Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia 156 varrógép javítása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Bocsi a bele vau-vau-ért!Műbőrhöz mindenképpen hasznos a teflon talp!Pár forint.A cérna szorulásra jó amit a Zsolti írt vagy átszúrsz egy kis szappan darabkát és azon fűzöd át a cérnát!
    sepy, wsievers és dongos78 kedvelte ezt.

    Komment


      apacsavo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Műbőrhöz mindenképpen hasznos a teflon talp
      Egyelőre úgy néz ki, hogy a színéről nem kell varni, csak a fonáka felől, ami viszont -ha nem tévedek- szövetes.
      Így elvileg nem lesz letapadásos probléma.


      apacsavo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      átszúrsz egy kis szappan darabkát és azon fűzöd át a cérnát
      Szuper ötlet, köszönöm!
      apacsavo kedvelte ezt.

      Komment


        Egyelőre úgy néz ki, hogy a színéről nem kell varni, csak a fonáka felől, ami viszont -ha nem tévedek- szövetes.
        Ez igaz, de ha azt akarod, hogy szép formája legyen és erős is, akkor a színe felől is le kell tűznöd valahogy így:

        Click image for larger version

Name:	mübörtüzés.jpg
Views:	1
Size:	43.9 KB
ID:	142989

        Alul ekkor is szövet van, de felül a műbőr, ami tapad az acélhoz.

        Bocsi a bele vau-vau-ért!
        Nem is kellett privátban keresni Apacsávót.
        Utoljára szerkesztve a következő által: CZsolti; 2014 nov. 07, 13:46.
        sepy és apacsavo kedvelte ezt.

        Komment


          Szia Dongós!

          Már régebben szerettem volna megköszönni azt az ötletedet, hogy a varrógépmotorra 100-as O-gyűrűt raktál föl bőrszíj helyett. Én is megcsináltam ezt, bár nekem pénzembe került - na jó, nem sokba. De ami a lényeg: elcsendesült a motor és bődületes erővel dolgozik. (Mielőtt bárki furcsállaná egy TUV-2 varrógépmotorról van szó.

          Ja, a lényeg: a motor egy Naumann 29-esen dolgozik. A legújabb szerzeményem.
          sepy és dongos78 kedvelte ezt.

          Komment


            Nincs mit!
            Előző hétvégén én is megtornáztattam a gépeket
            Sűrűn varrott rongykorongot készítettem műanyag polírozáshoz (régi jó nyomógombos mobiltelefont szeretnék felújítani)
            Először 2* .10-12 réteg rongyot varrtam össze, majd ezt a két tömör réteget varrtam egybe. A Pannónia ez utóbbit már nem bírta, sikerült egy tűt is törnöm.
            Viszont a Csepel 31 még éppen megbírkózott vele (igaz, kézi hajtással)

            Egyébként nekem is fáj a fogam Neumannra, igaz nekem a "bivaly" a nagy kedvenc
            CZsolti kedvelte ezt.

            Komment


              Egyébként nekem is fáj a fogam Neumannra, igaz nekem a „bivaly” a nagy kedvenc
              Elmondom, hogy mit tud a Naumann. Az enyém csak sima 8-programos, de nem ez a lényeg. Tegnap varrtam vele egy ilyen kombinációt:

              Levis farmermellény aljára (itt eleve dupla az anyag) vastagabb fajta műbőr duplán hajtva úgy, hogy előtte az anyagszéleket 1 cm-re letűztem. Tehát 2-réteg farmervászon és 4-réteg műbőr. Majd a hülye agyammal a gombolás mellett még beszegtem a mellényt ugyanezzel a műbőrrel és természetesen az aljára is jutott. Tehát kapott még 2 réteg műbőrt.

              Tehát a legrosszabb helyeken 6 réteg műbőr volt. Alig fért a talp alá, de vitte 90-es tűvel és öltéskihagyás nélkül. Na ez már valami. Még a végén nekifogok műbőr cuccokat varrni.
              sepy, mátéapu és dongos78 kedvelte ezt.

