Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia 156 varrógép javítása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Üdv Norinco!
    Akkor Te már tényleg kiismerted a gép működését A-tól Z-ig!
    Nekem szerencsém volt a Pannonia 56-osommal, mert azon az alapos benzines, zsíroldós, stb. tisztításon és kenésen kívül nem sok dolgom akadt. Szerencsére nem volt elállítgatva, összvissz egy hajtószíjat kellett szereznem rá (vízvezeték illesztéshez használt gumitömítés tökéletes volt hozzá). A nadrágoktól a könnyű, ritka szövésű függönyig sokmindent varrtam már vele, eddig hibátlanul működik. Egyedül az nem tetszik, hogy ha nem bikázom rá a lendkerék oldalában lévő szorítócsavart, akkor igen könnyen megcsúszik a "kuplungja"...
    Click image for larger version

Name:	002.JPG
Views:	2
Size:	144.5 KB
ID:	140488Click image for larger version

Name:	004.JPG
Views:	3
Size:	142.1 KB
ID:	140489

    Komment


      a lendkerék és a zárócsavar között kellene lennie egy alátétnek aminek a belső ívén két karom van 180fokban, a külső élén pedig 3db félköríves nyúlvány 120fokban. a képeiden nem látom.
      ha akarod csinálok róla képet is

      - - - Updated - - -

      még egy másik ok is lehet: a lendkerék a tengelyre, 3 csavarral rögzített köztes peremes csőre illeszkedik. nem lehet, hegy ez a cső tud elmozdulni?
      dongos78 kedvelte ezt.

      Komment


        Igen, megvan az is hozzá, a képeken valószinűleg be volt téve a helyére, azért nem látszik.
        Lehet alkalomadtán szétszedem azt a részt, megpróbálom fordítva betenni, vagy újra megpucolni (lehet hogy került oda némi olaj )...

        - - - Updated - - -

        norinco eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        még egy másik ok is lehet: a lendkerék a tengelyre, 3 csavarral rögzített köztes peremes csőre illeszkedik. nem lehet, hegy ez a cső tud elmozdulni?
        Köszi a tippet, majd ezt is megnézem

        Komment


          Hát Uraim ámulok, bámulok. Már Pannónia varrógépben is jók vagyunk. Norinco gratula! Én a főtengely forgattyú melletti excenter elforgatásával értem el ugyanezt. De a leírásod és a megoldás is tökéletes.

          Dongós, nagyon szép kis 56-osod van. Sokkal jobb ez a szín, mint az enyémé.

          Click image for larger version

Name:	Varrógép 044.jpg
Views:	1
Size:	148.8 KB
ID:	140490

          Komment


            CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Sokkal jobb ez a szín, mint az enyémé
            Azért ez sem rossz színkombináció!
            Az enyémet múlt hétvégén megkínáltam egy kis polírpasztával. Az anyag szinte magától siklik alatta! Na meg a légy sem bír rászállni, mert lecsúszik
            Következő merényletem az asztal felújítása lesz. Azt már tapasztaltam, hogy a dekorlemez nagyon halovány vékony rajta, így szalagcsiszolóval TILOS nekiállni. A jobban kiemelkedő részeken azonnal leeszi a dekort. Inkább kézzel, lassú víz partot mos módszerrel kell nekiállni. Aztán úgy gondolom, 1-2 réteg parkettalakk tökéletesen megteszi...

            - - - Updated - - -

            A Magyar márkák őrzése kedvéért jó lenne beszerezni egy Hunnia 30-as varrógépet is. De ugyanaz a helyzet, mint a rádiókkal, már kitúrnának...
            CZsolti kedvelte ezt.

            Komment


              furnérozott felületek megmunkálásához tessenek citlinget használni. tökéletes felület készíthető vele, főleg, ha jól van az éle "felhúzva"
              Click image for larger version

Name:	butorfelujitas-lepesei-icon.jpg
Views:	1
Size:	4.3 KB
ID:	140493Click image for larger version

Name:	citling.jpg
Views:	1
Size:	9.9 KB
ID:	140494
              OdinHEM és dongos78 kedvelte ezt.

              Komment


                A Magyar márkák őrzése kedvéért jó lenne beszerezni egy Hunnia 30-as varrógépet is. De ugyanaz a helyzet, mint a rádiókkal, már kitúrnának...
                Meg egy Adriát! Az lenne az igazi!

                - - - Updated - - -

                norinco eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                furnérozott felületek megmunkálásához tessenek citlinget használni. tökéletes felület készíthető vele, főleg, ha jól van az éle "felhúzva"
                [ATTACH=CONFIG]23221[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]23222[/ATTACH]
                Azért a nem hozzáértőknek mondjuk el, hogy ezt a bizonyos szerszámot - amit én csikónak ismerek - hogyan kell megélezni. Pláne felhúzni az élét.
                OdinHEM kedvelte ezt.

