Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Újonc vagyok - milyen motort javasoltok?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Újonc vagyok - milyen motort javasoltok?

    Szervusztok!
    Remélem, a tegezés nem sért meg senkit, gondolom itt is így szokás.
    18 éves vagyok, lassan asztalos, egy B kategóriás jogsival rendelkezem, és sokáig szerettem volna egy Simsont.
    Majd rátaláltam erre a "B-125" nevű őrületre, és vérszemet kaptam. Tavasszal nekivágok.
    Régi szerelmeim most kiléptek az álmokból, és a Danuvia, és (főleg) a D-Csepel -remélem- lassan igazán valósággá válik.
    Motoros tapasztalatom semmi nincs, kivéve nagyapám CPI Hussar-ját, de gondolom, ez nem is érdemel említést.
    Tehát örömmel regisztráltam, és nagy buzgalommal fogok itt búvárkodni.
    Mindenféle jó szót, okítást, tanácsot szívesen veszek! /Főleg a D-Csepelről!/
    És szívesen vennék egy motort is... ; )
    Szóval tanítsatok gyorsan, hogy hasznos, és jó barátotok lehessek!

    #2
    Kedves Szergej67!


    Semmi gond a tegedőzéssel,itt így szokás tekintet nélkül nemre és korra.Mi örülünk,ha fiatalok csatlakoznak hozzánk és hajtja őket a kíváncsiság.Hasznos és jó dolog az elmúlt évek technikáját megmenteni az utókor számára.A fórumon a Csepelek minden változatáról esett már szó,ezért bőven található itt,képi és írott anyag hozzájuk.Amennyiben olvasgatod az írásokat,lassan megismered a fórum szerkezetét,ami szükséges ahhoz,hogy minden ismerethez hozzáférj.

    Érezd jól magad közöttünk és légy aktív tagja közösségünknek!

    Üdvözlettel:Che
    mir-mur, sinter és 7 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Kedves Szergej! Che barátommal mi is voltunk újoncok igaz mi még a Magyar Néphadseregbe. Mi is így kezdtük és a többiek is kik ezen a Fórumon beszélgetünk egy viszont közös mindannyiónkban a múlt műszaki remekeit tartjuk életben vagy támasszuk fel.Érezd jól magad kis közösségünkben. Fognak jelentkezni szakavatottak kik napi szinten ápolják a Magyar motorgyártás remek darabjait.
      mir-mur, sinter és 4 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Szia Szergej!

        Udvariasan meghagytam az első üdvözlés lehetőségét orosházi barátaimnak. Most azonban már ideje, hogy legalább a "megye-3"-ba bekerüljek.

        Édesapám asztalos volt ezért a fúrás-faragás szeretetét tőle örököltem és ma is megvan ez a vonzalom. Valamikor lelkesen modelleztem. A ráspolyt és a rókafűrészt meg a gyalut hamarabb tudtam használni, mint a villáskulcsot. Mégis ez utóbbi lett a nyerő. Autószerelőnek tanultam, ami magával hozta a motorok szeretetét, hiszen akkoriban fiatalként autóról álmodni sem mertünk. A motorozás reális cél volt. Akkor még nem volt ez a 125-ös kategória. A Verhovina után rögtön egy 350-es Czetka következett és vége is a sornak. Ez volt és ez lesz, mivel ez a gép teljes rendbehozatal alatt áll immár 2012 októbere óta. Akkor kezdtem hozzá felújítani és akkor regisztráltam ide. Most meg az egyik legszószátyárabb tagja vagyok a csapatnak.

        Egy ideje moderátorként ijesztgetem a régi tagokat és az újonnan érkezőket.

        Érezd jól magad köztünk. Isten hozott!

        Üdvözlettel: CZsolti

        Komment


          #5
          Köszönöm szépen!Még csak ismerkedek az oldallal, még kicsit nehézkes.De ha már itt vagyunk, saját rövid véleményeteket, tapasztalataitokat elmondanátok a D-Csepelről?Érdemes-e azzal kezdenem a szűkös ösztöndíj, és ugyancsak szűkös szabadidő mellett?Valamint ha nem csak egyedül gurulnék rajta, mire számíthatok?A "Gy" betűs kérdezőoldalon jól lebarmoltak, hogy ez csak a polcra való, ahhoz meg drága.A kedvem nem szegték, de mondhatjuk, hogy egy kicsit talán megijedtem.

          Komment


            #6
            A „Gy” betűs kérdezőoldalon jól lebarmoltak, hogy ez csak a polcra való, ahhoz meg drága.A kedvem nem szegték, de mondhatjuk, hogy egy kicsit talán megijedtem.
            Üdv. Szergej!
            No ezen a fórumon ilyet nemigen fogsz tapasztalni
            Másutt olyan könnyen lehurrogják az embert, mert ugye ahhoz nem kell szakértelem, mégis örülnek, hogy belekotyoghattak valamibe. Az említett fórumon én is kértem már segítséget, de hadd ne mondjam mit kaptam helyette... Ez ne szegje a lelkesedésedet. Majd ha hozzáértő ember mondja ezt baráti jótanácsként, akkor kezdj esetleg morfondírozni.
            Csepel témában biztosan rövidesen jelentkeznek a tapasztalt, szakavatott tagok.
            Nekem csak egy szerény javaslatom, halovány kérdésem lenne, MZ-ben nem gondolkodtál? TS, vagy Trophy? Meglehetősen olcsón hozzá lehet jutni, az alkatrész ellátottság is jónak mondható (bár ennél is csúnyán rá lehet szaladni dolgokra, na de melyik motorral nem?).

            Ja, és segíts ki, mi a csuda van a logódon, fürkészdarázs, vagy miféle jószág?