              Komment


                CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Még a végén nekifogok műbőr cuccokat varrni.
                Motor üléshuzat készítés?
                Lenne rá kereslet. Pl. -hogy magamból induljak ki- kifejezetten a 125-ös Trophy-hoz nem lehet kapni u.gy. üléshuzatot...
                (és tapasztalataim szerint a TS ülése kicsit rövidebb)
                ---
                Egyébként én is készülök hasonló kabátos mutatványra. Szeretett tavaszi kabátom gallérja igencsak kikopott, arra szeretnék varrni valami plusz anyagot...
                Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2015 ápr. 09, 06:20.
                sepy kedvelte ezt.

                Komment


                  Motor üléshuzat készítés?
                  Lenne rá kereslet. Pl. -hogy magamból induljak ki- kifejezetten a 125-ös Trophy-hoz nem lehet kapni u.gy. üléshuzatot...
                  Köszönöm a tippet, lehet, hogy érdekel. Megvarrni megtudom, de szabásminta az kellene.

                  Komment


                    nekem a „bivaly” a nagy kedvenc
                    Itt egy neked való bivaly: NAUMANN a bivaly varrógép 1 Év garanciával - Vatera.hu



                    Simán veterán ez is!
                    dongos78 kedvelte ezt.

                    Komment


                      Köszönöm!!!
                      Be is szálltam a licitbe
                      CZsolti kedvelte ezt.

                      Komment


                        Így fölverni az árat...!
                        Megér ennyit ez az "állat"?
                        dongos78 kedvelte ezt.

                        Komment


                          CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Megér ennyit ez az „állat”?
                          Még többet is! De azt majd a végén, ha szükség lesz rá "(márpedig a megfigyelők és licitálók számából itélve, lesz rá szükség..)

                          ...tetszik ez a szöveg:
                          A műanyag, nem anyag, hanem szemét!!!
                          Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2015 ápr. 14, 08:46.
                          CZsolti kedvelte ezt.

                          Komment


                            Van már közönség rendesen
                            Lesz ennek még olyan ára, mint egy új Singernek.
                            (Igaz, ér is annyit, sőt...)

                            Komment


                              Kedves Fórumtársak!

                              Egy örmény olvasó érdeklődött a minap a fórum FB-oldalán. Nagyon örült, hogy megtalált minket, és azt szeretné kérdezni, véleményünk szerint mennyit érhet a Pannonia 156-os varrógépe Budapesten. Szívesen válaszolok neki, ha tudtok segíteni a becslésben. A képek alapján elég szép állapotú gép:

                              Click image for larger version

Name:	12792331_975086385907427_3832600500940527258_o.jpg
Views:	1
Size:	192.2 KB
ID:	148346 Click image for larger version

Name:	12828949_975086639240735_4261863339717289079_o.jpg
Views:	1
Size:	195.0 KB
ID:	148347 Click image for larger version

Name:	458706_975086659240733_2871637578778333015_o.jpg
Views:	1
Size:	194.4 KB
ID:	148344 Click image for larger version

Name:	12719303_975086595907406_5702312572576634091_o.jpg
Views:	1
Size:	192.8 KB
ID:	148345

                              Köszönjük!
                              UK, Che és dongos78 kedvelte ezt.

                              Komment


                                Ezt elég nehéz megmondani. Én csak a hirdetésekből tudok kiindulni, de Pannónia varrógépeket 2000-től 35000 Forintig lehet kapni, elég nagy a szórás. Vannak elég szép állapotúak már 8-10000-ért is.
                                Talán gyűjtők többet adnak érte. Nem is tudom, én kb. 40-50000 re tenném az árát.
                                Hozzáteszem, képek alapján tényleg nagyon szép a gép, ráadásul cik-cakk varrós, és ez a szekrényes kivitel is elég ritka.
                                Che kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X