Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia 156 varrógép javítása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Attól függ,hogy hol akarja meghirdetni. Külföldön reális a Dongós -féle ár,. Magyarországon 10-12 ezer a reális érte. De legyen türelmes. Két évig volt fent egy hirdetés egy 1912-es lengőhajós csaknem hibátlan komplett varrógépről, amit végül két év plátói szerelem után 7000-ért vettem meg. A tulaj is boldog volt, mert kidobni sajnálta.

    A szemétség az, hogy a hiperszuper új műanyag vázass elektronikus varrógépnek látszó fércelőmasinák javíthatatlanul tönkremennek két év után, ezeknek meg elég egy kis petrólum és gépolaj, meg egy alapos tisztítás, és varrnak. Az én1912-esem is oda-vissza tökéletesen, bármit, ami nem sztreccs anyag.
    Che és dongos78 kedvelte ezt.

    Komment


      Kedves Benedek !
      Én meg azt szeretném megkérdezni, hogy olvastad e a 3. veterán fórum találkozó időpontját ?
      wsievers és Che kedvelte ezt.

      Komment


        a hiperszuper új műanyag vázass elektronikus varrógépnek látszó fércelőmasinák javíthatatlanul tönkremennek két év után
        Az... múltkorjában hirdetési újságban láttam valami szuper masinát, digitális kijelzővel
        Embeeer, MINEK???
        Már itt is célozzák a kütyümániás vásárlókat? Ha valami kijelzős, szines, világít, már egyből rávetődnek.
        De mire jó? Nem skáláról kell a számokat leolvasni? Húúúdekafaaaa...
        Che kedvelte ezt.

        Komment


          De mire jó?
          Öltésszámláló pl. Tudd, hogy hányszor döfött a tű. Varráskor nagyon fontos! Mennyivel modernebb beütni a tasztatúrán az öltésminta kódját, mint elforgatni a programtárcsát. Amit a Naumann csípőből tud tökéletesen min 40 éve, azt most egy folyadékkristályos kijelzőről kell leolvasnia az illetőnek. Ez lenne az innováció?

          A Naumannál nehezményezték egykor a sok műanyag (poliamid) alkatrészt. A mostaniakban sima pvc van, ami törik reped, öregszik. Az én 30-éves Naumannom meg tökéletesen működik, pedig bedolgozós varrónőé volt korábban.
          dongos78 és Che kedvelte ezt.

          Komment


            Öltésszámláló pl. Tudd, hogy hányszor döfött a tű.
            Igen igen, ezt nagyon fontos tudni ma, a számok világában.
            A Pannóniánál tényleg elég nehéz számolni, pláne ha nyomok neki egy kövér gázt
            Megvarrok egy nadrágot, és elégedetten teszem el az agyamban, "ez 349 döfés volt".
            CZsolti kedvelte ezt.

            Komment


              Ez csak azért jutott eszembe, mert egy szakfordító ismerősöm a kijelzett karakterek szerint képzi az árat. Képzelhetitek a terjengős leveleknél mennyit zusebel be.
              dongos78 kedvelte ezt.

              Komment


                Köszönöm szépen a válaszokat, továbbítottam Örményországba! :-)

                Komment


                  Click image for larger version

Name:	IMG_20191030_143354412.jpg
Views:	239
Size:	879.3 KB
ID:	219907 Sziasztok varrogep temaban irom orokoltem a haz vasarlasanal tobb varrogepet is.Ketto labbalhajtos egy meg ilyen motoros Pfaff 138 ezt kidritettem akkor is ha Necchi markanevvel arultak eloszedtem egy par napja es ezzel kezdtem az ismerkedest nem akarok varrni ,de erdekel a mukodesuk .Igen csak preciz rendszer gondolom ez a precizitas jellemzo ugy altalaban az osszes varrogepre.Hianyzik az ekszij vettem eggyet termeszetesen nem jo .Sajnos ez egy kevesbe
                  szellozos hejisegben volt lenejlonozva es van rajta egy kis feluleti korrozio de csak esztetikai problema.
                  A heten ha meg esik az eso es nem lehet kint dolgozni eloszedem a tobbit is.