            Üdv.Dongós (meg Emmzés )
            Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2015 jan. 12, 16:16.

            Komment


              #7
              Szia! Üdv itt a fórumon, a Csepel bájos kis motor, de ha papírost szeretnél már pedig neked az kell mert szeretnéd legálisan hajtani is akkor elég drága tud lenni.
              Dongos tanácsát javallanám én is, kezdésnek egy kis MZ-t venni pörgősebb huncutabb kis motor alkatrész ellátottsága is sokkal jobb mint a kis Csepelé az áráról nem is beszélve, mondjuk a Trophy helyett én személy szerint inkább a TS-t ajánlom dehát kinek mi tetszik (Egyébként nekem csak Pannóniám van )

              Komment


                #8
                Kedves Dongós, és OdinHEM!Jól beletrafáltatok, épp két TS között őrlődtem a használtautón, meg persze kételyek között is, mert egyik 3, a másik meg 6 órára van innen.Ez Baranya átka, minden messze van.A teljes eddigi pályafutásom úgy néz ki, hogy 8 év "kellegysimson", aztán egy két hónap "emzékellinkább", aztán a "deahhozjogsiiskell", majd jött megint a Simson, végül itt vagyok, hogy jogsi lesz, és Csepelt szeretnék.De kezdem egyre inkább az MZ-t tartani a legjobb megoldásnak. Persze a Csepel ottmarad talonban, majd ha nagy leszek.... Ami tetszik, az MZ-k közül, az a TS. Ugye 125.Erről vélemény? Mire érdemes odafigyelni, ha nézegetem őket?(Basszus, eddig én miért nem regisztráltam ide?!?!)

                - - - Updated - - -

                Ja, és a logómon nem fürkészdarás, hanem egy óra van, amire életfát faragtam.

                Komment


                  #9
                  Kedves Szergej!


                  Az ijedtséget hagyd meg a nyuszinak,de még azt is bátorítsd!Az előttem szólók nem adtak rossz tanácsot,talán jobb lenne kezdeni egy MZ-vel,vagy egy 125-ös CZ-vel.Forgalmi engedélyes Csepelt nem lehetetlen szerezni,de elég nehéz és pénzes,ettől függetlenül nem kell lemondani róla,mert ha ez a vágyad és nagyon akarod,biztosan találsz.A papírokkal nagyon sok a gond,de erről olvashatsz eleget a fórumon majd és akkor megérted.

                  Az MZ,azért lenne jó,mert akkor már élvezhetnéd és egyben tanulhatnád is a motorozást,illetve a szerelést karbantartást.Amennyiben megtanulod valamelyik szerelését,akkor már szinte mindet tudod,-mert minden motor egy tőről ered.Természetesen nem birtokolod még pl.a DUCATI desmodronic vezérlésének és szelepállításának a titkát,mint itt pl.magamat is beleértve még sokan,de sebaj majd ha szükség lesz rá megtanuljuk.

                  Üdvözlettel:Che

                  Komment


                    #10
                    Igen, a papírokkal kezdtem itt, láttam, hogy elég bajos tud lenni. Akkor most irány a Fórum Mz-s része!Jaj, kimaradt a kronológiából a Jawa Cz korszak, azt már el is felejtettem!

                    Komment


                      #11
                      Üdvözöllek én is.
                      Igazándiból a többiek már rávilágítottak a dolgok lényegére. Szerintem is jobb volna Mz-vel kezdeni. Olcsóbban is beszerezhető, fenntartható és mivel fiatalabb konstrukció valamivel kényelmesebb illetve picit megbízhatóbb.
                      Cz korszak, azt már el is felejtettem!
                      Ezt Zsolti bátyádnak meg ne említsd mert kimoderál...

                      Komment


                        #12
                        Cz korszak, azt már el is felejtettem!
                        Ilyet, akkor se mondj/írj, ha hatan biztatnak!

                        Komment


                          #13
                          Szergej67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          A "Gy" betűs kérdezőoldalon jól lebarmoltak, hogy ez csak a polcra való, ahhoz meg drága.A kedvem nem szegték, de mondhatjuk, hogy egy kicsit talán megijedtem.
                          Ha jól sejtem hogy ki vagy akkor azért nem csak lecseszést kaptál ott. Legalábbis tőlem nem

                          Na de örülök hogy idetaláltál, vagy hogy követted a linket amit írtam? Végülis mindegy, a lényeg hogy úgy látom megtetszett a fórum.
                          Úgyhogy kitartást az álmaidhoz!

                          Komment


                            #14
                            sinter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Üdvözöllek én is.
                            Igazándiból a többiek már rávilágítottak a dolgok lényegére. Szerintem is jobb volna Mz-vel kezdeni. Olcsóbban is beszerezhető, fenntartható és mivel fiatalabb konstrukció valamivel kényelmesebb illetve picit megbízhatóbb.

                            Ezt Zsolti bátyádnak meg ne említsd mert kimoderál...
                            Ühüm! Pedig szóltam, hogy duplacsöves Cezetem van. Meg hamarosan Zbrojovkám is!

                            Tetszel nekem Szergej,
                            Egy emcetre nyergelj.
                            A Csepel meg várjon,
                            Ráér jövő nyáron.

                            Üdv a csapatban.

                            Komment


                              #15
                              CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ühüm! Pedig szóltam, hogy duplacsöves Cezetem van. Meg hamarosan Zbrojovkám is!

                              Tetszel nekem Szergej,
                              Egy emcetre nyergelj.
                              A Csepel meg várjon,
                              Ráér jövő nyáron.

                              Üdv a csapatban.
                              Nem mondtam, Zsolti! Az utolsó szem (sárga...vagy kéK?) gyógyszert...nem kellett volna!

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X