                Komment


                  először is a citling lapját befogjuk egy satuba, úgy, hogy a vékony oldala (kantnija) felfelé nézzen. középfinom fémreszelővel kialakítjuk a felületét úgy, hogy mindkét oldallaphoz képest merőleges legyen a megmunkált felület, az oldallap és a kantni vinkliben legyen.
                  majd kivéve a satuból és a lapjára fektetve egy finomszemcsés fenőkövön, a reszeléskor keletkezett sorját néhány mozdulattal lehúzzuk. ugyanezt tesszük a reszelt felülettel is, mindaddig amig a felületek találkozásai sorja mentesek nem lesznek.
                  ezután élezzük. a citlinget egy asztal szélére fektetjük úgy, hogy kilógjon az asztal szélétől cca. egy centire és egy lancni félgöbölyű felével (félgöbölyű reszelő keresztmetszetű munkaeszköz reszelőhornyok nélkül)a citling lapjához képest kicsit megdöntve - kb. 75-80fokot zárjon be a lancni a citling lapjával- egyetlen folyamatos mozdulattal az előbbiekben elkészített élt "felhúzzuk" oda-vissza. mind a négy élnél így járunk el. FIGYELEM!! rendkívül balesetveszélyes mozdulat! biztos kézzel kell tartani mind a citlinget, mind pedig a lancnit. ha nincs lancni jó egy kör-keresztmetszetű acélrúd is. ellenőrzésképpen, ha két ujjunk között az élek felé mozgatjuk a citlinget az éleknél éreznünk kell "sorját", ami igazából nem sorja, hanem a citling éle, ami végigfut a citling egész oldalán.ű
                  találtam videót is a folyamatról -bár másképpen csinálja, de az eredmény ugyanaz
                  OdinHEM, CZsolti és 2 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    Na ???? erre bizony nem gondoltatok :Asztali dekopir fűrészgép - használt, olcsón eladó - #1236898
                    OdinHEM és CZsolti kedvelte ezt.

                    Komment


                      Attached Files
                      OdinHEM, dongos78 és CZsolti kedvelte ezt.

                      Komment


                        Varrógép szerelő urak ! Van valaki aki tényleg szerelő ? -vagy csak a magyarságuk miatt teszitek rendbe a gépeket ?

                        ....az asszony Rubina villanygépét kéne beüzemelni . Alapvetően biztos ,hogy jó a gép ,csak mivel a nejem kizárólag- szökőévi karácson és husvét másnapján - próbálkozik a varrogatással , ezért szerintem elfelejtette hogyan kell vezetni a cérnát , meg közben össze-vissza eltekergette .
                        Hejszini javítás esetén fel tudok ajánlani valami garázsmunkát .....
                        OdinHEM, dongos78 és CZsolti kedvelte ezt.

                        Komment


                          Csak a magyarságtudat és a feleségakarat tiszteletben tartása (értsd: életösztön) vezetett a varrógépszervizelés sötét bugyraiba. De a budai oldalon van egy szerviz, ahol tudnak neked segíteni. (Fő u. 73. Molnár Péter varrógépműszerész)
                          https://www.facebook.com/#!/I.Varrogep/info

                          Azt nem tudom, hogy csereüzletbe belemegy-e, de elég jó fej a koma. Szerintem ő is veterános, csak más a szakterülete. Remélem tudtam segíteni.
                          joker, OdinHEM és dongos78 kedvelte ezt.

                          Komment


                            Üdv Joker!
                            Én sem vagyok képzett szagértő, a nagyanyai örökség és nem mellesleg egy-egy magyar gép megmentése vezérelt.
                            Befűzéssel kapcsolatban (és egyéb, számtalan kérdésben is) Zsolti segített sokat. Szerencsére a gépek nem voltak tönkretéve, buherálva, így egy alapos tisztítás, helyes beállítás mindkettőnél elég volt.
                            Rubina varrógép befűzéshez talán az alábbi hirdetésben lévő képek segítenek:
                            VERITAS RUBINA varrógép 1 Év garanciával - Vatera.hu
                            A Csepel és Pannónia után már szét mertem szedni a singer 534-est is. Annál is elegendő volt a mozgó alkatrészek tisztítása, kenése.
                            Próbáltad befűzni? Mit produkál a gép?

                            - - - Updated - - -

                            CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            a feleségakarat tiszteletben tartása (értsd: életösztön)

                            .
                            St.Z.350, OdinHEM és CZsolti kedvelte ezt.

                            Komment


                              St.Z.350, joker és 4 további látogató kedvelte ezt.

                              Komment


                                amit én csikónak ismerek
                                Az teljesen más! Ennek citling vagy szinlőpenge a neve.
                                Ő a csikó:
                                Click image for larger version

Name:	2b27_3_big.jpg
Views:	1
Size:	100.6 KB
ID:	140753
                                Ismertetőjele, hogy 2 fogantyúja van oldalt. És nem, nem keverem a 2 nyelű késsel!

                                - - - Updated - - -

                                Vajon a cseh vagy német veterános kollégáknak is szégyellniük kell, ha Jawa-t, vagy MZ-t 'dédelgetnek' a garázsuk mélyén?
                                Ne vedd a szívedre, mindenkinek a saját lova a legszebb.
                                St.Z.350, OdinHEM és 2 további látogató kedvelte ezt.
                                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X