Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van akinek a veterán semmit sem ér???

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Ezért kell kijárni a Méh telepre bogarászni !!

    Komment


      #17
      Srácok nem lehet mindenki gépészi és veterán beállítottságú. Ha így lenne na akkor lehetne lesegetni az árakat, mert senki nem akarna eladni semmit, nem hogy méhesbe vinni. Amugy mir-mur-al értek egyet kinek mi. Kinek a pap kinek a papné.

      Komment


        #18
        mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Engem se hoz lázba a bélyeg, meg szalvéta gyűjtemény. Én meg azt dobom ki.
        Ez teljesen így van, nekünk akár mennyire is fáj ilyet látni, mi sem értékelünk dolgokat, ami meg másoknak fontos. És nem is értünk hozzá.
        Ez van.
        Én is Mir-murral és sinterrel értek egyet.

        joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sajnos az emberek szemléletét nagyon „kofidiszesre” mosták .
        És ebben is van valami...
        Utoljára szerkesztve a következő által: taluga; 2013 júl. 19, 19:18.

        Komment


          #19
          CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Hozza csak nyugodtan a Méhbe, már indulok is érte!
          És hány darab után mondod ,hogy elegem van 10-100-1000 ??????
          Szerintem 10-db után elkezdessz válogatni,nem kell csak a hibátlan,a ritkább,vagy az egyedi darab.
          Vagy csak egy hiányzó alkatrés,mikor abbol is van akkor,azt mondod nem ér annyit,hogy kiszereljem,és elforditod a fejed mikor szétveri valaki,mert külön többet ér.
          Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2013 júl. 19, 20:49.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #20
            Képzeljétek az én esetem: hirdettek egy cz-t elmentem megnézni de semmi köze nem volt a valóságnak a hirdetésben leírtakhoz. Ami jó volt fel újított volt a blokk és nem engedett az árból, legközelebb mikor megláttam a hirdetést 1/4 -ért volt hirdetve. Ezután jött a szerencsém mikor felhívtam újból már ki vitte a Méhbe, ráadásul motoros egyén!!.

            Komment


              #21
              sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ezután jött a szerencsém mikor felhívtam újból már ki vitte a Méhbe, ráadásul motoros egyén!!.
              Az emberekben benne van,az alap,ha neki megéri akkor biztosan többet ér.Viszont ha elmegy a kedve inkább ne legyen senkié.
              Ezért értékes egy veterán,KEVÉS van belőle.Nálunk kevés az igazi kuriózum!

              Szerintem ez a pannoniás kategória elérhető,GERJESZTETT vonzalom a szabbadságvágy kielégitésére.
              Kell a közönség a motorostalálkozókra.Jobban megnéznek egy MZ_t,Pannoniát,többszáz rizskályha között,és ez jó érzés az embernek.
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #22
                Totya97 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ezért kell kijárni a Méh telepre bogarászni !!
                Azért ez sem ilyen egyszerű! (legalábbis nálunk) Én szoktam a helyi (Maglód) méhtelepre járni,ugyanis beviszem a törött karosszéria elemeket,amik már nem javíthatók. Ilyenkor szétnézek a "motor részlegen",van-e számomra értékes dolog. Legutóbb szóba is elegyedtem az ott dolgozó sráccal,aki kibökte,hogy Ő is szokott börzékre járni. Mondtam neki,hogy én is,csak én nem eladni,hanem vásárolni szoktam.Mindenesetre,nekem kellet egy kpl. Pannonia váltó,ami (érdekes módon) volt is neki. Kiválogattam a sok apróság közül egy váltót és egy kuplung kosarat,amelyek egészen jól néztek ki. 3500-ért el is hozhattam. Szerintetek börzén az idős bácsitól mennyiért kaptam volna?? Mindenesetre Ők még 1000.-Ft-ot sem adtak érte,az biztos! Volt ott egy komplett,hiánytalan 207-es Babetta is (még egyben). Gondoltam elhozom azt is,jó lesz az asszonynak bicó helyett. 16 000.- mondtak rá,úgy,hogy be sem indul.....
                Száz szónak is egy a vége,én méhtelepen sem jutok olcsón alkatrészhez....

