Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    most 400km után ismét bibi.
    Irigykedem ! Nekem 12 km után voltak már problémáim !

    Komment


      Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      i. Vélemény?
      Milyen méretű dugó ? Lehet tudok gyárit szerezni !

      ű

      Komment


        mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Milyen méretű dugó ? Lehet tudok gyárit szerezni !
        Holnap megmérem,de szerintem 69.5-ös. Köszi előre is! Ha nagyobb nem gond,valószinű új fúrást is kér... holnap az is kiderül.

        Komment


          Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ott a dugattyúgyűrűk között egy luk. Ez a Simson 250 aminek eltört a dugattyúja,s most 400km után ismét bibi. Vélemény?
          Érdekes,a hengerpalást olajozottnak látszik a gyűrűtől felfelé a száraz súrlódás nyomai:mintha megolvadt volna.

          Így nézett ki a Simson blokkos kis-traktorom dugója mikor 15q-cserépkályhát hoztam vele lejtőn be kellett tolni és 2-estől nem mertem elváltani mert full gázon alig ment....5km-távon 400-m-re otthol-tól elment az erő és megállt! A gyűrű fölött:megolvadt a dugó és átlyukadt,nagyon szégyelltem mert szétgyilkoltam gyorsan eltüntettem a nyomokat.Azt mondom túl sok a levegő a keverékben és ahhoz képest (forszírozva)hajtották.

          Egy MTZ-nek beolvadtak a dugói mert levették a kipufogót és (Turbós)szabadon pörgött,"farkánál" fogva vitte a 4-fejes ekét míg:nem kezdett zörögni a motor. A dugó teteje megolvadt és darabkák szakadtak le belőle.....Az anyag kásássá vált a melegtől,úgy tűnik ez is hasonló.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Érdekes,a hengerpalást olajozottnak látszik a gyűrűtől felfelé a száraz súrlódás nyomai:mintha megolvadt volna.
            Az én meglátásom ugyanaz. A tulaj 70éves,én rábeszéltem 70km/h fölé ne menjen amit Ő be is tartott. Garanciába javítom,ami nem nagy öröm nekem,mert először is nagyon szerényen számoltam.

            Komment


              Még valami: Simson 250-nél, mivel gyakori vendég volt... az olajzást ellenőriztem fúrógéppel forgatva a szivattyút. Ennél a motornál is megtettem összeszerelés közben, rendben volt minden. Mikor a tulajnál levettem a hengert akkor ellenőriztem a nívót ami a minimumon volt. ( a 400 km alatt a főtengelylógás kb 0,5 lett. ) Ez már azért biztos nem véletlen. A nívópálcák hosszát is érdemes lehet összehasonlítani,ne tévesszenek meg.

              Komment


                Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ott a dugattyúgyűrűk között egy luk. Ez a Simson 250 aminek eltört a dugattyúja,s most 400km után ismét bibi. Vélemény?
                Az a csapszeg nekem azt mondja hogy ez bizony meg lett hajtva, első képen a dugóhoz közelebbi sötét rész elég gyanúsan kékes színű...

                Komment


                  jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  dugóhoz közelebbi sötét rész
                  Ilyen volt amikor betettem,kopásmentes jól illeszkedő használt csapszeg volt. (most is az.)

                  Komment


                    Kedves Atti!

                    Írod,hogy garanciában javítod,-nem szabad ilyen innen-onnan összeszedet alkatrészekkel feljavított motorokra futásteljesítményben meghatározott garanciát adni!Neked mint felújítónak,csak azt kell vállalnod,hogy az átadás pillanatában,a megrendelésben rögzített hibák ki lettek javítva és a gép működőképesen át lett adva.Arra nem lehet garanciát vállalni,ha elolvad egy dugattyú,-arra a dugattyú készítőjének kell garanciát vállalni,még-csak nem is a henger fúrását végző szakembernek.Hibás lehet a jármű tulajdonosa is,mert meghajtotta a motort,mert az nem elég,hogy "idősebb Úr",vagy tisztességesnek tűnő,...... Napjainkban a "tisztesség",keveseknek adatott meg,ezért jobb,ha legközelebb,csak a lelazuló csavarokra adsz garanciát,mert az lehet,hogy a Te hibád,de egy elolvadó dugattyú biztos,hogy nem.

