Közlemény

Collapse
No announcement yet.

De jót motoroztunk ma!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Tegnapelőtt kivittem az "új" gépet,a nejem kitalált egy utat:nem mennél el helyettem keresztkérdéssel?(szerintem unta a berregést az udvaron)én pedig feláldoztam magam...A beöltözés tovább tartott mint az út viszont az útviszonyokra hivatkozva nem álltam meg hazafelé,hanem a szomszédos faluban körbementem,visszafelé már csodálóm is volt(ki lehet az a féleszű).
    Lényeg az,hogy apacsávóra és a hülö térdeimre tekintettel hazaberregtem,de egyenlőre nagy élmény volt,rosszul esett a kitörni készülő lovakat megfékezni.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      Úgy is mondhatnám: De jót motoroztam ma!

      Igen. Ma!
      2015. Január 29-én.

      Már alig vártam ezt az időt (nálunk eddig nem volt hó).
      Dél közben elkezdett kissé havazni errefelé, majd egyre jobban belekezdett. Vártam-vártam, de csak nem akart elállni, és estére kb. 6 óra körül már volt vagy 2-3cm a hó vastagsága. Ennyi nekem elég is volt, irány a jó öreg P10 oldalkocsisom.
      Egy rúgás a berúgókarra, és azonnal jelezte Ő: "készen állok édes gazdám, mi a feladat?"
      Mondom neki: Irány a hó!

      Kis melegítés után, irány a szűz hóval borított út. Ilyenkor mindig úgy érzem, jóval erősebb a gép, mint amilyen valójában.
      Megvallom őszintén rég mentem már igazi hóban, amolyan teligázas, testtel kormányzós, keresztbe-hosszába, de szerencsére nem volt probléma.
      Mivel már erősen sötét volt, így alkalmam nyílt sötétben is letesztelni az új 12V-os rendszert. Gyönyörű látvány amikor egy Pannónia a szűz hóban beborítja fénnyel a tájat.

      Régebben dolgozni jártam a mocival, hóban-sárban-fagyban. Ma már nem tennék ilyet. A nulla fok közeli hőmérséklet már nem az én ízületeimnek van kitalálva.
      De az érzés...
      "...első fék elfelejt, teli gáz, kiülés, motor hátulja elindul balra, kormány jobbra ütközésig, gáz elvesz, kormány balra ütközésig, hátsó fék, majd ismét teli gáz...ésígytovább...ésígytovább..."

      Hideg volt, átfagytam, de megérte!

      Komment


        Na igen!Ez az!!!!! KB ilyen egy motoros!Lélekben én is ott voltam!
        (De azt már cseszhetjük ha most akarunk vigyázni az izületeinkre!)..........eddig kellett vóna!De az is elmúlt!...........mindegy!!!!Majd legközelebb jobban vigyázunk!!!!

        Komment


          Lélekben én is motoroztam. Szó szerint lélekben, álmomban .
          Rönnyögtem a városban a Trophyval. Mivel nem volt rajta rendszám, és el akartam kerülni a rendőrökkel való találkozást, a járdán hasítottam
          Hiába, hosszú a tél és éhes disznó motorozással álmodik

          Komment


            Meg szeretném kérdezni mit jelent az a szó,hogy " rönnyögtem" a városban?. Ez olyan táj jellegű mint mikor kikötjük a höcskét a pagócával!

            Komment


              ...vagy mikor menek osz kiszentölöm az óllokot
              Indits be egy mz-t. Mit csinál? Hát olyan szépen rönnyög

              Komment


                "Szoktam volt mondani" kedves motoros társaimnak, hogy szűz hóval borított úttesten, akár közúton - az extrém járműveket leszámítva - a legjobb közlekedési jármű, egy oldalkocsis motorkerékpár.

                Sokan nem is tudják ezt elképzelni .

                A személyautó nem más mint egy doboz amiben ülsz és vezeted. Testtel nem tudod irányítani. Ha valami "gáz" van nem ugrasz ki belőle. Ha megcsúszik, "gépészkedsz", de csak a kezelőszervekkel. Megfelelő tudás birtokában élvezhető.

                A kétkerekűek csúszós úton olyanok, amilyenek. Elkopik a csizma talpa , mire az ember eljut A-ból B-be. És, ha az eleje elcsúszik...akkor "gáz" van.

                Engedjetek meg egy rövid történetet:

                Sok évvel ezelőtt (tudjátok...amikor még oldalkocsissal jártam dolgozni) arra ébredtem egy szép reggelen, hogy kb. 20 centis hó borít mindent, és közben sűrűn hullik a hó.
                Korán keltem, menni kellett melóba. Mivel, mivel? Hát persze, hogy mocival, ez nem is volt kérdés (én, meg a busz....brrrr).
                Kicsit leengedtem a gumik nyomásából, és irány a közút. A munkahely kb. 15km-re volt vegyes közlekedési viszonyok mellett. Amint kiértem a főútra, szembesülnöm kellett azzal a ténnyel, hogy az úttest jelentős hó, és jégbordákkal tűzdelt.
                Mondanom sem kell, az autósok által diktált átlagtempó kb. 20km/óra lehetett. Mint akik hímes tojáson közlekednek.
                Na, ezt a falu végéig bírtam. Eddigre szépen nézhettem ki a rám hullott hótól (ezt a rám néző emberek arcáról olvastam le).
                Második, harmadik, negyedik. Óra szerint 80 !
                A bukó alól a látvány pont olyan volt mint a csillagok háborújában amikor fénysebességre kapcsol az ember.
                Keresztbe-hosszába, mit nekem hóborda, testtel szépen lehet korrigálni. Mondjuk ez kívülről biztos hülyén nézett ki, de kit érdekel.
                Senkinek nem javaslom az ilyesfajta közlekedést, ma már én sem tennék ilyet!
                (egyszer azért megnéznék egy ilyen "őrültet" a meleg kocsim ablakából...)

