, akik fejből tudnak minden adatot, évjárat eltérést, szerkezeti felépítést, és mindent amit ők hibának vélnek. Az OT vizsga egy teljesen szubjektív döntés eredménye. A gépjármű megfelelése egyenesen arányos a zsebbe csúsztatott összeg nagyságával. Sajnos ez az ország így működik. Mindenki beletörődik, hallgat, és éppen ezért ez így is marad. És a másik nagy gond, hogy ez nem csak az OT-ra igaz.
                madorka kedvelte ezt.

                Komment


                  #53
                  Sziasztok!

                  Végigolvastam a hozzászólásokat. Hát mit mondjak. Ez az egész magyar módra megy. Azért nem ment el a bátorságom, hogy belevágjak az OT-rendszámba. Kérdésem a következő:

                  A motor az enyém, megvan a régi forgalmi, ami tanúsítja, hogy kivontam a gépet '93-ban a forgalomból. 30 év elmúlt. Melyik hatósághoz kell most legelőször forduljak? Ha van erről írás itt, akkor elég, ha a linket külditek. Előre is köszönöm.

                  Komment


                    #54
                    CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Melyik hatósághoz kell most legelőször forduljak?
                    Tiszta sor...csak az Okmányirodába kell menned.
                    Utána készülj arra, hogy új forgalmi kell, új törzskönyv, eredetvizsga, műszaki. Ez a sorrend. Úgyhogy nem lesz olcsó.
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      #55
                      wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      .csak az Okmányirodába kell menned.
                      Vitatkozom ! Ha OT ra akarsz menni, Akkor előbb a minősítést csináld meg. Ugyanis, ez helyettesíti az eredetiség vizsgát.
                      UK és soveny kedvelte ezt.

                      Komment


                        #56
                        Köszönöm a válaszokat!

                        Először azonban most a garázsba megyek, mert még nincs mit levizsgáztatni. Ha igazán szemléletes akarok lenni, akkor a motorom körül, ha sivatagban eltévedt teve volna, már rendesen köröznének a dögkeselyűk. Próbáltam felpumpálni. A hátsó defektes. Csupa öröm defekttel kezdeni a felújítást. De legalább kint lesz a kerék és felújítom a féket.

                        Az OT vizsgára hogyan jutok el rendszám és forgalmi nélkül?

                        Komment


                          #57
                          CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Az OT vizsgára hogyan jutok el rendszám és forgalmi nélkül?
                          Eltolod Utánfutóval.
                          wsievers és CZsolti kedvelte ezt.

                          Komment


                            #58
                            CSak rendszámra adnak ki útvonalengedélyt. Reggel a csúcsba nem vesznek ki a sorból ha nem kell kimenni a városból én is rendszám nélkül vittem KPM-re az autót...megúsztam

                            A tolás sem jó ugyanis vezetőek számítasz ha tolod a motort ezért csak bukósisakban tolhatod stb. bugyuta szabály
                            You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

                            Komment


                              #59
                              Aries88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A tolás sem jó ugyanis vezetőek számítasz ha tolod a motort ezért csak bukósisakban tolhatod stb. bugyuta szabály
                              "Eltolt dolog" az biztos. Megpróbálom húzni. Azért csak nem szólnak. És talán megy sisak nélkül is.

                              Most remélem, hogy nem citáljátok ide az egész jogszabályt, mert akkor kiderül, hogy nem csak műszakira, hanem kreszvizsgára is mehetek. ... Shift+R javítja ennek a képnek a minőségét. Shift+A javítja az oldal összes képének minőségét.

                              Komment


                                #60
                                Ahogy Aries88 is írta, nálam is az volt a helyzet, hogy gyors elpöfögtem a műszakira. Nem volt veszélytelen játék, de megúsztam.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X