                    Az írásaidból egyértelműen kiderül,hogy szereted csinálni és gondolom szívvel és lélekkel is csinálod ezeket az öreg gépeket,de azért ne legyél a magad ellensége!

                    (Hogy sikerült a borfejtés?)

                    Üdvözlettel:Che

                    Komment


                      Az a dugó túl nagy hőt kapott. Az több ok miatt is lehet. Még a keverék összetételétől is akár. Ja és a főtengely lógása az radiális vagy axiális irányban értendő?

                      Komment


                        sinter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Az a dugó túl nagy hőt kapott. Az több ok miatt is lehet.
                        Pl hengerben bekövetkező öngyulladás, nem megfelelő hőértékű gyertya miatt, (most cserélünk hüvely+dugót a Czetkában)

                        Komment


                          emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          most cserélünk hüvely+dugó
                          Hüvelyt ? Nem lehet tovább fúrni vagy,újítás? véleményem szerint a ma használatos általam látott kétütemű motorok kisgépek vagy túlkenéssel,vagy "szárazon" mennek,sokan boldogak mert üveghangig állítják a kipörgését a motornak:az ideális címszó alatt. Igazuk van : nem füstöl keveset eszik ,kiég a kipufogó,kiég a gyertya,......
                          DE kétütemű,és emiatt szárazon jár a motor! Szerintem"dadognia"kell üresen kipörögve:így marad plusz anyag emelkedőre,szembe-szélre,mamaszállításra és nem lényegtelen hőingadozásra ami ugye megváltoztatja a keveréket(benzin levegőarányra gondolok)

                          Lángvágóra gondololva,ha több a oxigénarány (hidegben) elégeti a széleket,hegesztésnél is kiégeti a szenet az anyagból.

                          Szegényes menyiségű éghető anyag:túlzott oxigénbevitel,nálam egyenesen arányos a fémek olvadási hőjével.!!!!!
                          Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2017 dec. 19, 05:18.
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Hüvelyt ? Nem lehet tovább fúrni vagy,újítás?
                            Itt egy krosszmotorról van szó, annak hengerét lehet hüvelyezni.
                            Speciális PAL gyertyát, azt hiszem 14-es, kellett volna beletenni, de hát nem volt, és átégett a dugattyú teteje.
                            Az utolsó túlméret sem volt jó így ez volt a legegyszerűbb és szerencsére kaptunk, így talán kiszolgál már engem.

                            Komment


                              emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              így talán kiszolgál már engem.
                              Főleg ha a sor végére teszed!
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment


                                Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                jobb,ha legközelebb,csak a lelazuló csavarokra adsz garanciát,mert az lehet,hogy a Te hibád,de egy elolvadó dugattyú biztos,hogy nem.
                                Igen ám, de kinek hiányzik egy csalódott és rossz hírt keltő megrendelő?
                                A dugattyú készítője a szerelő felé tartozna garanciával, a szerelő pedig a megrendelő felé.
                                Sokszor nem kifizetődő hogy lepattintjuk a reklamáló vevőt / megrendelőt.
                                Persze ilyen helyzetben valaki mindenképpen rosszul jár.
                                Munkáim során én is találkoztam reklamáló megrendelővel. Nem mondom hogy boldog voltam hogy vissza kell menni, időt, energiát, pénzt beletenni a semmiért,
                                de végeredményben, elkerültem a rossz hír keltést, a végén a megrendelő is megnyugodott, sőt azóta ő hozza a legjobb melókat...

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X