                  Komment


                    movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Igen csak preciz rendszer gondolom ez a precizitas jellemzo ugy altalaban az osszes varrogepre.
                    Komoly ipari gépnek néz ki!
                    Csak annyira amennyire büszke a gyár a munkájára .Szerintem nem a motorok szintje,de itt is a vezérlés és a kopásállóság a lényeg!
                    movisz kedvelte ezt.
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      ezzel kezdtem az ismerkedést nem akarok varrni
                      Ehhez szinte minden információ megtalálható a neten....

                      A képből nem látom, a motor, a térd emelő az megvan hozzá?

                      Érdemes kipróbálni is egy alapos tisztítás olajzás után, nekem egy ipari, tűtolásos minerva márkájú gépem van, egész tűrhető üléshuzatot, műbőr motorüléshuzatot lehet vele varrni.

                      Egy kis infót az alábbi linkeken találsz:

                      http://www.pfaff.com/SiteMedia/PFAFF...S-DE-FR-ES.PDF

                      http://www.contec.pl/pub/katalogi/11...a36fa065ef.pdf

                      zahi, movisz és 3 további látogató kedvelte ezt.

                      Komment


                        Koszonom az informaciot a motorja mukodokvan rajta egy 5fokozatu kapcsolo azt nem tudim mi funkcioja van .Egyebkent oda ajandekozom egy ismerosnek aki varrono csak mielott oda adom neki le ellenorzom hogy mukodjon meg ne hianyozzon rola semmi Click image for larger version

Name:	IMG_20191030_084158849.jpg
Views:	220
Size:	500.5 KB
ID:	219935Click image for larger version

Name:	IMG_20191030_084202537.jpg
Views:	215
Size:	588.0 KB
ID:	219936
                        mátéapu kedvelte ezt.

                        Komment


                          Az a terd emelo nincs de annak mi a funkcioja ?

                          Komment


                            A térdemelővel is felemelheted a drukkert.Drukker az a szerkezet,amely lenyomja az anyagot és lent tartja varráskor az anyagtovábbítón.Sajnos nem nagyon értek a varrógépekhez,csak sokat láttam Anyámat dolgozni a jó öreg lábbal hajtós balkaros bőrvarró Singeren.A drukker kézzel is felemelhető egy karral,amely a munkaüléssel szemben van,valahol a tűmegfogás mögött.A Singert szétszedet és konzervált állapotban őrzöm a padláson,olyan szülői hagyatékként,amely már emlékké nemesült.

                            Üdvözlettel:Che


                            sepy, movisz és mátéapu kedvelte ezt.

                            Komment


                              movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              5fokozatu kapcsolo
                              Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              térdemelő



                              A motor adattáblája max teljesítményt és fordulatszámot ad meg, próbáld kapcsolni a fokozatokat, szerintem változtatja majd a fordulatszámot.
                              Ipari gyorsvarrók nagyon nagy percenkénti öltésszámot tudnak (akár 3000 öltés/perc), de vannak olyan helyzetek, amikor egészen lassan, szinte öltésről öltésre kell valamit elvarrni...

                              A térdemelőt Che szépen leírta, szemléltetésül két kép:
                              movisz és mátéapu kedvelte ezt.

                              Komment


                                Koszonom azt hittem az iranyvaltashoz kell mert azt lattam valahol hogy tesznek ra egy masik pedalt meg egy lanccal osszekotik az iranyvalto szerkezetet es gondolomnem kell elengedni az anyagot ha vissza akarsz varrni.Akinek adom o is csak hazi munkak meg oldasara hasznaljaszerintem igy usfog neki orulni.
                                sepy, mátéapu és dvtamas58 kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X