Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia T5 felújítás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    mittom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az alsó villahíd festve van?
    Bocs',hogy beleszólok,de (tudtommal)a belpiacin festve,az exporton polírozva volt.
    mittom kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Beagle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Bocs',hogy beleszólok,de (tudtommal) a belpiacin festve,az exporton polírozva volt.
      Nem tudom, és ezért kérdeztem én is. Még festve nem láttam, csak hallottam róla

      Komment


        #18
        mittom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Még festve nem láttam, csak hallottam róla
        Többnyire festve van. Egy dologban vagyok bizonytalan,miszerint,azt olvastam,hogy a T5-ök egyre egyszerűbben készültek,már nem számított annyira a minőség (ezért tértek rá a blokk festésre is,polírozás helyett),íly módon az exportok polírozásában bizonytalan vagyok,de elvileg így készültek.
        mittom kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          Helló!Én is küldenék néhány képet az eddigi tevékenységeimről.Tavaly augusztusban kezdtem el a szétszerelést,addig csak várta a sorsát.A motor üzemképes és használható állapotú volt.18000km-t ment élete során.Decemberben elkészült a szemcseszórás.A fényezést egy autófényező műhelyre bíztam és már el is hozhattam a nagy részét.Mindent annyi darabra szedtem szét amennyire csak lehetett,vagy még többre..Click image for larger version

Name:	S4021593.jpg
Views:	1
Size:	194.0 KB
ID:	134504Click image for larger version

Name:	S4021551.jpg
Views:	1
Size:	194.7 KB
ID:	134505Click image for larger version

Name:	S4021530.jpg
Views:	1
Size:	188.7 KB
ID:	134506Click image for larger version

Name:	S4021710.jpg
Views:	1
Size:	199.2 KB
ID:	134507Click image for larger version

Name:	S4021873.jpg
Views:	1
Size:	182.3 KB
ID:	134508Click image for larger version

Name:	S4021920.jpg
Views:	1
Size:	181.9 KB
ID:	134509Click image for larger version

Name:	kép 006.jpg
Views:	1
Size:	192.2 KB
ID:	134510Click image for larger version

Name:	kép 001.jpg
Views:	1
Size:	184.4 KB
ID:	134511Click image for larger version

Name:	kép 004.jpg
Views:	1
Size:	192.4 KB
ID:	134512
          Béla Rácz, sepy és 4 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Ez ám a jó móka, nemigaz Zsolt?
            OdinHEM kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Zsolt27 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              A motor üzemképes és használható állapotú
              Ugy látom tuning alkatrész is van.túrbóhütéses lesz?
              Zsolt27 kedvelte ezt.
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #22
                Sziasztok Fórumtársak !

                A T5 kuplung szétszedése során sikerült az egyik golyót a kuplung tengelyen keresztül tolni, úgy hogy az valahova leesett. A malör egy mágneses pálca kiszedő próbálgatása során történt.
                Ha valaki tudja, hogy hogy találom meg a golyót, hogy bontsam tovább a blokkot, kérem hogy adjon tanácsot.
                Bosszant is meg nem is az eset,de legalább meg ismerek egy sor alkatrészt.
                A kuplung tengelyen lévő anyát valaki erősen rávágózta. A menete jobbos vagy balos?
                üdv:attila45

                Komment


                  #23
                  Szia! Leveszed a felső kis deklit, kihúzod a függőleges kuplung kiemelő tengelyt, annak a helyén lenyúlsz a blokk mélyére egy hatékony mágneses kiszedővel és meglesz a golyó.
                  A kérdéses anya pedig normál jobbos menetű.

                  Komment


                    #24
                    Zsolt27 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    .Decemberben elkészült a szemcseszórás.A fényezést egy autófényező műhelyre bíztam és már el is hozhattam a nagy részét.Mindent annyi darabra szedtem szét amennyire csak lehetett,vagy még többre..
                    Minden esetre bízom benne, hogy egyszer itthon is értéke lesz a szép és patinás fényezésnek, és egyszer ki tudunk lépni a homokszóró-fényező-polllírozó háromszögből. Kár ezért a szép állapotban megmaradt dukkóért!

                    Oké, nem károgok tovább. Biztos szép lesz, ha elkészül!
                    Zsolt27, Beagle és wsievers kedvelte ezt.

                    Komment


                      #25
                      Megérkezés a fényezőműhelyből.A pannónia alkatrészei "új ruhában".Fényezett akatrészek hada.Click image for larger version

Name:	kép 011.jpg
Views:	1
Size:	196.1 KB
ID:	134898Click image for larger version

Name:	kép 036.jpg
Views:	1
Size:	175.2 KB
ID:	134899A kárpitos mester is kiválóan dolgozott..Click image for larger version

Name:	kép 014.jpg
Views:	1
Size:	198.8 KB
ID:	134900Click image for larger version

Name:	kép 034.jpg
Views:	1
Size:	181.5 KB
ID:	134901Click image for larger version

Name:	kép 029.jpg
Views:	1
Size:	196.6 KB
ID:	134902Click image for larger version

Name:	kép 030.jpg
Views:	1
Size:	190.2 KB
ID:	134903Tengelykapcsoló és alkatrészei kiszerelés után..Click image for larger version

Name:	kép 001.jpg
Views:	1
Size:	188.8 KB
ID:	134904Majd folytatjuk.
                      Béla Rácz, sepy és 5 további látogató kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        Nagyon szép teríték további jó munkát a későbbiekben

                        Komment


                          #27
                          Sziasztok elösször is köszönöm szépen,hogy itt lehetek. Én szerintem még fiatal vagyok hozzátok képest 24 éves vagyok és nagyon teccenek a régi klasszikusok. Ki is néztem egy t5 ös Pannoniát szeretném felujitani,majd késöbb akár használni is. Érdekelne,hogy hogy álljak neki az egésznek milyen alapot érdemes venni?

                          Komment


                            #28
                            Piratekenci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Érdekelne,hogy hogy álljak neki az egésznek milyen alapot érdemes venni?
                            Egyben lévő hiánytalant, rendezett papírokkal. És még akkor is vár egy kis móka vele.

                            Komment


                              #29
                              Csak egyben lévőt, csak papírokkal. Amennyiben ez sikerül sok problémától óvod meg magad. Lehetőség szerint olyat keress, aminek a főbb alkatrészei eredetiek. A felületi rozsda nem probléma, inkább arra figyelj ne legyenek horpadtak a lemezrészek, ne legyen össze-vissza hegesztve. Ja, és ha megvetted ne azzal kezd, hogy darabokra szeded, inkább ha egyben van a motor hozd működőképes állapotba. Csak akkor fogj hozzá a szétszereléshez, ha van elegendő pénzed a felújításhoz, mert pillanatok alatt röpködnek a tízezresek. Mindent fényképezz le, egyrészt mert fontos a dokumentálás, másrészt a kérdéses alkatrészek helyzete is visszakereshető lesz. És a legfontosabb: olvasd gyakran a veteránfórumot, mert gyakorlatilag minden kérdésedre választ kapsz! :-)

                              Komment


                                #30
                                köszi szépen nagyyon sokat segitettél én olyan példányt szeretnék alapbol vásárolni majd ami müködö képes és onnantol kezdve enyém a pálya csapágyak cseréje felfuratás dugocsere stb.. csak a kopo alkatrészekkel vagyok gondba mint pl markolat vagy látarto vagy válto gumi ilyeneket honnan tudok szerezni eredetit...

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X