                Talán idén még fog esni egy kis hó!

                Komment


                  Tonybacsi írása nagyon tetszett, és eszembe jutott ez a videó:

                  https://www.youtube.com/watch?v=aRrJdhPENy0

                  Komment


                    Lemezjáték vidám kis videójából is kitűnik a motorosban rejlő gyermeteg lélek!Igen kedves barátaim!Hiába a zordon felnőtt arc a szúrós és felelőség érzettől terhes komor pillantás!!!Aki motorozik(főleg 3 keréken!)az tudatalatti mély rétegeiben a gyermekkor vidám szabadság szeretettől átitatott kora után áhítozik!(vagy csak az agyérelmeszesedés kritikus fázisában leledzik,mint e sorok írója!)Mindegy is!Csak azt javasolhatom aki teheti MOTORRA fel!!!Ki nagyra ki kicsire ki három ki két gurigára mert míg motorozunk addig sem az ágyat nyomjuk!
                    Sajnos én a testi állapotom miatt már csak a száraz és lehetőleg jó meleg időben tudom e nemes művészetet gyakorolni!http://youtu.be/xSu4ub7cYak

                    Komment


                      Fel a fejjel!Január-Február és itt a Nyár!Mehetünk meghódítani a Bükk emelkedőit!Úgy mint tavaly!http://youtu.be/qfMBAhKGG6M?list=UUK...6X5T70Bi6bnG1Q

                      Komment


                        De jó is ilyenkor nézni az ilyen felvételeket! Zöld erdő, napfény, meleg, na meg motorduruzsolás
                        Igaz, nem panaszkodhatunk, az idei télen azért igen sokszor kényeztet minket a napfény.
                        Csak a többi hiányzik...

                        Komment


                          Csak a többi hiányzik...
                          .......ajaj!!!Ne is mond!!!......hál'Istennek még darabokban van a ,,Sárkány".......így nem fáj annyira!
                          Ki se megyek a garázsba csak ha muszály!Ott pihen szegénykém lepedővel letakarva.Annyira szedtem szét hogy ne tudjam gyorsan össze rakni mert képes lennék kiruccanni vele!De nem szabad!Lassan csinálgatom neki az új dizájnt!Elegáns kipufogót szép csili-vili kormány emelőt.Kap új dugattyút is,új hézagoló alátétet a kuplung kihajtás hogy szép csendben duruzsoljon!Addig maradnak a nyári videók!

                          Komment


                            hál'Istennek még darabokban van a ,,Sárkány"...így nem fáj annyira!
                            Ezzel én is valahogy így vagyok, de már érzem a tavasz közeledtét, mert örökké ott motoszkál az agyamban a kényszer, hogy csinálni kell, haladni kell vele, mert nemsokára egyben kell lennie, útra készen.
                            Most is alig várom a hétvégét, már megvan a fejemben a pontos menetrend. Szombat:2 sárvédő csiszolás, alapozás. Vasárnap: oldaldeklik csiszolása, alapozás, benzintank kitakarítás. Jövő hét szombat: benzintank csiszolás, alapozás. Aztán várom a jó időt, hogy a haver műhelyében lehessen festeni.
                            Közben a blokkba is bele kell kukkantani, nehogy később meglepetés érjen...
                            Most még csak így állunk
                            Click image for larger version

Name:	DSC00018.jpg
Views:	1
Size:	185.0 KB
ID:	143717
                            Nemsokára viszont így kell állnunk, csak sokkal szebb kivitelben:
                            Click image for larger version

Name:	DSC05470.jpg
Views:	2
Size:	207.9 KB
ID:	143718Click image for larger version

Name:	MZ_2013_tavasz_3.jpg
Views:	1
Size:	175.4 KB
ID:	143719

                            - - - Updated - - -

                            ...igaz, kisértés így is van, hiszen ott van a garázsban a Babetta és a Dongó telitankolva, üzemképesen De ellen kell állnom, most jöttem ki az influenzából, nem kéne az a tüdőgyulladás

                            Komment


                              Évek óta még megfázva sem voltam!Ingyen beoltanak influenza ellen(mert a dögrováson lévőknek ingyen jár!)Pedig amikor még buszoztam csak úgy okádták a vírust az utasaim!Úgy krahácsoltak hogy csengett a fülem!No meg a Norbizás mellett Kneip kúrázom(az hideg víz kúra!)Kicsit megedzi a szervezetet a hideg csapvíz!Mi most így állunk.Ettől jobban nem szedem szét!Legfeljebb ha a polírozáshoz szét kell!(Azt a buzogány kipufogót egy fórumtársunk 100km-ről hozta el hogy lássam milyen!.........mindig mondtam hogy jó arcok!)

                              Komment


                                dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Nemsokára viszont így kell állnunk, csak sokkal szebb kivitelben:
                                A motoron te ülsz, vagy a fiad?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X