                Komment


                  #23
                  Beagle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  16 000.- mondtak rá,úgy,hogy be sem indul...
                  Ilyenkor szoktam mondani, hogy gyerünk a mérlegre...
                  "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                  "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                  Komment


                    #24
                    wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ilyenkor szoktam mondani, hogy gyerünk a mérlegre...
                    És elérsz vele valamit? Szerintem max. azt mondják,hogy "tök mindegy mekkora a súlya,ennyibe kerül és kész,kell vagy nem"!

                    Komment


                      #25
                      Én is csak azért tudom megkaparintani a cuccokat mert az ottani srácok mind haverjaim szinte. Amúgy szerintem be sem engednének guberálni sem. Tehát én szerencsésnek mondhatom magam ebből a szempontból.

                      Komment


                        #26
                        Hát igen sokan csinálják,inkább szétbarmolja,leadja,elpazarolja meg mi egyebek minthogy oda agyja valakinek aki még használlni is tudná!Sajnos ez van nem tudunk mit kezdeni velük!

                        Komment


                          #27
                          Beagle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          És elérsz vele valamit?
                          El szoktam Továbbá nálunk megy még az Adjérteegyszázastésvigyed is apróbb cuccoknál(értsd: nagyobb mint a zseb és táska, de még nem kell a szállításhoz két ember)
                          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                          Komment


                            #28
                            Beagle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Volt ott egy komplett,hiánytalan 207-es Babetta is (még egyben). Gondoltam elhozom azt is,jó lesz az asszonynak bicó helyett. 16 000.- mondtak rá,úgy,hogy be sem indul...
                            Egy az egyben mint a gödöllői MÉH telepes!!! Azzal a különbséggel, hogy itt 28-as babetta rothad a telepen pár éve, az ára változatlanul 15 pénz . 5-6ezerért már rég megszabadult volna tőle! Ő is örülhetne, hogy nyert rajta, és egy gépmágus is örülhetne a szerelnivalónak.




                            OdinHEM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Srácok nem lehet mindenki gépészi és veterán beállítottságú.
                            Sőt, az én esetemben a környezetem (szüleim, testvérem, párom, szomszédok, barátaim) rendesen hülyének néz, amikor pénzt adok az 54 éves Pacsirta rádióért, vagy a 61 éves Csepel bringáért meg a 38 éves Trophy MZ-ért. Aztán még költök is rájuk. Mert számukra ezek a dolgok csak értéktelen lomok. Még akkor is, ha látják a változást, a szemük láttára kelnek újra életre. Szóval nézőpont kérdése, ki melyik oldalán van a rácsnak. És ezért nem is nagyon lepődök meg a képen, mert ezt az indíttatást, hozzáállást tapasztalom nap mint nap. Sajnos ezek miatt az aláírásgyűjtést sem tudom aktívan támogatni, hirdetni , mert a környezetemben teljes süket fülekre találok, de legalább én aláírtam a hétvégén Valkón!

                            Komment


                              #29
                              dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Sőt, az én esetemben a környezetem (szüleim, testvérem, párom, szomszédok, barátaim) rendesen hülyének néz, amikor pénzt adok az 54 éves Pacsirta rádióért, vagy a 61 éves Csepel bringáért meg a 38 éves Trophy MZ-ért. Aztán még költök is rájuk. Mert számukra ezek a dolgok csak értéktelen lomok.
                              Hát nem irigyellek. Mert ha még az a kis elismerés is nehezükre esik, amit egy ilyen munka sikeres elvégzése után minimum udvariasságból is mondani szoktak, akkor nem sok sikerélményben lehet részed.

                              Komment


                                #30
                                Azért akad így is elismerése a munkáimnak. Az is nagyon sokat jelent, ha egy-egy idős bácsi megnézi a gépet az utcán, esetleg szól egy-két elismerő szót, vagy az öreg vas láttán előjönnek az emlékei, és elkezd mesélni.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X